Sari la conținut

Dodge Tomahawk


DragoStefan
 Share

Postări Recomandate

Sal ! ... daca e sa o luam asa ...cred ca EU unul nu mi-as cumpara asa ceva! ...dece ? cred ca este mult prea exagerata! .. nu prea ii vad utilitatea(parca e un tanc).. cum ai putea merge cu ea pe serpentine .... sa iei viraje in viteza ...etc !

+ sa nu vb. de drum intins, cred ca e destul de obositoare !!! sunt curios sa citesc intr-o revista ..sau ma rog, in orice altceva cam cum a decurs un drive-test cu o asemena "fiara" Poate ca acum gandesc asa .. poate ca daca am sa o vad cu ochiii mei situatia se schimba, poate!!!

 

dragostefan .. da si tu niste date tehnice ca sa ne minunam putin !!! :P

am auzit ca vit. max e in jurul cifrei de 600 KM/h poate nu am auzit bine !!! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hahaha...s-au umplut pagini intregi de forum pe tema asta mai acu ceva vreme...

 

E doar o expresie a megalomaniei basaului american....si rusii le-au dat o replica punand pe moto un motor v8 de camion GAZ, dar a lor macar era motocicleta si putea fi condusa pe strada :D :P :lol:

Urmatoarea bazdaganie americana probabil va folosi un motor de locomotiva :lol: :lol: ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca motocicleta, sau mai bine zis masinaria aia a fost facuta in urma unui pariu ceva ! Pentru ca in afara de acceleratie (a se citi putere) nu prea cred ca mai este ceva spectaculos! Cum poti lua virajele super inclinate cu un monstru ca ala? Este o piesa pentru muzeul ciudateniilor tehnice !! Parerea mea !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca motocicleta, sau mai bine zis masinaria aia a fost facuta in urma unui pariu ceva ! Pentru ca in afara de acceleratie (a se citi putere) nu prea cred ca mai este ceva spectaculos!  Cum poti lua virajele super inclinate cu un monstru ca ala?  Este o piesa pentru muzeul ciudateniilor tehnice !! Parerea mea !

Are un sistem special care permite inclinarea in curbe;un fel de trapeze intre roti sau asa ceva...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2aieti, eu am postat pt ca mi se pare o super-motocicleta(TANK agersiv si ffffffff rapid)!!!!!

date tehnice:

viteza max - aprox 680km/h 0-100 in 2,5 s

8277 cmc

motor in 4 timpi 10 cilindri in v la 90grade

cuplu - 712Nm la 4.200rpm

putere 500cp la 5.600rpm putere cilindrica:60,4 C.P

2 roti fata si 2 spate, legate printr-un sistem paralelogram conexiune care le permite inclinarea la viraje!!

Daca mai vreti sa stiti ceva sa spuneti!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite, ma minunez ce rahat de masinarie au creat americanii si i-au zis "motocicleta". :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:P  :lol:  ;)  ;) ;)  :lol: Englezule, mai spart la faza asta!!!!!

orikum mi s-a cerut date tehnice am dat.....ma asteptam sa se minuneze lumea!!!  :lol: :D

Ma baiatule, daca era o motoreta(hence MOTORETA) scoasa ieri pe piata era ceva "surprinzator" si nemaivazut/auzit, dar e scoasa de un an sau si mai bine, so imi pare rau ca nu ti-a iesit campania de revenire;E doar un sasiu ultra-usor(comparativ cu masina pe care era pus motorul) pe care s-a pus un motor american V10..la ce te-asteptai?La performante de Skoda Felicia? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol:  :lol:  :lol:  dar totusi este un monstru, dar....are 2(4 roti) asa ca totusi se incadreaza in categoria motociclete eu zic ca este un mult mult prea puternica dar este motocicleta !!!!!!americanii au vrut sa se afirme si au reusit si inca cum!!!!!! ;)  ;)

Tinere. Performante??? :P Uite dragsterele ( presupun ca le cunosti) accelereaza de la o la 160 km/h intr-o secunda(1) si ajung de la 0 la 560 km/h in 4 sec. Au cam 6000 de CP si cu toate astea nu le-as numi masini. Daca vrei asa...derivate ale automobilelor. dak era asa un succes intra in productie insa...

 

Lasa prietene ca o sa treci de varsta in care te entuziazmeaza cifrele astea.

 

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...