Sari la conținut

EnduroCross-Cheile Gradistei,Bran


REA
 Share

Postări Recomandate

In data de 11 iulie 2009 se va desfasura cea mai spectaculoasa cursa de endurocross din sezonul acesta. Traseul este facut de Alex Garbacea,cunoscut ca fiind printre cei mai buni motociclisti din tara,locatia este Complexul Cheile Gradistei,Bran-Moeciu de Sus. Taxa de participare este de 150 RON,taxa ce include masa pt 2 persoane (concurent+insotitor) la petrecerea de dupa concurs. Pt mai multe detalii http://endurocross.creatie-site.ro/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru cei care tot fac un drum la intalnirea de la Predeal un mic sfat: Nu e cazul sa pierdeti cursa de endurocross de la Cheile Gradistei avem pt voi o atmosfera unica si poate vreti sa va desmortiti oasele.

Suna bine numai ca sunt prea multe formalitati ptr participare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ceva mai multe detalii privind orarul de desfasurare exista?nu am gasit pe site-ul indicat de voi altceva decat ca durata cursei este de 1 ora.

VINERI

18:00-21:00 inscrieri

SAMBATA

08:00-10:00 secretariat+revizia tehnica

10:00-10:30 briefing

10:30-10:40 antrenament clasa C

10:50-11:10 antrenament clasa A+B

11:10-11:20 antrenament clasa Quad

11:30-11:45 formare grila clasa C

11:45-13:15 cursa clasa C

13:30-13:45 formare grila clasa A+B

13:45-16:15 cursa clasa A+B

16:30-16:45 formare grila clasa Quad

16:45-18:15 cursa clasa Quad

18:45 FESTIVITATEA DE PREMIERE

Toate acestea le gasesti pe site la sectiunea "Programul competitie".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In data de 11 iulie 2009 se va desfasura cea mai spectaculoasa cursa de endurocross din sezonul acesta. Traseul este facut de Alex Garbacea,cunoscut ca fiind printre cei mai buni motociclisti din tara,locatia este Complexul Cheile Gradistei,Bran-Moeciu de Sus. Taxa de participare este de 150 RON,taxa ce include masa pt 2 persoane (concurent+insotitor) la petrecerea de dupa concurs. Pt mai multe detalii http://endurocross.creatie-site.ro/

cred ca ma bag si eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lista de aprobari, licente, asigurari, etc... este cumva mai subtire la clasa C?

 

asigurare + licenta poti sa faci la fata locului in dimineata cursei sau vineri seara. Pentru cei care vor sa se dea tot sezonul de acum se pot face licentele de la distanta. Detaliile sunt pe FRM + RO - platesti prin banca in contul lor si trimiti pe fax copia ordinului de plata si cererea de licentiere.

Tu trebuie sa ai doar o adeverinta de la medicina sportiva. pe care poti sa o iei de la policlinica vitan

 

Eu zic ca daca vrei ... poti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

accesand http://endurocross.creatie-site.ro/foto.html

puteti sa va faceti o parere despre traseul de la Cheile Gradistei. Toti cei care l-au vazut au ramasa incantati. Speram ca si voi veti avea aceeasi opinie cand ajungeti maine aici.

Atentie: Inscrierile se vor face sus la terenul de endurocross, adica la aproximativ 2 km de la restaurantul complexului.

La traseul de endurocross se ajunge foarte simplu urmand drumul din statiune care urca catre munte.

Daca nu va descurcati puteti intreba la paza, domnul de acolo va poate ghida.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din graba sa ajung macar la petrecere am facut un traseu de mare clasa pe ploaia de azinoapte, am trecuta sa salut niste amici la trei brazi, am baut vreo doua beri si cand sa plecam, pe la vreo 8 seara am aflat ca erau trei filtre pana la predeal. am hotarat sa coboram in cheile Rasnoavei. zis si facut in vreo 4 ore...subsemnatul cu lc4 supermoto, ilie tache cu un suzuki vstrom si prietenul nostru Mihaita cu.... GSXR 1000.....

 

de acea dragi prieteni n-am ajuns asera la voi desi ne-am straduit groaznic!

intreberea serii a fost: ce draq caut eu la 11 noaptea in padure, pe ploaie inpingand gsxr-ul la vale?

 

 

felicitari pentru eveniment!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...