Sari la conținut

Intilnirea posesorilor de Yamaha Virago!


axicos
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 691
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am fost in 3, ne-am intors in 2+1 :-) A fost frumos drumul, fara trafic, fara gauri in asfalt si fara probleme meteo. Mi-a placut mult (si o sa-mi placa si mai mult pe masura ce-si revine mana dreapta si fundul :D ) si cu ocazia asta am depasit si eu pragul psihologic al primei mii de kilometri.

 

Mancatul cu stanga a fost o experienta interesanta (m-am oprit in Petrom la Slobozia sa mananc si am constatat ca oricat as porunci degetelor, nu sunt in stare sa tina cutitul si sa taie friptura) si tot interesanta a fost experienta mersului cu 40~50Km/h prin Bucuresti dupa ce am mers 100Km de A2 cu 100Km/h :-) Tot la capitolul experienta interesanta a fost si intorsul pe o strada pietruita in panta (in Tulcea), fara sa o iau la vale si fara sa mi se opreasca motorul (pacat ca nu au bagat si asta la examen), faptul ca un stol de ciori aflat pe sosea nu reactioneaza la zgomotul motorului dar isi iau zborul si se disperseaza rapid cu un claxon, precum si faptul ca unii soferi de conserva desi ma percep ca pe jumate de masina, au o aritmetica cu numere intregi si deci sfarsesc prin a-si calcula traiectoria si manevrele ca si cum nu as fi acolo.

 

Am invatat multe la excursia asta ... cea mai importanta fiind fie ca trebuie musai sa schimb urgent cauciucul de pe fata, fie sa caut o parcare/maidan libera, sa-mi pun patru jaloane si sa fac opturi.

 

La mai mare,

@Dexter

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari,

 

Ma bucur ca excursia a fost placuta si ati ajuns toti cu bine.

 

Radu, trebuie sa exersezi pentru a face drumuri mai lungi si asta vine cu timpul. Traseul pe care l-ati facut este unul destul de static si astfel stand mult timp cu mana pe acceleratie te doare, asta nu e ceva anormal, o sa iti spuna orice motociclist ca mai scuturi din cand in cand mana dreapta. La Paula's gasesti si o bucata de plastic (un mini cruise control), care se pune pe acceleratie si practic nu mai trebuie sa stai cu mana incordata. Costa undeva la 500 mii si e ok. Una peste alta trebuie sa ai grija si sa nu patesti asa ceva. Pentru tine un astfel de drum mi s-a parut o fortare si cred ca ar trebui sa faci toti pasii mai cu rabdare. Asta este cel mai important.

 

Asta si mai multe propun sa discutam la o berica marti sau miercuri, dupa cum sunt disponibili oamenii. Pentru asta astept confirmari, ca sa facem rezervarea aferenta.

 

Eu din pacate sunt pe bara cu motorul pana spre sfarsitul lunii Octombrie, deoarece am decis sa investesc in Tzumpi si sper eu sa fie apoi perfecta din punct de vedere mecanic. Asa ca daca ma ia si pe mine cineva ca pasager o sa particip si eu la alte excursii. :D

 

Felicitari inca o data pentru iesire si sa ne vedem sanatosi si voiosi.

 

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SaK> pozele facute de mine la Bucu si Tulcea sunt aici http://gallery.linux360.ro/v/linux360-free...to-tulcea-2009/

axicos> ai dreptate cu ce ai zis, de asta am hotarat sa ma intorc a doua zi dupa un somn odihnitor ;-) Multumiri pe aceasta cale lui Catalin care mi-a gasit cazare mokka :D

 

_ALL> Miercuri suna interesant. Alte propuneri?

 

@Dexter

Editat de csdexter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari dragii mei!

In primul rand, bine ati revenit din calatorie: atat Cosmin din concediu, cat si cei trei "temerari de Tulcea".

Eu vin diseara fara probleme. In schimb am chef de o plimbarica de dupamiaza prin capitala patriei noastre pana la ora intalnirii. Asa ca... daca iesiti mai devreme de la scarbici sau va plictisiti pe acasa, pe la un 4-4.30 eu as iesi. Eventual, dam o raita si pe la Arc ... just a thought. Dati un tzar sau postati aici daca va coafeaza ideea.

Bye!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hey

bre, pe mine m-ati luat din scurt ca abia azi noapte am revenit de la TM.

Sunt cu trotineta la munca, asa ca diseara o sa cam "ruginesc" :rose:

c u there!

 

Haide bre ca eu cu manutele mele ti-am trimis un SMS ieri... Nasol, ce sa zic.. Lasa ca beau si eu o bere-doua fara alcool, ca sa empatizez.. Dupa alea cu alcool... :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

razvanescu> din pacate nu te pot insoti. Tocmai am inceput sa migrez ~25 de conturi de posta intre doua servere, am noroc daca scap de toate ca sa nu intarzii la sedinta :rose:

 

@Dexter

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa incep ca razvanescu...

 

Dragilor,

Data viitoare nu mai vin cu mobra la sedinte ca vedeti bine ca sunt varza fara bericioaca la litru:

plec devreme, ma impiedic pe trepte, uit sa platesc :rose:

In fine...

Stabilirati ceva pt week-end?

Mesaj completat

Nimeni, nimic pentru week-end?

Ok!

Eu m-am hotarat sa plec maine la Curtea de Arges.

Vreun doritor dintre voi?

Vreau sa raman pana duminica. Daca veniti careva si vreti sa va intoarceti fara mine tot sambata ok, daca nu, gasim noi solutie de cazare acolo. Bagam si un Vidraru, Cetatea Poienari... vedem, numai vremea sa fie buna.

Am vazut ca mai pleaca cineva in directia aia pana la Pitesti maine, dar nu ma bag cu ei ca e prea devreme la 7:30. Eu zic un 9 - 10.

Atept pareri.

Cu respect!

 

PS1 Axicoase, 'tz-ar tzumpilica sa-ti fie. Pe vreme buna bagi in ea ca la balamuc si cand o veni gerul te uiti la ea ca la showroom.... :blink:

PS2 Razvanescule, tu vrei sa pleci cu baietii spre Poiana Marului daca iese treaba acolo?

Mesaj completat

LE Daca vreti sa mergeti si sa va intoarceti tot maine, plecam mai devreme sa ajunga timpul :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS1 Axicoase, 'tz-ar tzumpilica sa-ti fie. Pe vreme buna bagi in ea ca la balamuc si cand o veni gerul te uiti la ea ca la showroom.... :blink:

PS2 Razvanescule, tu vrei sa pleci cu baietii spre Poiana Marului daca iese treaba acolo?

Mesaj completat

LE Daca vreti sa mergeti si sa va intoarceti tot maine, plecam mai devreme sa ajunga timpul :rose:

 

Cum ziceai si tu... vremea nu e tocmai buna... dar na, cum sublinia si mecanicul, ti se intampla astea si in plina vara. Piesa pe care o schimb acum era esentiala ca sa fie totul ok din punct de vedere mecanic.

 

Dar lasa, la iarna o sa ma tot plimb...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragii mei :rose:

 

va prezint sincerele mele regrete ca nu o sa fiu apta de a va insoti weekendul acesta.

 

@ Philip: Stiu ca razvanescu zicea ceva de sambata, molek zicea ceva de duminica...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok!

Eu m-am hotarat sa plec maine la Curtea de Arges.

Vreun doritor dintre voi?

Vreau sa raman pana duminica. Daca veniti careva si vreti sa va intoarceti fara mine tot sambata ok, daca nu, gasim noi solutie de cazare acolo. Bagam si un Vidraru, Cetatea Poienari... vedem, numai vremea sa fie buna.

Am vazut ca mai pleaca cineva in directia aia pana la Pitesti maine, dar nu ma bag cu ei ca e prea devreme la 7:30. Eu zic un 9 - 10.

Atept pareri.

Cu respect!

 

PS2 Razvanescule, tu vrei sa pleci cu baietii spre Poiana Marului daca iese treaba acolo?

 

Daca ma inteleg cu "consoarta", s-ar putea sa dau o fuga cu baietii pana la Poiana Marului, dar nu as ramane peste noapte si m-as intoarce sa innoptez la Valcea, la ai mei. Stiu ca este vorba de un oarescare "tur de forta", asa ca inca ma mai gandesc si o sa iau o decizie mai pe seara. Acelasi lucru l-as putea spune si despre propunerea ta, de a veni la Curtea de Arges si de a merge pana la Vidraru sau Cetatea Poienari, pentru ca tot la Valcea as ajunge pentru a innopta. E adevarat ca ideea ta este mult mai "comoda" si mai "netrezitoare cu noaptea-n cap" asa ca... diseara vin si cu raspunsul.

Pana atunci, numai de bine!

Bye!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va prezint sincerele mele regrete ca nu o sa fiu apta de a va insoti weekendul acesta.

Ai patit ceva?

 

Dar lasa, la iarna o sa ma tot plimb...

Adica o sa stam cu cana de ceai fierbinte pe la intersectii sa te dezmortesti? =))

Mesaj completat

diseara vin si cu raspunsul.

Pai gandeste-te.

E mai fain de la CdA spre RmV, decat varianta cealalta :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu, bre, n-am patit nimic. (Dar nu vreau sa beau suc si apa plata weekendul asta, din motive cat se poate de legitime)

Bine ca n-ai nimic. #:-S

Las' ca stiu eu motivele legitime... :-$

Mesaj completat

.

 

Razvanescule, deliberasi?

Maine intre 9-11, sau Poiana Marului? :blink:

... sau watch TV? :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Razvanescule, deliberasi?

Maine intre 9-11, sau Poiana Marului? :laugh:

... sau watch TV? :laugh:

La Poiana Marului nu mai pot pleca si din pacate, din aceleasi motive nu voi putea pleca nici spre Valcea maine... asa ca.... next time.

Bye!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca n-ai nimic. #:-S

Las' ca stiu eu motivele legitime... :-$

Mesaj completat

 

Do share... :laugh: (NOT ! :laugh: )

 

La Poiana Marului nu mai pot pleca si din pacate, din aceleasi motive nu voi putea pleca nici spre Valcea maine... asa ca.... next time.

Bye!

 

Femeile astea...

 

Salutare,

Din cauza unei gripe tembele nu cred ca o sa ies prea mult din casa week-end-ul asta .

Sorry... si pe data viitoare

 

Insanatosire grabnica!

 

 

 

In alta ordine de ide, avand in vedere ca ploua cu galeata de vreo trei ore (2:00 AM) si continua (5:00 AM) cand eu adorm in sfarsit (dupa o zi de dat cu sapa) nu stiu daca ar fi mers azi o iesire. Este o vreme de sa nu scoti pisica din casa (nu ii place sa inoate). :laugh: Sa speram ca afla si Philip inainte sa iasa cu barca din bloc.

 

Asa ca sa iesim data viitoare (TOTI) :)

Editat de axicos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa speram ca afla si Philip inainte sa iasa cu barca din bloc.

Asa ca sa iesim data viitoare (TOTI) :laugh:

Mah, macar voi ati avut motive intemeiate in afara de ploaie, dar eu... :laugh:

Las' ca-mi iau combinezon de ploaie si ... FUCK THE SYSTEM! ies si cu barca

 

Axicoase, data viitoare (TOTI) unde? La sedinta cea de taina cu litrul in fatza? :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A zis cineva 'sedinta'? :) Cand? Unde? :laugh:

Sedinta, sedinta, sedinta, sedinta.... :laugh:

Gasim noi o zi saptamana asta... Un miercuri-joi e bine?

Cum unde?! La biroul din Selari :laugh:

Mesaj completat

Ploua de vineri spre sambata noapte

Las' ca numai ploaia mai tine cu mine si pot bea linistit... :)

PS Stiu ca tie nu-ti pasa de berea mea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...