Sari la conținut

motoreta carpati


Postări Recomandate

de curand m-a apucat dorul de mestereala si m-am oprit cu cautarile asupra unei motorete Carpati. norocul meu, am gasit o motoreta Carpati (nu super) din 1963. arata destul de rau acum (plina de rugina) iar unele piese sunt distruse: carburatorul cel putin, a cedat tot materialul si trage aer fals la greu peste tot (a se intelege ca au aparut crapaturi in partea superioara a capacului de la carburator). motivul topicului: ajutor cu date tehnice si cu piese de schimb. o sa am nevoie in prima faza de un carburator iar despre datele tehnice: primul Carpati a avut doar o singura viteza?!? maneta are pozitia 0 - neutru (un punct pe maneta) - 1. nici o pozitia 2. nu am ajuns sa desfac motorul, deci pana atunci cineva poate sa-mi impartaseasca din cunostintele lui?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nimeni nu are piese de carpati?????? s-au terminat tocmai la mine?

 

Salutare...am eu un Carpati intreg...daca vrei...PM me...si iti dau mai multe detalii

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare...am eu un Carpati intreg...daca vrei...PM me...si iti dau mai multe detalii

Bafta

ai PM. salut

 

ajuutooor!!! chiar nu mai gasesc pe nimeni care are piese de Carpati? ce ati facut fratilor cu ele, le-ati dat la fier vechi? vreau si eu sa restaurez motoreta si nu am cu ce. haideti, cautati prin poduri, beciuri, sure si garaje si dati-mi si mie un carburator....si un magnetou...si ce-ti mai gasi.........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...