Sari la conținut

surubul de crash pad s-a rupt si mi-a ramas jumatate in blocul motor


Postări Recomandate

dupa o cazatura minora pe partea stanga in care crash pad-ul a facut toti banii, motorul scapand neatins, am incercat sa scot crash pad-ul pentru a lua altele la fel,dar am intampinat o problema nasoala asa cum scrie in titlu as vrea sa stiu ce pot face sa dau surubul afara si cine ma poate ajuta cu problema asta... mi se pare foarte delicata problema ,atasez niste poze...

oare la service se poate face ceva?

astept raspunsuri multumesc

post-13642-1247259908_thumb.jpg

post-13642-1247259918_thumb.jpg

post-13642-1247259924_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut..uite nr meu de telefon 0721233949 sau 0726711274..te putem ajuta si iti pot face alte crash pad'uri din teflon la fel ca cele pe care le-ai avut..La service'u de la ciolpani..transportul motocicletei este asigurat de catre noi asta in caz ca nu vrei sa mergi pana acolo..

 

http://www.supermotocross.ro/forum/viewtop...p?f=42&t=39

Editat de topcross
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca bucsa aceea din aluminiu iese,cu o investitie minima si ceva rabdare,o rezolvi.In Praktiker gasesti set de extractoare la vreo 10-15 lei.Cumperi unul,faci o gaura in surubul rupt si apui il scoti cu un extractor potrivit(sunt 5,parca,de diferite grosimi).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc pentru explicatii, prefer sa ma duc la service sa nu fac vreo prostie :lol:

astept sa termin cu licenta si ma duc la service... zilele astea

Editat de christian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

I-a un patent cu varf mic, dinacela cu cap in forma de L, apuci ce a ramas din surub si rotesti. E o metoda mai primitiva, sau un service specializat!

 

 

nu merge asa, am incercat... am dat si cu WD40 ca sa iasa mai usor degeaba... trebuie sudat un surub, o s-o rezolv cand am timp

multumesc pentru raspunsuri

Editat de christian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te sfatuiesc sa nu pui suduura pe blocul motor. E foarte posibil sa ii dai o gaura. E mai bine sa o duci in service sau daca nu poti foloseste cu succes extractorul de care a zis bachus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te sfatuiesc sa nu pui suduura pe blocul motor. E foarte posibil sa ii dai o gaura. E mai bine sa o duci in service sau daca nu poti foloseste cu succes extractorul de care a zis bachus.

Daca da 1 punct de sudura pe surub cu alt surub, nu are nici pe dracu, doar nu o suda de blocul motor. Exista si sudura finuta nu numai ghilobaneasca, de-aia de topeste juma de metru in jur.. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e periculos sa sudezi chiar si finut. nu recomand mai ales ca am vazut cum se face o gaurica numai din ce a sarit de la sudura. E adevarat ca e simplu asa dar poti sa faci una bucata carter cu aerisire :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mergi la Service daca nu cunosti cu fiarele.

E mai bine decat sa distrugi ceva.

Chiar si o gaura in surub daca nu esti obisnuit poti sa o iei "pe de laturi".

Atentie! Daca gauresti surubul, exista atat spirale pe dreapta cat si pe stanga (mai putin comune). Folosesti unul pe sensul de desurubare pt. a nu bloca mai rau surubul ramas acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suna la numarul asta de telefon 0740 592 777 Cristi, vii iti sudez o piulita pe surubul ce ti a ramas si il dam afara.Sudura este in argon si nu prezinta pericol pt blocul motor.

 

 

dupa o cazatura minora pe partea stanga in care crash pad-ul a facut toti banii, motorul scapand neatins, am incercat sa scot crash pad-ul pentru a lua altele la fel,dar am intampinat o problema nasoala asa cum scrie in titlu as vrea sa stiu ce pot face sa dau surubul afara si cine ma poate ajuta cu problema asta... mi se pare foarte delicata problema ,atasez niste poze...

oare la service se poate face ceva?

astept raspunsuri multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Suna la numarul asta de telefon 0740 592 777 Cristi, vii iti sudez o piulita pe surubul ce ti a ramas si il dam afara.Sudura este in argon si nu prezinta pericol pt blocul motor.

 

 

multumesc dar a iesit singur de la vibratii... problema rezolvata de la sine :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...