Sari la conținut

Cine Vrea Sa Resusciteze Un Simson Sport ?


A n d y
 Share

Postări Recomandate

pune si tu poze!

 

In cazu'n care n-ai avt rabdare sau ai norma redusa la click-uri de mouse uite aci linku'

 

PS: alta n-am acu la'ndemana

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca facem schimb un picutz,te-ar interesa? am o jawa-cz de 125 si un mz rt 125 sport...ti le dau p amandoua daca mi-l dai pe batran. apropos,tu de unde esti? eu sunt din ploiesti...

 

stai asha sa gandesc putzin... :moto: ...

 

aaaaaa... paaaaaaai...

 

cred ca nu

m-am reprofilat (acu' merg, nu repar - shi doua)

 

:moto: :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stai asha sa gandesc putzin... :moto: ...

 

aaaaaa... paaaaaaai...

 

cred ca nu

m-am reprofilat (acu' merg, nu repar - shi doua)

 

:moto: :moto:

 

 

... sau cel putzin asha speri tu :moto: :moto:

 

Oricum, haidetzi, saritzi la super-oferta! Una bucata mosh de vanzare (ie secsi) shi inca poate multe! Io's martor ca a prins 100 km/h cand ne intorceam de la mare (... e aevarat ca era la vale :moto: hehe...)!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... sau cel putzin asha speri tu :blbl: :lol:

 

Oricum, haidetzi, saritzi la super-oferta! Una bucata mosh de vanzare (ie secsi) shi inca poate multe! Io's martor ca a prins 100 km/h cand ne intorceam de la mare (... e aevarat ca era la vale :angryfire: hehe...)!

 

 

Iaca ca am shi recomandari :goodposting:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... sau cel putzin asha speri tu :angryfire: :pow:

 

Oricum, haidetzi, saritzi la super-oferta! Una bucata mosh de vanzare (ie secsi) shi inca poate multe! Io's martor ca a prins 100 km/h cand ne intorceam de la mare (... e aevarat ca era la vale :goodposting: hehe...)!

daca vrei tu sa stii un simson bine pus la punct si cu grupul conic de viteza(adik solo)prinde 110km/h.....si neamtu spune asta........majoritatea spun ca simsonu nu mere mai mult de 100 pt ca au grupul conic de atas(este diferenta la pinioane...la grupul conic solo ai 7 dinti pe pinion si 27 pe coroana....iar la celalalt 6 pe pinion si 28 pe coroana) in tara a fost adus doar un lot fff mic de motociclete solo majoritatea fiind aduse cu atas(deci cu grup conic de atas).......simsonache prinde maxim 90 cu grupul conic de atas si 110 cu cel solo.............si conditia ca el sa ajunga la viteza este ca si compresia sa fie buna...majoritatea simsonurilor nu prea mai au piese bune pe ele.............daca vrei sa vezi cum mere cu simson cu piese noi pe el(ambelaj, piston, cilindru, segmenti) vino prin tulcea pe la inceputul lunii MAI(atunci va fi gata al meu)........eu am noroc ca am avut un tata strangator care a apreciat simsonu si a pastrat setu asta motor de vro 15 ani in motorina cu ulei :blbl:

acum nu mai gasesti piese pt el :lol:

si iimi pare bine ca mai am doua motoare de simson neumblate cu ele(in acest moment sunt umplute cu vasilina) :box:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

daca vrei tu sa stii un simson bine pus la punct si cu grupul conic de viteza(adik solo)prinde 110km/h.....si neamtu spune asta........majoritatea spun ca simsonu nu mere mai mult de 100 pt ca au grupul conic de atas(este diferenta la pinioane...la grupul conic solo ai 7 dinti pe pinion si 27 pe coroana....iar la celalalt 6 pe pinion si 28 pe coroana) in tara a fost adus doar un lot fff mic de motociclete solo majoritatea fiind aduse cu atas(deci cu grup conic de atas).......simsonache prinde maxim 90 cu grupul conic de atas si 110 cu cel solo.............si conditia ca el sa ajunga la viteza este ca si compresia sa fie buna...majoritatea simsonurilor nu prea mai au piese bune pe ele.............daca vrei sa vezi cum mere cu simson cu piese noi pe el(ambelaj, piston, cilindru, segmenti) vino prin tulcea pe la inceputul lunii MAI(atunci va fi gata al meu)........eu am noroc ca am avut un tata strangator care a apreciat simsonu si a pastrat setu asta motor de vro 15 ani in motorina cu ulei :cheers:

acum nu mai gasesti piese pt el B)

si iimi pare bine ca mai am doua motoare de simson neumblate cu ele(in acest moment sunt umplute cu vasilina) :P

corect....in mare parte......la cel de atas, 6/28 iese 4.67 raport, la cel solo 7/27 iese 3.86, dar io ce fel de grup am avut la Simson-ul meu daca avea 8 dinti la pinion si 30 la roata-farfurie?.......mi-am pus multa vreme intrebarea asta, cineva mi-a spus ca au fost si unele de enduro.....dar, am cautat, si am vazut ca cele de enduro/motocros aveau lant, ciudat, nu?.....Simson cu lant?!?.....da....imi aduc aminte pozele....nu mai stiu exact site-ul, dar era ceva nemtesc........sau, din cate stiu, au fost si unele Simson cu motor de 350cmc......oare alea ce grup aveau?!?...in orice caz, la 8/30 cum aveam eu grupul, iese 3.75, ceea ce este mai bun si decat la solo.......chiar daca ma credeti sau nu, eu am mers cu fostul meu Simson, imediat dupa ce l-am luat de la mos cu 120km/h cu 2 persoane, e adevarat ca era iarna si ger afara si aerul era mai oxigenat.....asa indica kilometrajul.....si era original, ceas, cablu....tot.......insa nu mai stiu ce fel de pinion avea in cutie la kilometraj......oricum......era tare, era lejer peste suta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...