Sari la conținut

Transalpina - offroad pentru ultima data


Postări Recomandate

Nu cumva "investitoru'" ala e chiar sotul vestitei doamne Ridzi?! Ca asta ar explica si asfaltarile si tot...

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 110
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu cumva "investitoru'" ala e chiar sotul vestitei doamne Ridzi?! Ca asta ar explica si asfaltarile si tot...

 

Contează a cui sunt banii ???? După mine NU ! Chestia e să se facă ceva, să arate frumos Âşi să ne putem folosi Âşi noi de ele.

 

Vreți un exemplu: Luna August 2009, licitație 22 Km covor asfalt ReÂşița - Văliug (Semenic, singurul drum pe care poți urca la munte). Terminat licitația, cel care a pierdut l-a dat în judecată pe cîÂştigător ... Banii îi papă amu pensionarii !!!! (îmi vine să sparg televizoru) iar noi ne vom rupe Âşalele în continuare pe acest drum....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Contează a cui sunt banii ???? După mine NU ! Chestia e să se facă ceva, să arate frumos Âşi să ne putem folosi Âşi noi de ele.

 

Vreți un exemplu: Luna August 2009, licitație 22 Km covor asfalt ReÂşița - Văliug (Semenic, singurul drum pe care poți urca la munte). Terminat licitația, cel care a pierdut l-a dat în judecată pe cîÂştigător ... Banii îi papă amu pensionarii !!!! (îmi vine să sparg televizoru) iar noi ne vom rupe Âşalele în continuare pe acest drum....

Normal ca ar conta cine e investitoru', ca in cazul anumitor "oameni de afaceri" banii lor sunt de fapt banii pe care i-au furat de la stat, adica de la noi.Asta era ideea mea. Sau crezi ca Ridzi a ajuns primar si mare dezvoltator iar nevasta-sa ministru, colega cu alde Udrea, prin niste capacitati exceptionale de management si dezvoltare a propriilor idei de afaceri ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai pe TA nici n-ar fi nevoie de instalatie de cablu, ar putea urca cu taxiul si ar cobori cu schiurile. :rolleyes:

 

On a more serious note, sunt cateva trasee paralele cu TA care merg foarte bine. Pseudo-TA, de la pestera Muierii, drumul strategic de creasta intre TA si Valea Macesului (eu ii zic TA Vest-Est) si alte cateva trasee. Pacat totusi ca se comercializeaza zona.

 

BTW, care va bagati luni, pe 2 nov, la o ultima incercare de strabatere a traseului? In principiu acum e ceva zapada (vedeti cum e la Balea si ganditi-va ca intotdeauna TA se deschide mai repede decat TF http://www.jurnalul.ro/webcam/balea-lac-55.html), dar daca vremea tine cu noi, s-ar putea sa putem face trecerea.

Editat de uzunu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai pe TA nici n-ar fi nevoie de instalatie de cablu, ar putea urca cu taxiul si ar cobori cu schiurile. :rolleyes:

 

On a more serious note, sunt cateva trasee paralele cu TA care merg foarte bine. Pseudo-TA, de la pestera Muierii, drumul strategic de creasta intre TA si Valea Macesului (eu ii zic TA Vest-Est) si alte cateva trasee. Pacat totusi ca se comercializeaza zona.

 

BTW, care va bagati luni, pe 2 nov, la o ultima incercare de strabatere a traseului? In principiu acum e ceva zapada (vedeti cum e la Balea si ganditi-va ca intotdeauna TA se deschide mai repede decat TF http://www.jurnalul.ro/webcam/balea-lac-55.html), dar daca vremea tine cu noi, s-ar putea sa putem face trecerea.

 

Nu este rea ideea cu 2 nov.,sa vedem saptamana viitoare cum o sa fie vremea,eu am niste continentaluri trail attack si pe langa metz. tourance care le-am avut sunt praf pe off road.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am Tourance, iar fata e trecuta de jumatate vietii. Pe pietre, insa, nu se simte prea mult diferenta intre un cauciuc aproape stradal de unul mixt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am Tourance, iar fata e trecuta de jumatate vietii. Pe pietre, insa, nu se simte prea mult diferenta intre un cauciuc aproape stradal de unul mixt.

 

Ok,deci cum facem?Eu vin.Stabilim detalii pe PM?

Salutare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.rancaonline.ro/webcam/webcam_RANCA_f.html

 

Stînga sus se vede drumul (2000 m altitudine)

Bine ca nu ai pus si tu noaptea link cu webcam`u :rolleyes::D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca nu ai pus si tu noaptea link cu webcam`u :D:D

 

Amu e noapte ... da munie la 6:52 fix iasă soarele la Rinca :rolleyes: , atunci te uiți, că e live ... Nohat !

Amu mă duc să fac vrăji ... pe 2 să fie soareeee!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Amu e noapte ... da munie la 6:52 fix iasă soarele la Rinca :D , atunci te uiți, că e live ... Nohat !

Amu mă duc să fac vrăji ... pe 2 să fie soareeee!

Ehh , ziceam si eu din gluma ! :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...