Sari la conținut

Accident Bacau


SEBYK
 Share

Postări Recomandate

salut ,

 

vreau sa va multumesc pentru mesajele de incurajare si in special celor din clubul din care fac parte ( Razes MC) pentru suportul moral cat si pentru cel financiar.

momentan sunt internat la sectia ortopedie si nu cred ca voi iesi mai devreme de 3 saptamani de aici , operatia la picior fiind una destul de dificila si recuperarea dureaza. in ceea ce il priveste pe instructorul beat ce m-a nenorocit , dumnezeu s-o ierte pe mama lui , dar cu siguranta eu nu-l voi ierta pe el.

 

sa ne vedem cu bine :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi pare rau de aud asta bogdan. sunt fel si fel de soferi. trebuie sa avem noi grija de ce fac ei, si apoi de noi.

 

cel mai bine cum spuneam marius... mai bine prin coclauri, cand vom si noi civilizati atunci trecem la strada.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Honda CBR 1100 XX blackbird, motociclistul se numeste Bogdan, venea dinspre spital spre tic-tac, vroai sa vireze dreapta spre orizont. O skoda octavia(masina de scoala) a venit din centru cu viteza(am auzit ca ar fi ramas acul la 120) vroia sa vireze dreapta spre spital, a sarit peste 2 squaruri pt pietoni, a luat motorul pe capota si l-a aruncat pe trotuar peste terasa unui fast food. Soferul avea alcoolemie 1,5. Motociclistul a scapat doar cu tibia rupta (plus zgarieturi)post-13858-1247168256_thumb.jpg

 

 

salut,

 

lucrurile nu stau chiar asa de aceea acum ca mi s-au mai limpezit gandurile voi relata ceea ce s-a intamplat:

 

joi seara am scos motorul din garaj ,am tras o tura scurta pe la stadion , apoi am plecat la spalatoria de pe bicaz ; vineri dimineata urma sa plec la Predeal. eram pe motocicleta oprit la culoarea rosie a semaforului pe directia inainte( spre cornisa ) si asteptam semnal verde. am auzit deodata o busitura in momentul in care skoda tocmai sarise peste scuarul de pietoni ce face legatura cu floraria geanina si intrarea in spital si in mai putin de o fractiune de secunda m-am trezit proiectat in aer invartindu-ma fara nici macar un pic de control. nu stiu unde exact am aterizat dar pot sa va zic doar ca am simtit o durere la picior care nu o doresc la nimeni. cat timp stateam intins pe asfalt m-am palpat sa vad daca am mainile , stomacul si gatul ok. am incercat sa ma ridic si atunci mi-am vazut piciorul , hmmmm , care atarna mai mult decat sa fie atasat de mine. scriu lucrurile acestea ca desi sunt constiient ca "am scapat ieftin" , lururile nu sunt asa simple precum par , fractura dubla deschisa cu complicatii atat la tendoane cat si la muschiul gambei. va urma o perioada lunga de recuperare in urma operatie reusite dar complicate (dupa spusele medicului care abia ieri mi-a spus cu oarecare usurare ca perioada critica a trecut )pe care sper sa o trec cu brio.

 

vreau sa va multumesc tuturor pentru incurajari si daca nu va raspund la telefon sa nu va suparati , am nevoie de odihna , caldura si durerile tinandu-ma mai mult "conectat" la calmante si somnifere.

post-1435-1248300827_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

 

lucrurile nu stau chiar asa de aceea acum ca mi s-au mai limpezit gandurile voi relata ceea ce s-a intamplat:

 

joi seara am scos motorul din garaj ,am tras o tura scurta pe la stadion , apoi am plecat la spalatoria de pe bicaz ; vineri dimineata urma sa plec la Predeal. eram pe motocicleta oprit la culoarea rosie a semaforului pe directia inainte( spre cornisa ) si asteptam semnal verde. am auzit deodata o busitura in momentul in care skoda tocmai sarise peste scuarul de pietoni ce face legatura cu floraria geanina si intrarea in spital si in mai putin de o fractiune de secunda m-am trezit proiectat in aer invartindu-ma fara nici macar un pic de control. nu stiu unde exact am aterizat dar pot sa va zic doar ca am simtit o durere la picior care nu o doresc la nimeni. cat timp stateam intins pe asfalt m-am palpat sa vad daca am mainile , stomacul si gatul ok. am incercat sa ma ridic si atunci mi-am vazut piciorul , hmmmm , care atarna mai mult decat sa fie atasat de mine. scriu lucrurile acestea ca desi sunt constiient ca "am scapat ieftin" , lururile nu sunt asa simple precum par , fractura dubla deschisa cu complicatii atat la tendoane cat si la muschiul gambei. va urma o perioada lunga de recuperare in urma operatie reusite dar complicate (dupa spusele medicului care abia ieri mi-a spus cu oarecare usurare ca perioada critica a trecut )pe care sper sa o trec cu brio.

 

vreau sa va multumesc tuturor pentru incurajari si daca nu va raspund la telefon sa nu va suparati , am nevoie de odihna , caldura si durerile tinandu-ma mai mult "conectat" la calmante si somnifere.

Bafta si spor la recuperat!

 

In rest cred ca nu ai avut propriu-zis un accident moto (ca nu mergeai in momentul ala pe moto, ci stateai linistitit calare pe moto) ci ghinionul sa stai in fata unui prost la momentul nepotrivit cam la fel de mare ca fotbalistul din nu stiu ce stat nordic ce a fost traznit pe stadion acum cateva zile in timp ce juca fotbal...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Insanatosire Grabnica .. sa te faci bine ! e prea nasol ca din cauza unor oameni fara creier sa sufere altii ! cum au zis si altii ... frate ai probleme..esti baut.. ia un TAXI ca ai de unde sa alegi :| de acuma asta e ... :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire Grabnica .. sa te faci bine ! e prea nasol ca din cauza unor oameni fara creier sa sufere altii ! cum au zis si altii ... frate ai probleme..esti baut.. ia un TAXI ca ai de unde sa alegi :| de acuma asta e ... :rolleyes:

cred ca intentia lui asta a fost....ca nu a mai vazut el bine ce scrie pe aia cutia galbena asta e altceva...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca un reportaj putin "modificat" de presa ... fata de cel de dimineata ...

Comparati si voi modificarile ... no comment

 

http://www.antena1.ro/index.php?page=news&...p;currentPage=5

 

http://www.antena1.ro/index.php?page=news&...p;currentPage=2

 

 

Eu nu inteleg un lucru, la cum o zic astia de la Antena, ce cauta omu' la terasa cu prietenii daca isi stia mama grav bolnava si voia sa fie langa ea? Eu unul stiu ca nu mi-ar arde de rachie cu cineva drag in spital.

 

Iar a doua cum ziceau si altii, lua linistit un taxi si ajungea, cred ca mai mare diferenta de 5 minute nu ar fi putut scoate oricum ar fi mers cu skoda.

 

Sanatate Bogdane si sa te pui repede pe picioare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...