Sari la conținut

si politistii o patesc uneori


webber
 Share

Postări Recomandate

Dude, come on. Daca nici o motoreta de 11.000 de euro nu poti sa-ti cumperi in tara asta, atunci masini de 15-20.000 de euro n-ar mai trebui sa fie vandute? Un Logan mai dotat e in jur de 10.000. Da' daca avea Logan, nu se intreba nimeni cum de l-a cumparat din salariul de bugetar, pentru ca Loganul e masina saracului. Sa nu exageram, majoritatea motocicletelor costa mai putin decat un Logan, asa ca nu vad niciun motiv sa ne crizam ca un bugetar si-a cumparat motor. Sau ne crizam si ca un profesor incepator isi ia motor.

 

hai mai sariti asa ca arsi :lol: era doar o intrebare nicidecum o acuzare . nu imi doresc o motoreta ca a omului dar eram curios cum a putut sa o ia (o impartasire a experientei ca sa zic asa )

motoreta aia cu banu jos e 11 000 in leasing te duce la 17000 asta o stiu clar de la un posesor ce a luat in leasing motoreta ( cu toate ca are salariu destul de mare ca director intr-o multinationala tot il stringe buzunarul cind e sa plateasca rata ) si oricum sa imi fie cu iertare la banii astia iei in germania 2 harley uri.

oricum sunt cam off asa ca nu mai vreau sa aflu diverse inginerii financiare prin care un bugetar poate sa ia un astfel de motor .

 

sa se faca el bine si sa il infunde bine pe ala jeepul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 104
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Offtopic: Vad ca iar te lansezi intr-un off-topic fara rost. Daca nu stii cum sta treaba, MAI consta din doua sectiuni mari - Admininstratie si Interne. Politia (inclusiv aia rutiera pe care nu o suporti tu) tine de interne (unde mai sunt cei de la ISU - adica pompieri + fosta paza civila - si baietii experti in rupt oase si militarizati de la Jandarmerie). Biroul ala de eliberat certificate de inmatriculare si permise e o institutie subordonata prefectului, deci tine de administratie, la fel ca aia care elibereaza buletine si pasapoarte. E adevarat ca majoritatea celor care lucreaza in aceste institutii subordonate prefecturii sunt transferati din politie sau au facut scoala de politie. E foarte probabil ca unii dintre cei care examineaza viitorii soferi/motociclisti sa fie de fapt politisti detasati temporar de la Politia Rutiera si cred ca toti ceilalti sunt transferati tot de acolo ca mi s-ar parea absurd ca sa te examineze unul care nu e super-familiarizat cu legislatia rutiera si care nu e in stare sa determine clar din punct de vedere legal cum s-a petrecut un accident (chit ca nu cred ca a doua cerinta e obligatorie), dar oricum oamenii lucreaza in institutii total diferite si singura "vina" a celui accidentat aici e ca a fost coleg cu unii de acolo. Si in fond ce mare lucru e sa-ti iei o motocicleta din leafa de bugetar cand un incepator in bransa (ne-titularizat) are leafa de 1500-1600 de lei? Asta e sef de serviciu, deci logic ar fi sa aiba leafa mult mai mare si sa-si poata lua la mana a doua ceva de genul ala din 2-3 salarii.

 

Da` dc te chinui?? :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.

2. acea motocicleta a fost daruita de la cei din cosovo pentru curaj,multi multi kolometri pe un motor , indeplinirea unei misiuni cat si pentru rezultate. ( asta din ce am auzit din mai putin de 4 persoane diferite )

 

azi sunt extrem de ironic si cu riscul de a fi off topic :

te rog sa te uiti in urma in arborelele genealogic am vaga banuiala ca esti urmasul lui ion creanga , ca numai badita creanga mai era capabil de asemenea basme . in afara de bautura ai mai folosit si altceva ??? daca da sper ca nu vreo ciuperca mai neagra ca sunt pline padurile de la bicaz de asa ceva .dar na te pui cu basmele transmise pe cale orala se pierde esenta si naratiunea se umple de fantastic si suprarealism :lol:

 

cer iertare userilor si adminilor dar nu m-am putut abtine .

sper ca ,copiilor mei sa nu le cada la bac vreun basm scris de amicul nostru .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rog moderatorul sa editeze ce nu'i place in postul meu, dar sa-l faca vizibil!

 

cum mai nene sa spui ca "cosovo" (adica imediat dupa pitesti) a dat cado o motoreta.. pt performante sau prestari alte servicii... ??

 

 

 

 

Mesaj completat

si mai rog moderatorul, fata de care imi cer scuze ca il pun la munca, sa mute o parte din aceasta discutie la o alta categorie incat sa NU mai fim OFFTOPIC!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rog moderatorul sa editeze ce nu'i place in postul meu, dar sa-l faca vizibil!

 

cum mai nene sa spui ca "cosovo" (adica imediat dupa pitesti) a dat cado o motoreta.. pt performante sau prestari alte servicii... ??

 

 

 

 

Mesaj completat

si mai rog moderatorul, fata de care imi cer scuze ca il pun la munca, sa mute o parte din aceasta discutie la o alta categorie incat sa NU mai fim OFFTOPIC!

Topicul nu va deveni vizibil pentru ca are in continut ingrediente de genul "avorton" si alte alea si daca sterg ce nu-mi place nu mai ramane nimic.

 

Nu inteleg cine va impiedica sa va deschideti topic separat de injurat Politia Rutiera (unde i-as injura si eu cu drag ca sunt cam lenesi si greu de vazut pe strazi aici prin Bucuresti si imprejurimi) undeva pe la "Discutii generale despre motociclism" sau daca vreti bascalie pe la "Motociclisti in timpul liber", dar nu vad rostul sa strici topicul de la accidente al unuia care a fost aruncat in sant de "un idiot conservar cu gipan", cum se spune de obicei pe aici in cazuri din astea si care intamplator s-a nimerit sa fie si politist, ba chiar de la rutiera, ba chiar sef de la rutiera intr-un judet din asta mai mititel. Pur si simplu eu cred ca daca cineva ar fi postat accidentul spunand ca unul mergand pe chopper a fost aruncat in sant de un idiot cu SUV ar fi curs mii de injuraturi la adresa celor cu SUV si cat de nesimtiti si idioti in trafic sunt ei (si unii chiar sunt), dar daca de la inceput s-a spus ca e politzai s-a schimbat foaia, ca de, e evident dusmanul natural al celor care merg cu 250km/h pe DN...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...