Sari la conținut

excursie moto


TheFatBob
 Share

Postări Recomandate

salutare,care ati fost pe la Corbu si/sau guraPortitei?cum e?detalii?

merci.

 

 

TFB

La Corbu e dragut, dar nu spectaculos. Plaja e ok, numai sa nu prinzi gipuri care se cred la Dakar, in ciuda restrictiilor aprivind accesul motorizat la mai putin de 100m de mare. Pana la plaja, zona e predispusa la a deveni groapa de gunoi.

 

Despre Gura Portitei, numai asta ma face sa vomit:

http://www.guraportitei.ro/norme.html

Alt loc stricat de jmecheri...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Corbu e dragut, dar nu spectaculos. Plaja e ok, numai sa nu prinzi gipuri care se cred la Dakar, in ciuda restrictiilor aprivind accesul motorizat la mai putin de 100m de mare. Pana la plaja, zona e predispusa la a deveni groapa de gunoi.

 

Despre Gura Portitei, numai asta ma face sa vomit:

http://www.guraportitei.ro/norme.html

Alt loc stricat de jmecheri...

 

* INCREDIBIL!!!

 

parca traiesc intr-un film SF!!...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, au cam pus gheara si pe ultimele argumente care ma mai tineau in romania. Au privatizat si Vadu si Corbu. Portita era de mult privatizata, intre timp s-a extins mafia si dincoace. Au bagat taxa de 200 de mii de persoana, plus 1 milion / vehicul pe an. Tragedia e ca astea se pot plati la tulcea undeva, deci daca vii din sud esti ilegal, nu mai exista "dreptul de libera circulatie a persoanelor". Cu enduro, daca nu va opriti, campati, cred ca n-au ce sa va faca, n-au cu ce sa va prinda gaborii sa dea amenda, dar in principiu, s-a cam dus dracu "senzatia de libertate".

 

Eu am mai prins din sezonul asta vreo 4-5 iesiri la Vadu, dar de 2 saptamani au pus bariera. E gata. O sa ma mut la bulgari, la nord de balcik am inteles ca sunt plaje pustii, libere. O ora in plus de mers, dar asta e, macar nu stai cu frica de amenda.

 

Deci - daca o luati pe plaja, de la corbu la portita, grija mare unde opriti sa dati "buna ziua", tineti minte ca teoretic NU E VOIE nici pe jos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

no bun,hai ca intreb eu:

lasam deoparte GuraPortitei,pt ca am gasit toate info pe net.

hai sa vb despre Corbu:

se poate campa?unde? apa/dus/toalete pt camperi,sint?

ceva baruri?restaurant/cherhana?

se platesc ceva taxe locale?Corbu din ce stiu eu,nu e in RezervatiaDeltei,so...

etc.

multam.

 

 

TFB.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se platesc ceva taxe locale?Corbu din ce stiu eu,nu e in RezervatiaDeltei,so...

 

Tarife de acces pe plaja la Vadu si Corbu

 

TuriÂştii care doresc să ajungă pe plajele din localitățile constănțene Vadu Âşi Corbu trebuie să plătească o taxă de acces cuprinsă între 20 Âşi 100 de lei.

Tarifele au fost introduse la sfârÂşitul săptămânii trecute de Administrația Rezervației Delta Dunării al cărei guvernator spune că zonele respective fac parte din teritoriul protejat al deltei.

Instituirea tarifelor de acces pe cele două plaje de la Marea Neagră are la bază un ordin al ministrului mediului, Nicolae Nemirschi

http://www.radioconstanta.ro/stiri/Tarife+...+si+Corbu/2631/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...