Sari la conținut

Turul Romaniei - Stafeta


Raducu
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 170
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Prima actiune, episodul pilot, a fost cu ocazia Bikes on Ice, cu 2 motoare si masina mea pe post de ATV onorific :cheers: Participanti Raducu si cumnatul, Darkrider cu un prieten si subsemnatul cu fiul. Raducu propune acum lansarea oficiala a actiunii, cu un prim drum Petrosani-Bucuresti in una din zilele SMAEB-lui si asteapta propuneri pentru preluarea stafetei care sa fie dusa "catre noi orizonturi".

"To boldly go where no man has gone before" :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie imi place ideea si nu e deloc greu de realizat.

Steagul ar putea fi purtat din intalnire in intalnire.Adica daca prima e la Ploiesti si cea de-a doua la Brasov, baietii de la Ploiesti sa il pastreze pana in momentul in care ajung ei la intalnire la BV.Asa ar face turul tarii si ar fi arborat cu ocazia fiecarei intalniri.

Daca ar exista mai multe steaguri lucrurile ar fi haotice asa ca e mai bine venita o idee clara si care sa reprezinte unitatea noastra.

 

Prima arborare si locul de plecare ar putea fi SMAEB .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, dar sa fie mai multe care sa circule impreuna, nu separat, pt c atunci a fi intradevar haotic.

 

"Stafeta" se refera in primul rand la doua drapele si o agenda. Ea va putea fi insotita de minim 2 motociclisti, si maxim... nu e limitat! Va fi ca un alai, dupa care eventual lumea sa intoarca capul si sa invete ceva (mesajele anti accidente vor fi vizibile). Daca ideea va lua amploare, se pot face oricand mai multe steaguri, si astfel alaiul va fi de minimum 5, sau 10, sau 30...

 

Oricum, va fi una singura, un singur program si multi participanti!

 

P.S. Te notez si pe tine, OK?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ei... nu mai sunt doritori?

 

E bine sa avem o lista cat mai completa, si astfel cei care se gandesc unde si cui vor preda stafeta sa aibe posibilitatea mai multor optiuni. Am sa postez curand o lista cu cei care s-au inscris deja.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sambata - 6 mai!!!

 

Parerea mea e ca ar fi bine sa plecam pe 5 pt ca pe 6 sa fim fresh cand mergem la smaeb , iar pe 7 sa fie intoarcerea !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai noi suntem prea departe sa discutam, avem aproape 10 km intre noi :goodposting: Nu m-am uitat in calendar, dar in principiu sunt apt de drum in weekend, in zilele lucratoare e mai complicat nitel... Dar nu exclud nici o varianta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e super!

Raducu,imi mai dai o data lista aceea ,te rog?

Am ratacit-o.

 

Ieri am vorbit un pic cu Ali Baba ,am facut cunostinta si schimbat cateva idei.

Acum ne stim ,am inteles de la el ca mai este interesat cineva din Buc. ,Max parca.

Vom fi cu siguranta mai multi pana va sosi momentul.

Editat de LOTRU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Asteptam in continuare doritori !

 

Se va ajunge deci cu stafeta de la Petrosani la Bucuresti pe data de 6 mai, sambata cu Salonul moto .

 

Plecarea in urmatoarea etapa va fi probabil in weekendul urmator sau peste doua saptamani , cel mai probabil spre Galati ,unde probabil ca il vom saluta si pe Motobrand si vom sta o noapte .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asteptam in continuare doritori !

 

Se va ajunge deci cu stafeta de la Petrosani la Bucuresti pe data de 6 mai, sambata cu Salonul moto .

 

Plecarea in urmatoarea etapa va fi probabil in weekendul urmator sau peste doua saptamani , cel mai probabil spre Galati ,unde probabil ca il vom saluta si pe Motobrand si vom sta o noapte .

 

S-a discutat cu cei din Galati?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ultimele noutati:

 

Prima predare a Stafetei va avea loc in data de 6 mai (sambata) la Arc, la ora 10 dimineata. Dupa aceea se merge in vizita la salon.

 

Rog pe cei care vor sa fie prezenti, si sa participe sa anunte pe forum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...