Sari la conținut

Cutie Simson


Maniax
 Share

Postări Recomandate

Fratilor, am gasit si eu un simson cu 3 mil cu acte vechi, in stare de functionare, dar sare din viteza a 3-a. Cum ar putea fi rezolvata problema asta? (daca a-ti zice si un scor ar fi perfect)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca are numai atat, merita sa-l iei. Mai gasesti cutii de viteza cam pe la 500mii, cu probleme sau sparte si-ti iei din ele ce ai nevoie (parerea mea este ca are un cuplaj bulit). Fii atent la aprindere si la starea pistonului/supapelor, ca acolo ai mult de munca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor, am gasit si eu un simson cu 3 mil cu acte vechi, in stare de functionare, dar sare din viteza a 3-a. Cum ar putea fi rezolvata problema asta? (daca a-ti zice si un scor ar fi perfect)

merita sal iei

nu are o mare problema daca sare din viteza

inauntru in cutia de viteze are o piese care de obicei se uzeaza mai repede cind nu se schimba vitezele fara ambreiaj

nui o mare problema poti gasii piese de cutie de simson

destul de usor depinde de unde esti

prin timisoara ,resita,arad sunt o gramada de simsonari

care au pieste de vinzare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si io zic ca merita! faza cu saritul in viteze nu este o problema majora... daca iei simsonul, anunta pe forum, sigur vei gasi raspunsuri. odata deschisa cutia vei sti ce sa ne zici, ca sa te putem ajuta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...
Vizitator Auxois

Vezi sa nu aiba la pinionul de la a 3-a vreun dint sarit, sau sa fie ciobit. Verifica si furcile. Dar nu stiu, ca piese pt. transmisia de Simson se gasesc extrem de greu. 3 mil se merita, dar ai mare grija cu actele, eu am patit-o cu minskul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...