Sari la conținut

Dilema...


SILVIU.C
 Share

Credeti ca testul a fost "fraudat" de Ducati  

35 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Citind numarul din UM ,unde au fost testate toate marile super-sport ,si vazand ca Ducati 999 a iesit la o diferenta insesizabila in spatele lui zx10 ,vin si va intreb si pe voi: credeti ca e posibil sau e manarit testul? Eu unul zic ca e posibil pt ca(virgula) conteaza pilotul si daca pilotul s-a simtit super-bine in seaua lui 999 ,a si scos tot ce a putut din el. Voi ce ziceti?

 

Ps:sper ca se poate discuta fara jigniri,chiar daca in contradictoriu ,dar FARA jigniri :crack: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zicea cineva intr-un topic recent inchis (azi) ca "acolo sus" is manariile mai mari. Eu zic ca la un asa nivel nu prea se mai joaca cu (re)numele facut in timp. O simpla "farsa" de genul asta si s-a terminat totul pentru ei.

 

Weekend placut!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zicea cineva intr-un topic recent inchis (azi) ca "acolo sus" is manariile mai mari. Eu zic ca la un asa nivel nu prea se mai joaca cu (re)numele facut in timp. O simpla "farsa" de genul asta si s-a terminat totul pentru ei.

 

Weekend placut!

 

 

corect cu manariile la nivel inalt!!!

 

numai ca performantzele motaorelor pot fi demonstrate in alt test!!!! ;)

 

in schimb tragerile la sortzi nu pot fi repetate!!! :laugh:

 

 

:D

Corect!

:laugh: :cheers: :lol:

PS: Sorry pentru off-topic

 

 

a fost la un moment dat ( nu-mi aduc aminte exact daca era uefa, fifa sau comitetul olimpic ) o banuiala ca anumite bile ar fi incalzite pentru a influentza tragerea la sortzi!!! dar nu s-a putut demonstra nimic!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

numai ca performantzele motaorelor pot fi demonstrate in alt test!!!!
Nu era vorba doar de puterea motoarelor ,unde japonezii sunt nr1 ,era vorba si de agilitatea pe curba ,manevrabilitate ....deci nu numai puterea ,caci degeaba o ai mare dar nu stii sa faci nimic cu ea :cheers: :laugh: (nu va ganditi la prostii :laugh: )
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Citind numarul din UM ,unde au fost testate toate marile super-sport ,si vazand ca Ducati 999 a iesit la o diferenta insesizabila in spatele lui zx10 ,vin si va intreb si pe voi: credeti ca e posibil sau e manarit testul? Eu unul zic ca e posibil pt ca(virgula) conteaza pilotul si daca pilotul s-a simtit super-bine in seaua lui 999 ,a si scos tot ce a putut din el. Voi ce ziceti?

 

Ps:sper ca se poate discuta fara jigniri,chiar daca in contradictoriu ,dar FARA jigniri :cheers: :laugh:

 

De ce ar fi posibil sa fie "facute" testele? de ce ar fi mai slab Ducati? 140 CP la roata la bataie cu cei 184 de la Kawa...La asta s-ar reduce testul? Baietzii aia nu fac liniute, se dau pe circuit, unde conteza momentul franarii, revenirea la gaz dupa curba... Ciclistica unui Ducati :laugh:.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce ar fi posibil sa fie "facute" testele? de ce ar fi mai slab Ducati? 140 CP la roata la bataie cu cei 184 de la Kawa...La asta s-ar reduce testul? Baietzii aia nu fac liniute, se dau pe circuit, unde conteza momentul franarii, revenirea la gaz dupa curba... Ciclistica unui Ducati :lol:.

Tocmai ca NU am spus ca ar fi mai slab un ducati :cheers: . Parerea mea e ca nu conteaza marimea(vezi puterea japonezelor) cat ceea ce poti face cu ea ,manevrabilitate etc etc :D .Am pus acest topic pt ca era cineva pe aici care contrazicea vehement ca s-ar putea tine un 999 dupa un zx10 pe circuit :laugh: ,doar ca sa aflu si alte pareri :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...