Sari la conținut

Intilnirea posesorilor de Yamaha Virago!


axicos
 Share

Postări Recomandate

Pai ar merge ca in weekend cine este dispus (eu sigur) sa il insotim pe Philip cu alai si trambite la locul de bastina sa culce "bestia". Dupa asta putem linistiti sa ne retragem la un ceai cald/bere rece dupa preferinte.

Deci philip pe cand doresti? Sambata ar fi ideal. So?

P.S. eu Joi, Vineri si Sambata sunt liber. Are cineva chef de o tura???????????????

eeeeeee, asa da ;)

Sambata la ce ora vor domniile voastre. Dau si un tuci de ceai la destinatie :laugh:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 691
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutari!

Din pacate eu vineri dupamiaza plec la Ploiesti. Cu Breazu'. Si ma intorc duminica.

Dar maine dupamiaza, daca e frumos, as iesi la o plimbare.

So... let me know.

Bye!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal`tare baieti si d-nsoara SaK

 

io as prefera sa ma duc sambata la Brasov prin Cheia.... cine doreste poate sa mearga cu mine. n-am mai iesit demult la plimbare. (vaca mea nu a fost prin cheia si are pofta pe acolo la pascut) :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eeeeeee, asa da :P

Sambata la ce ora vor domniile voastre. Dau si un tuci de ceai la destinatie ;))

 

Facem afacerea!!! Sambata sa plecam pe la 11 este ok? Restul?

 

 

Salutari!

Din pacate eu vineri dupamiaza plec la Ploiesti. Cu Breazu'. Si ma intorc duminica.

Dar maine dupamiaza, daca e frumos, as iesi la o plimbare.

So... let me know.

Bye!

 

Maine cat de dupa-amiaza? si cam pe unde vrei o plimbare? Se poate lasa cu o innoptare in alta zona?

 

sal`tare baieti si d-nsoara SaK

 

io as prefera sa ma duc sambata la Brasov prin Cheia.... cine doreste poate sa mearga cu mine. n-am mai iesit demult la plimbare. (vaca mea nu a fost prin cheia si are pofta pe acolo la pascut) :laugh:

 

Nu te coafeaza o plimbare duminica pe Bucuresti -> Brasov (cheia), sau ... vineri?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu te coafeaza o plimbare duminica pe Bucuresti -> Brasov (cheia), sau ... vineri?

 

vineri n-am cum.. daca plec din buc vinerea... ma bate prietena mea cu biciu toata noaptea (ca ea insista sa fac plimbari cu ea.. deci ea lucreaza vinerea si nu poate sa lipseasca...) :laugh:

duminica mai merge.....

 

idul meu de mess e silviusilion

 

 

see ya later......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SaK> Mai exist. Am fost nitel ocupat cu profesia in ultimul timp si nitel mai mult cu viata personala. Inca traiesc si inca sunt calare (ma duc cu ea la munca in fiecare zi ca nu ma lasa inima sa ma despart de ea). Nu stiu inca daca o sa pot veni weekend-ul asta cu voi (desi ispita e maaaaaaaaare) dar la sedinta incerc sa ajung.

 

@Dexter

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e frumos vin si eu sambata. Unde va fi intalnirea ? La Arc ?

OK, deci treaba sta cam asa:

Care vrea sa vina cu mine, traseul este Bucuresti - Curtea de Arges. (eu o sa raman pana duminica si oricum ma intorc fara mobra)

Intalnirea unde vreti voi, dar ar fi mai bine Mc-ul din Militari decat la Arc.

Eu plec indiferent cum o sa fie vremea... numai sa nu toarne cu galeata :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OK, deci treaba sta cam asa:

Care vrea sa vina cu mine, traseul este Bucuresti - Curtea de Arges. (eu o sa raman pana duminica si oricum ma intorc fara mobra)

Intalnirea unde vreti voi, dar ar fi mai bine Mc-ul din Militari decat la Arc.

Eu plec indiferent cum o sa fie vremea... numai sa nu toarne cu galeata :laugh:

 

Sambata vreme buna, deci nu este nici o problema. Ora 10-11? cum va coafeaza?

 

P.S. Am putea sa facem Bucuresti -CA -Fundata -> Bran -> Brasov -> Cheia -> Ploiesti -> Bucuresti

Dar posibil sa fie entuziasmul meu cam mare... Totusi... Ce ziceti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sambata vreme buna, deci nu este nici o problema. Ora 10-11? cum va coafeaza?

P.S. Am putea sa facem Bucuresti -CA -Fundata -> Bran -> Brasov -> Cheia -> Ploiesti -> Bucuresti

Dar posibil sa fie entuziasmul meu cam mare... Totusi... Ce ziceti?

Frumos traseul de intoarcere, dar... cam lung (cca. 450 Km.) si se intuneca devreme.

Mai bine frecam putin duda prin imprejurimi si va intoarceti tot pe A1.

Axicoase, daca nu mai vine nimeni, mergi doar tu cu mine si te intorci singur, sau o puneti de un alt traseu?

Nu ma supar daca plec singur :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumos traseul de intoarcere, dar... cam lung (cca. 450 Km.) si se intuneca devreme.

Mai bine frecam putin duda prin imprejurimi si va intoarceti tot pe A1.

Axicoase, daca nu mai vine nimeni, mergi doar tu cu mine si te intorci singur, sau o puneti de un alt traseu?

Nu ma supar daca plec singur ;)

 

philip.... nu scapi de mine :laugh: ... ca vin si io.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumos traseul de intoarcere, dar... cam lung (cca. 450 Km.) si se intuneca devreme.

Mai bine frecam putin duda prin imprejurimi si va intoarceti tot pe A1.

Axicoase, daca nu mai vine nimeni, mergi doar tu cu mine si te intorci singur, sau o puneti de un alt traseu?

Nu ma supar daca plec singur :clap:

 

Imprejurimi, hai sa facm trans-ul... ;)

 

Pai putem sa plecam mai devreme sau sa facem turul invers... :clap: cum se prefera. Daca mergem sustinut ar trebui undeva intre 8-10 ore. Asa ca daca plecam pe la 8 :laugh: ajungem la 16-18 in Bucuresti.

 

Dar sustinut :P) Ne putem intoarce de la Bran pe Rasnov -> Predeal si apoi DN si sa scurtam drumul asa...

 

Cum se prefera, eu tot vin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imprejurimi, hai sa facm trans-ul...

Pai putem sa plecam mai devreme sau sa facem turul invers... cum se prefera.

Daca mergem sustinut ar trebui undeva intre 8-10 ore. Asa ca daca plecam pe la 8 ajungem la 16-18 in Bucuresti.

Dar sustinut. Ne putem intoarce de la Bran pe Rasnov -> Predeal si apoi DN si sa scurtam drumul asa...

Cum se prefera, eu tot vin.

Nenea, eu din anumite "motive" plecare o prefer varianta scurta A1. In 2 ore suntem la Arges. ;)

Pe unde va intoraceti, voi decideti.

Ca ora si loc de plecare va las tot pe voi sa stabiliti.

 

philip.... nu scapi de mine... ca vin si io.....

Silvica, te asteptam :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nenea, eu din anumite "motive" plecare o prefer varianta scurta A1. In 2 ore suntem la Arges. ;)

Pe unde va intoraceti, voi decideti.

Ca ora si loc de plecare va las tot pe voi sa stabiliti.

 

 

Silvica, te asteptam :laugh:

 

 

Oki... In concluzie propunerea este:

 

1) Vineri: o iesire catre Sinaia pentru o ciorba, cu oprire la paula's pentru cine vrea sa se uite de manusi pentru iarna. Pleacarea la 11 de la Arc.

2) Sambata: il conducem pe Philip catre Curtea de Arges, pe ruta Bucuresti -> A1 -> Pitesti -> Curtea de Arges, iar de aici totul depinde de vreme si de timp. Cu alte cuvinte putem sa o dam spre Fundata -> Bran si de aici ori spre Rasnov ori spre Brasov, iar asta inseamna ori DN1 ori Cheia. Plecarea de la Mc'D Militari.

 

Sa anuntati sigur cine cand vine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oki... In concluzie propunerea este:

1) Vineri: o iesire catre Sinaia pentru o ciorba, cu oprire la paula's pentru cine vrea sa se uite de manusi pentru iarna. Pleacarea la 11 de la Arc.

2) Sambata: il conducem pe Philip catre Curtea de Arges, pe ruta Bucuresti -> A1 -> Pitesti -> Curtea de Arges, iar de aici totul depinde de vreme si de timp. Cu alte cuvinte putem sa o dam spre Fundata -> Bran si de aici ori spre Rasnov ori spre Brasov, iar asta inseamna ori DN1 ori Cheia. Plecarea de la Mc'D Militari.

Sa anuntati sigur cine cand vine.

2) :laugh: Poate stabilim mai concret pana maine seara cine mai vine si ora de plecare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imprejurimi, hai sa facm trans-ul... ;)

 

Pai putem sa plecam mai devreme sau sa facem turul invers... :clap: cum se prefera. Daca mergem sustinut ar trebui undeva intre 8-10 ore. Asa ca daca plecam pe la 8 :laugh: ajungem la 16-18 in Bucuresti.

 

Dar sustinut :P) Ne putem intoarce de la Bran pe Rasnov -> Predeal si apoi DN si sa scurtam drumul asa...

 

Cum se prefera, eu tot vin.

din cate stie io transul e cam inchis

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din cate stie io transul e cam inchis

 

Era o gluma partea cu trans-ul... :laugh:

 

Oricum merge pana mai in sus, acum nu stiu daca au inchis tunelul, dar acum o saptamana stiu de la deathu ca era ok. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai devreme de 10.30 nu am sanse sa ajung ..... Imi e frica sa nu intarzii si la 10.30 ...

Eu am zis ca tin cu tine :laugh:

 

Restul ce ziceti? Axicos, CryAngel?

Se mai baga careva la un ceai in Curte?

Mesaj completat

Stimabililor, hai sa hotaram ora de plecare...

Deci pana la urma tot singur plec?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragilor se pare ca in urma "excursiei" de astazi eu am fost pus la iernat pentru anul acesta.

 

Ziua de 13 nu s-a dezmintit astazi, astfel ca vacuta lui Silviu nu pleca de nici o culoare (evident de la Arc a plecat bine, apoi... ever NEVER going to start), soarele anuntat a fost de fapt jumatate de ora, traficul infernal pe DN1, ajuns tarziu la Sinaia, plecat pe noapte si... putine grade de la Sinaia, frig de ingeata... ouale de pasti... a si sa nu uit momentul cand am luat in plin (la 70-80km/h zic baietii) o minunatie a constructiei supranumita "centura" Ploiestiului, anume un parapet despartitor din plastic cu niste apa si pietris in interior. Eh... dar in rest a fost o zi minunata...

 

Vreau sa multumesc lui Silviu si lui Adi pentru ajutorul acordat, pentru rabdarea avuta si pentru ca au stat cu mine pana intr-un final apoteotic, cand am ajuns si eu si Tzumpilica, mai sifonati, mai inghetati, dar la naiba... AM AJUNS, la orele 00:00, in minunata capitala.

 

In mod special vreau sa ii multumesc si lui Razvan & Co, carora le-am stricat si seara, pentru "primul ajutor" acordat. Intamplarea facea ca Razvan era in Ploiesti.

 

Multumesc tuturor si cu asta... la hibernare!

 

P.S. Distractie placuta maine, va sfatuiesc sa alegeti ora de plecare si traseul astfel incat sa NU mergeti pe noapte.

 

:crack:

Editat de axicos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

f u c k !

tu ai patit ceva nasol?

sa-mi ft una... :crack:

Ne auzim la telefon mai tarziu.

 

Moleck, daca vrei sa mergi cu mine, o sa-mi beau cafeaua intre 10:30-11:00 la Mc-ul cu pricina.

Mesaj completat

Moleck, vad ca esti online.

Te astept acolo pana la 11, sau plec acum singur? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Philip, ai grija de tine, sper ca nu incerci sa ajungi azi la CA. Sa ne culcam, ca este clar... a venit iarna, iar ursii bautori de bere trebuie sa hiberneze.

 

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...