Sari la conținut

Turul Romaniei - Stafeta


Raducu
 Share

Postări Recomandate

Daca nu se gaseste o alta varianta, e posibil sa dau eu o fuga la Sibiu sa o iau de la tine Orestte, cu ocazia asta as ajunge sa te si cunosc altfel decat virtual. Oricum, i-am lasat mesaj la Radu sa vada pe cine are pe lista de asteptare pentru Gheorghieni sau Sibiu.

De pe CD e posibil sa lipseasca pozele din prima etapa, cele facute de noi, ca Lotru nu le putea pune decat daca le-a luat de aici de pe forum. Daca e asa, o sa am grija sa ajunga si ele unde le e locul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 170
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu abia astept sa vad in primul rand o implicare cat mai numeroasa din partea motociclistilor, si, nu in ultimul rand.. sa vad un reportaj la TV cu o parere obiectiv despre aceasta miscare, si de ce nu, cu rezultatele ei...

 

 

a aparut la motomagia cu mine si cu mad max de la bacau

poate in predarile primirile viitoare vor mai fi astia de la motomagia sau alte televiziuni

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu reusesc sa postez aici fisierul cu cei care pana acum s-au inscris la stafeta! Cel mai simplu este pe Yahoo Messenger. My ID: radu249

 

 

P.S. pt administratori: la incercarea de a atasa un fisier, a aparut mesajul asta:

 

"THE FOLLOWING ERROR(S) WERE FOUND

The requested file upload failed because suitable permissions have not been enabled on the 'uploads' directory. Please contact the board administrator and inform them of this error."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca la Sibiu preiau eu stafeta. Dupa aia urmeaza un transfagarasan, si un mic tur al transilvaniei, aprox 1000 -1300 km

:banana:

OK....DAR UNDE E ACUM?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am preluat stafeta la ct-a si am mers cu ea ct-a - iasi- tg secuiesc -iasi -gheorgheni- iasi...vineri plec spre sibiu unde o voi preda lui requiem

sper sa nu o uit acasa :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vin si eu la Sibiu sa va intalnesc, atat pe Orestte cat si pe Requiem. Vreau sa te rog, Orestte, daca poti, sa faci o copie a CD-ului care insoteste stafeta, ca sa pot sa-l iau cu mine la Petrosani. Ne-ar face placere sa vedem ce s-a mai strans pe langa pozele noastre (vorbesc in numele Florin, al meu si mai ales al lui Radu), mai ales ca Radu s-ar putea intoarce la Bucuresti cat de curand.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa e.... In curand voi reveni pe meleagurile natale - Bucuresti (spun asta cu oarece regrete) si tare as vrea sa vad acele poze cu locurile pe unde a trecut Stafeta. Am vorbit cu Requiem si promite ca va plimba Stafeta inclusiv pe Transfagarasan. De asemenea, asa cum s-a discutat pe la inceputurile acestei actiuni, la Sibiu vom atasa Stafetei o harta pe care se va semna traseul urmat pana acum, si care va fi completata la fiecare etapa.

 

In continuare cei care doresc sa participe la Stafeta ma pot contacta pentru a putea fi la randul lor contactati de cei care poarta Stafeta. Iata o lista cu orasele din care pana acum exista participanti:

- Arad

- Bacau

- Brasov

- Bucuresti

- Cluj Napoca

- Galati

- Iasi

- Pascani

- Petrosani

- Ploiesti

- Salaj

- Severin

- Suceava

- Timisoara

- Turda

- Vaslui

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa e.... In curand voi reveni pe meleagurile natale - Bucuresti (spun asta cu oarece regrete) si tare as vrea sa vad acele poze cu locurile pe unde a trecut Stafeta. Am vorbit cu Requiem si promite ca va plimba Stafeta inclusiv pe Transfagarasan. De asemenea, asa cum s-a discutat pe la inceputurile acestei actiuni, la Sibiu vom atasa Stafetei o harta pe care se va semna traseul urmat pana acum, si care va fi completata la fiecare etapa.

 

In continuare cei care doresc sa participe la Stafeta ma pot contacta pentru a putea fi la randul lor contactati de cei care poarta Stafeta. Iata o lista cu orasele din care pana acum exista participanti:

- Arad

- Bacau

- Brasov

- Bucuresti

- Cluj Napoca

- Galati

- Iasi

- Pascani

- Petrosani

- Ploiesti

- Salaj

- Severin

- Suceava

- Timisoara

- Turda

- Vaslui

 

Salut Raducu. Eu am sa plec in Turul RO weekendul viitor. Drumul ma va duce si prin : Sibiu, Timisoara, Cluj-Napoca, Baia Mare, Iasi si se va incheia cu intrunirea de la Odorheiu' Secuiesc. Eu sunt din Baia Mare. Pot sa iau stafeta de pe drum si sa o las la altcineva tot in drum sau sa o duc la intrunirea de la Odorhei. Mai vorbim prin PM.

 

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu o ia Jon Paul o iau eu (cu acordul vostru bineinteles) si o aduc la Odorhei.

Daca nu o ia cineva mai departe o duc la Brasov,Fagaras, Sibiu, Alba Iulia.

 

Si daca nici pe acest traseu nu o ai nimeni o aduc inapoi la Cluj.

Daca e cazul mai fac un drum sa o predau la cineva (Baia Mare, Satu Mare, Ptrosani, Tg.Mures, Zalu cine se anunta) ca sunt in concediu si pot.

Editat de Shak
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu o ia Jon Paul o iau eu (cu acordul vostru bineinteles) si o aduc la Odorhei.

Daca nu o ia cineva mai departe o duc la Brasov,Fagaras, Sibiu, Alba Iulia.

 

Si daca nici pe acest traseu nu o ai nimeni o aduc inapoi la Cluj.

Daca e cazul mai fac un drum sa o predau la cineva (Baia Mare, Satu Mare, Ptrosani, Tg.Mures, Zalu cine se anunta) ca sunt in concediu si pot.

 

Pai eu o pot lua abia peste 1 sapt .. daca tu o poti lua mai repede si sa o duci prin locuri interesante... parerea mea e ca mai bine o iei tu .. ca sa se piarda mai putin din sezon .. si stafeta sa faca mai mult traseu. Eu de la Cluj(07 Aug) as duce-o prin Baia Mare(08-09 Aug), Borsa, Iasi(11 Aug) iar apoi Odorhei (ajung in Odorhei abia sambata seara) unde o pasez mai departe... daca ne intelegem sa o duc eu pe traseul asta .. ti-o pasez chiar tie.

 

alte pareri?

Editat de John Paul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super.

 

Daca nimeni nu are de obiectat eu zic ca e Ok asa.

 

De la odorhei eu o duc la Barsov, fac transfagarasanu Curtea de Arges, Sibiu, Sebes, Alba,Turda, Cluj.

 

Si de acolo daca vrea cineva sa o preia mai departe fac un drum de intampinare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi cer scuze ca am lipsit o perioada de pe forum, si mai mult ca sigur voi mai lipsi cel putin cateva zile. Dar nu asta e important - important e ca stafeta circula. De asemenea, nu eu trebuie sa fiu de acord cu traseul pe care-l urmeaza stafeta! Asta tine doar de cel care o poarta, disponibilitatile lui de a calatori si de cel care o primeste.

Totusi, eu as avea o mentiune. Aceasta actiune a fost sprijinita inca din faza de "idee" de anumiti membri ai forumului care si-au exprmat dorinta de a purta stafeta si prin orasul lor. Eu am o lista cu toti acestia, o lista rezultata din cele 13 pagini ale acestui topic. A fi frumos ca stafeta sa treaca si pe la acestia...

Oricum, e bine ca stafeta circula, si cu siguranta, va ajunge la toata lumea. Chiar daca nu sezonul acesta, poate cel urmator... Sau poate peste 2-3 ani...

 

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi cer scuze ca am lipsit o perioada de pe forum, si mai mult ca sigur voi mai lipsi cel putin cateva zile. Dar nu asta e important - important e ca stafeta circula. De asemenea, nu eu trebuie sa fiu de acord cu traseul pe care-l urmeaza stafeta! Asta tine doar de cel care o poarta, disponibilitatile lui de a calatori si de cel care o primeste.

Totusi, eu as avea o mentiune. Aceasta actiune a fost sprijinita inca din faza de "idee" de anumiti membri ai forumului care si-au exprmat dorinta de a purta stafeta si prin orasul lor. Eu am o lista cu toti acestia, o lista rezultata din cele 13 pagini ale acestui topic. A fi frumos ca stafeta sa treaca si pe la acestia...

Oricum, e bine ca stafeta circula, si cu siguranta, va ajunge la toata lumea. Chiar daca nu sezonul acesta, poate cel urmator... Sau poate peste 2-3 ani...

 

:crack:

 

 

Ok.. perfect deacord ... postati aici o lista cu

 

[iDul de pe motociclism] - [ORAS] - [nr tel]

 

care sa contina oamenii pe la care ar fi frumos sa mai treaca stafeta... si cand trecem prin orasul respectiv ii sunam frumos .. si mergem si facem cate o poza cu ei si cu stafeta !

aceasta lista poate fi transmisa si pe PM .. sau sa fie pe o hartie care circula odata cu stafeta ... si se umple pe parcurs...

 

ce ziceti ?

 

@Shak .. da-mi te rog nr tau aici sau pe PM .. ca sa te sun in Odorhei sa iti pot inmana stafeta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...