Sari la conținut

accident mortal spre calimanesti/valcea


atillas
 Share

Postări Recomandate

R I P ;) ;)

 

lasati dezbaterile de 2 bani , ca avea vitezana ,ca era incepator ca era motorul verde , din moment ce nu a fost nimeni acolo sa vada concret ce sa intamplat restul sunt doar pareri inutile .

 

oricui i se poate intampla , oricand , pe orice motor sau masina sau scuter

 

macar toate post-urile astea sa ne faca pe ceilalti sa ne gandim de 10 ori inainte de a flexa incheietura

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 81
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...

Dumnezeu sa-l ierte! A avut ghinion baiatul. Si Rossi mai cade, pilotand in conditii ideale... pe strada riscul e mult mai mare si accidentele sunt inevitabile (e bine totusi sa se tina seama de anumite reguli pentru a limita numarul de situatii periculoase si triste). Mai devreme sau mai tarziu toti facem cunostinta cu asfaltul... numai ca unii au mai mult noroc.

Cum spun batranii: pacat de el ca era tanar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suspensie rigida? Fratioare, vezi ca se poate seta acea suspensie sa fie si barca. PE INCERCATE!

 

Eu merg si cu 50 intr-a 4-a sau a 5-a cand ma duca dupa ora 12:00 noaptea acasa. Deci cade regula ta, again.

 

Faptul ca tipul respectiv a avut SS e pura coincidenta. El umbla din ce se relateaza legal - nelegal - dar era pe banda lui. Batranelul respectiv l-a atins. Putea sa fie si pe bicla si poate tot aceeasi soarta avea. Dumnezeu sa-l odihneasca!

 

Si care e treaba daca am SS? Ca ce ca sunt forjator? Sunt si forjator si ala de pe magheru care o ridica pe o roata si satanistu care te trezeste pe tine noaptea, si violatorul de oglinzi ale masinilor care nu sunt folosite cum prevede legea. Care e treaba ta? Fiecare merge pe barba lui...suntem la loterie pana ne taie vreunu calea....

 

 

nu este loterie man! e o mare diferenta intre un SS si un virago de 250! ..! cu SS u sau un R6, oricat de cumpatat ai fi..tot bagi mana la un moment dat!

 

2 roti bro! belesti ochii sau daca nu PA!....moto nu este ptr toata lumea ! acum sincer..! sunt multi care nu au nici o treaba cu moto..nu au " mana" si nici " cap" . isi cumpara asa..la plezneala! da bine..! smecherie..gagicareala!

 

R I P .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cea mai tare faza a fost cu "vina" panoului. Sa le facem din carton sau ce ? Drumurile nu sunt piste de curse cu cauciucuri si pietris pe margine, exista inevitabil obstacole gen stalpi de iluminat copaci garduri pomi santuri pana vom avea peste tot autostrazi... deci conducand pe aceste drumuri iti asumi si riscurile astea. Trebuie sa conducem precauti si noi si soferii masinilor. Maine e inmormantarea unui prieten din Bacau probabil ati vazut topic`ul i`a facut stanga in fata o masina sa traga in curte si el a intrat in plin. Era anul II la facultate toata lumea il stia de baiat bun... dar regretele sunt degeaba. Ar tb sa fim si noi mai atenti sa facem mai des campanii, marsuri, etc. Nu inteleg de unde a aparut ciuda si ura asta impotriva segmentului moto... toata lumea in general nu numai aici in Bacau, da cu pietre in motociclete. Motocicleta DA intr`adevar are un risc mai mare de accidente din cauza ca e mai mica e mai usoara si in primul rand e instabila fiind pe doua roti logic. Dar a nu se pune semn de egalitate intre motocicleta ca obiect in sine si motociclist. Adica daca UNII motociclisti merg tare fac pe vitejii nu inseamna ca toti sunt asa. Lumea cand vede o motocicleta deja gata se gandeste asta da peste mine intra in mine pericol! In afara si cine a fost stie... in tari precum Anglia, Germania, Italia motociclistii sunt vazuti cu o mandrie aparte adica motociclismul e un cult cumva pentru ca sunt si mult mai multe motociclete si ei au de 100 de ani nu de 10 ca noi. La noi absolut toti numai de rau de mototciclisti. Si daca ne certam intre noi mai rau ne facem! R.I.P. pt toti motociclistii decedati!

Mesaj completat

R I P :agree: :)

 

lasati dezbaterile de 2 bani , ca avea vitezana ,ca era incepator ca era motorul verde , din moment ce nu a fost nimeni acolo sa vada concret ce sa intamplat restul sunt doar pareri inutile .

 

oricui i se poate intampla , oricand , pe orice motor sau masina sau scuter

 

macar toate post-urile astea sa ne faca pe ceilalti sa ne gandim de 10 ori inainte de a flexa incheietura

 

Cred ca asta e cel mai bun post care s`ar putea scrie. Bravo!

Editat de ClipShot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca mie mi-ar muri sotul si eu mi-as dori sa mor...chiar daca nu as spune asta celor apropiati mie. si daca ar fi sa mor pe motor mi-ar place ca apropiatii mei sa nu arunce sau sa priveasca motorul ca pe ceva care mi-a adus moartea ci sa se uite la el ca la obiectul pe care am trait impreuna cu iubirea mea cele mai frumoase clipe.

poate acolo unde e acum e mai fericit decat ar fi fost aici. eu asa as fi....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...