Sari la conținut

Plastic ABS?


Postări Recomandate

Vizitator Painkill3r
Sunt curios daca este o solutie interesanta plasticul abs,a cumparat cineva asa ceva?Au rezistat,seamana cu cele originale(carenele deja facute gen repsol)?Pareri?

Multumesc

 

 

Carenele originale sunt facute tot din plastic ABS doar ca mai nou au aparut si aftermarket tot din acelasi material.... daca sunt la fel de rezistente ca cele originale nu iti pot spune, diferenta intre cele aftermarket din plastic ABS si cele ieftine din fibra de sticla e mare. Aku depinde de buzunarul fiecaruia

 

:rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 years later...

Pe mine ma interesa Cat de durabile sunt in timp.am văzut un zx12 cu carene topite de la caldura motorului cu tot cu protecția termica.probabie erau dintr.un plastic prost

 

La zx 12 r carenele sunt PA6(poliamida)+ABS nu se topesc niciodata de la temperatura motorului ! Probabil ai vazut la un zx12r care a inlocuit carenele cu ceva de China..si eu am vazut pe ebay, tot setul 162 euro pentru zx 12 r, made in China...dar ca sa compari calitatea cu pretul, numai o carena dreapta sau stanga OEM este 290 euro fara shipping!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai bine vopsesti carenele originale sau renunti la mobra. Daca este ABS si pui izolatie de care trebuie 5-10 mm cu folie aluminiu nu se deformeaza . Daca este ABS fabricat in japonia, are deja izolatia :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...