Sari la conținut

Intilnirea posesorilor de Yamaha Virago!


axicos
 Share

Postări Recomandate

Mie nu mi-ai zis de niciun Deal :)

Deci asa ramane? 9:30 la Mitropolie?

Restul? Adica cei care mai mergeti confirmati si voi

:D

 

Pai mai intai am vb cu tine si apoi cu Razvanescu si cu Dexter, si Razvan a sugerat sa ne vedem acolo. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 691
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pe mine taiati-ma de tot :D Mi-a luat 3 saptamani si 600Km dar am reusit, in cele din urma, sa o intind pe jos :-)

 

In afara de cazul in care are cineva o teava de 1" si lunga de 1m ca sa-mi intrept scara din stanga (ca sa pot schimba vitezele) si un far, nu prea vad cum as putea ajunge la Dacorum.

 

Distrati-va si pentru mine :)

 

@Dexter

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine taiati-ma de tot :) Mi-a luat 3 saptamani si 600Km dar am reusit, in cele din urma, sa o intind pe jos :-)

 

In afara de cazul in care are cineva o teava de 1" si lunga de 1m ca sa-mi intrept scara din stanga (ca sa pot schimba vitezele) si un far, nu prea vad cum as putea ajunge la Dacorum.

 

Distrati-va si pentru mine :P

 

@Dexter

 

Esti bine? :D Ce s-a intamplat? Cum? Da detalii. :) Orice problema tehnica/mecanica ma depaseste complet, dar sigur se gaseste o tzeava de-aia urgent.

Editat de SaK
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt intr-o singura bucata si fara nici o zgarietura -- anii de biciclism m-au invatat cum sa pic/sar de pe chestii cu doua roti :) Haina de piele e putin atinsa la cotul stang, doar cat sa se vada ca am atins asfaltul cu ea.

 

Cum s-a intamplat? Simplu: neadaptarea vitezei la conditiile carosabilului. Trecusem de multe ori prin intersectia in cauza, si plecand de la stop, si prinzand verde -- ei bine, de data asta era nisip pe jos asa ca calculele de ieri nu s-au mai potrivit azi :-)

Daca nu o puneam jos, as fi terminat virajul pe trotuar si cum bordura era destul de mare m-am gandit ca prefer sa schimb un far decat 2 telescoape si o janta (si cine stie unde sa aterizez).

 

Singura "rana" care o am este durerea si amarul ca nu am putut sa fac ca la bicicleta: sa ma scutur de praf, sa ridic calu' in picioare, sa indrept cu mana eventualele chestii de pe ghidon care s-ar fi strambat si sa-mi continui nestingherit drumul :D( Si probabil tot de asta n-o sa pot dormi linistit urmatoarea saptamana pana mi-o repar. Of. Asta e, sunt idiot, platesc.

 

Multumesc pe aceasta cale soferului care a oprit sa ma ajute sa o ridic -- nu s-a prezentat si nici numarul nu i l-am retinut. Am tras-o langa gardul de pe trotuar, am verificat ca n-am nici un scurt in instalatie, ca nu curge nici benzina, nici acid din baterie, am incuiat-o si am lasat-o acolo momentan.

 

@Dexter

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt intr-o singura bucata si fara nici o zgarietura -- anii de biciclism m-au invatat cum sa pic/sar de pe chestii cu doua roti :) Haina de piele e putin atinsa la cotul stang, doar cat sa se vada ca am atins asfaltul cu ea.

 

Cum s-a intamplat? Simplu: neadaptarea vitezei la conditiile carosabilului. Trecusem de multe ori prin intersectia in cauza, si plecand de la stop, si prinzand verde -- ei bine, de data asta era nisip pe jos asa ca calculele de ieri nu s-au mai potrivit azi :-)

Daca nu o puneam jos, as fi terminat virajul pe trotuar si cum bordura era destul de mare m-am gandit ca prefer sa schimb un far decat 2 telescoape si o janta (si cine stie unde sa aterizez).

 

Singura "rana" care o am este durerea si amarul ca nu am putut sa fac ca la bicicleta: sa ma scutur de praf, sa ridic calu' in picioare, sa indrept cu mana eventualele chestii de pe ghidon care s-ar fi strambat si sa-mi continui nestingherit drumul :D( Si probabil tot de asta n-o sa pot dormi linistit urmatoarea saptamana pana mi-o repar. Of. Asta e, sunt idiot, platesc.

 

Multumesc pe aceasta cale soferului care a oprit sa ma ajute sa o ridic -- nu s-a prezentat si nici numarul nu i l-am retinut. Am tras-o langa gardul de pe trotuar, am verificat ca n-am nici un scurt in instalatie, ca nu curge nici benzina, nici acid din baterie, am incuiat-o si am lasat-o acolo momentan.

 

@Dexter

 

Daca vrei mergem azi sa o recuperam. Vorbim la tel. 0746020084.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper ca esti OK man. Pe partea de tehnica nu prea te pot ajuta, in schimb daca ai nevoie de ceva d.p.d.v. medical nu ezita sa ceri.

Bafta si sanatate maxima!

 

In alta ordine de idei, eu zic ca maine dimineata la mitropolie, la 9.30 ar suna OK.

Voi ce ziceti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine taiati-ma de tot :) Mi-a luat 3 saptamani si 600Km dar am reusit, in cele din urma, sa o intind pe jos :-)

 

In afara de cazul in care are cineva o teava de 1" si lunga de 1m ca sa-mi intrept scara din stanga (ca sa pot schimba vitezele) si un far, nu prea vad cum as putea ajunge la Dacorum.

 

Distrati-va si pentru mine :)

 

@Dexter

 

daca vrei sa te ajut... vorbim cum si ce.. tre sa vad motoreta ta si o sa te ajut..... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-au ajutat SaK si axicos sa o duc la service, astept luni diagnosticul si devizul estimativ. Din cate bag di sama, o sa ma coste mai mult timp decat bani.

Razvanescu> multumesc de oferta, sper totusi sa nu fie cazul. Motorul l-am intins pe jos, macar pe mine sa ma tin intreg :-)

 

Probabil suna foarte siropos dar asa e romaneasca: e prima oara cand cineva ma ajuta, pe bune, cu ce am nevoie atunci cand am nevoie. Multumesc axicos si SaK ... si imi pare rau ca aceeasi romaneasca nu are grade de comparatie pentru 'multumesc'.

 

Va tin la curent, sper sa revin in sa cat de curand. Inca o data, celor care va duceti la Dacorum, distrati-va si pentru mine :-)

 

Asfalt uscat,

@Dexter

Editat de csdexter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@csdexter: :D acum incepe partea grea, cu asteptatul.. Macar o stii in siguranta acolo, peste weekend, si vezi luni ce vorbesti si in cat timp poate rezolva.

 

@razvanescu & Philip_HD: maine la Mitropolie la 9.30, ay?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ne-am intalnit, am fost, ne-am intors, revin cu detalii intr-un episod urmator. Sau lasam pozele lui Philip sa faca cat o mie de cuvinte.

Yap! :P

Poze o sa montez, dar nu acum ca's dus rau... la cat am stat nebaut, am dat iama in berici la ora asta :D

 

@SaK, ai uitat aparatul la mine, bineinteles :)

@razvanescu, "carota" se numeste drill-ul respectiv :) ... ti-am spus ca o sa ma doara burta daca nu-mi aduca aminte

Revin cu poze candva :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari,

 

Ma bucur sa aud ca v-ati distrat la Dacorum Bike Fest II :-)

 

Am fost astazi la service, la "doctor" si am primit vesti bune: se rezolva tot ce e la un pret (manopera+piese) total mai mic decat jumatate din pretul farului original de la Yamaha. Asa le trebuie, daca nu stiu sa faca comert :unsure: Nu vreau sa-mi pun sperante desarte acum, dar daca nu-si baga Murphy coada, as putea reveni in sa in acest weekend.

 

Acuma, cu muzeul (ca eram dator cu propuneri). Eu pot Miercuri seara (adica dupa 17:00) si Joi dupa-amiaza (adica dupa 14:00). E mai sigur Miercuri decat Joi. Vineri e nebuloasa situatia pentru ca nici eu nu stiu clar cand sunt prins la munca si nici voi nu stiti clar la ce ora plecam si nici eu (iarasi) nu stiu clar daca voi avea motor sau nu :-)

 

Cam asta e, abia astept sa ne revedem "in formatie" :grinbandit:

 

@Dexter

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu la sedinta ma bag primul :-) Mi-a placut ceafa de ultima oara si poate de data asta imi gasesc un coechipier sa ma ajute la ciolan (ca nu pot duce singur unul) :grinbandit:)

 

@Dexter

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ne vedem joi, la 19.30, in locatia bine-cunoscuta? :grinbandit: In afara de axicos, care se bronzeaza pe litoraluri straine, poate toata lumea? :unsure:

 

Cu muzeul mai vorbim, fac tot posibilul sa ma eliberez mai devreme, dar nu stiu cum pot sa scap de pe plantatie zilele astea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari dragii mei!

Scuze de absenta, dar am avut doua zile de kko la scarbici.

Ma inscriu si eu joi la 19.30. Si beau si io o bere... cu alcool. Hi hi!

Bye !

Ne mai auzim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Confirm si eu pentru Joi, 24 septembrie, orele 19:30EEST, Curtea Berarilor. Voi fi acolo ;-)

 

SaK> daca-ti iese cu plantatia, da un semn -- e posibil sa-mi iasa si mie (sa scap mai devreme), desi acum tot improbabil pare.

 

@Dexter

Mesaj completat

Urmare a sedintei din aceasta seara, am hotarat sa mergem weekend-ul asta la Tulcea. Asa cum au propus cei prezenti, am facut un topic separat aici.

 

Enjoy,

@Dexter

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, ori eram beat cand am scris ... ori parserul de BBCode a lu' IPB e de cacao -- cum sunt de altfel toate produsele comerciale. Si cum eu nu pun picatura de alcool in gura ...

 

Ramane pe maine, cum am stabilit. Eu am sa fiu la 8:10EEST la LEU sa-l astept pe Razvanescu, plec la 8:15EEST ca sa ajung la 8:45EEST la Petrom Voluntari.

Nota tehnica: sunt fara parbriz iar ghidonul nou (desi difera abia vizibil de cel original) imi da sentimentul ca acuma am urcat prima oara pe ea; daca se face 9:00 si n-am aparut, plecati si va prind din urma. Nu periclitati programul misiunii din cauza mea :-)

 

Pe maine,

@Dexter

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...