Sari la conținut

stop frana aprilia rs 125 2001


Postări Recomandate

sall pt cei cu rs eu am unul din 2001 si kand pun frana fata de la maneta nu mi se aprinde in spate doar cand o pun pe cea de picior asa e sau e stricat ceva ?? urgent

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU

Cand iti iei motor la 800 euro cu 40 000 km in 2 timpi,mai ai pretentii?Asta poate e doar inceputul,sper sa nu fie asa.Macar nu mai deschide topic la fiecare problema.Fa unu PROBLEME MALSORTE.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand iti iei motor la 800 euro cu 40 000 km in 2 timpi,mai ai pretentii?Asta poate e doar inceputul,sper sa nu fie asa.Macar nu mai deschide topic la fiecare problema.Fa unu PROBLEME MALSORTE.

Nu prea vad rostul acestui post.

Eu am Nsr din '98 cu 45.000km si merge tipla deci nu-i o regula.

 

ON: Ar trebui sa ai un senzor la menta de frana. Cand actionezi maneta ar trebui sa faca un sunet specific, ceva de genu' tic, apoi sa se aprinda stopul. Daca nu se aude e posibil sa fie blocat butonul (care produce sunetul )de la maneta, dai cu niste degripant si ar trebui sa mearga.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU

Chiar tu spuneai ca rs nu e nsr,plus ca tu il ai limitat.Ala a lui e vai de mama lui i l-a dat plin de defecte iar el era constient,nu are bani sa-si ia echipament,nu are bani sa-l repare.El trebuia sa-si ia scuter frate.Eu te inteleg malsorte ca vrei motocicleta,dar mai asteapta omule mai strange un ban,ca asa nu faci nimic.Parbriz cand iti iei?La anu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar tu spuneai ca rs nu e nsr,plus ca tu il ai limitat.Ala a lui e vai de mama lui i l-a dat plin de defecte iar el era constient,nu are bani sa-si ia echipament,nu are bani sa-l repare.El trebuia sa-si ia scuter frate.Eu te inteleg malsorte ca vrei motocicleta,dar mai asteapta omule mai strange un ban,ca asa nu faci nimic.Parbriz cand iti iei?La anu?

Ce treaba are rs-ul delimitat cu frana?

S-a defectat senzorul din cauza ca e delimitat rs-ul, nu ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand iti iei motor la 800 euro cu 40 000 km in 2 timpi,mai ai pretentii?Asta poate e doar inceputul,sper sa nu fie asa.Macar nu mai deschide topic la fiecare problema.Fa unu PROBLEME MALSORTE.

ee uite ca nu toti avem BANI CA TINE SI DACA NU TE PRICEPI DE CE TE BAGI AIUREA ? BAG MANA IN FOC CA ASTA AL MEU ASA CUM E EL KIT CA ARE 20.000 DE KM TRAGE MAI BINE CA AL TAU CU RODAJU LA 11 MII DE TURE

Mesaj completat

Chiar tu spuneai ca rs nu e nsr,plus ca tu il ai limitat.Ala a lui e vai de mama lui i l-a dat plin de defecte iar el era constient,nu are bani sa-si ia echipament,nu are bani sa-l repare.El trebuia sa-si ia scuter frate.Eu te inteleg malsorte ca vrei motocicleta,dar mai asteapta omule mai strange un ban,ca asa nu faci nimic.Parbriz cand iti iei?La anu?

SI INCA CEVA CA MA UMPLII DE DRACI DE UMDE (CUVAMT URAT) MEA STI TU CE ARE RS MEU ??? VEZI CA NU E ALA CARE ZICEAM CA MI-L IAU . INTRE TIMP AM MAI GASIT INCA 5 RS.URI. CE MULTE PROBLEME ARE .......... NU ARE PARBRIZ E PUTIN ZGARIAT SI AM DESCOPERIT IERI FAZA CU STOPU ATAT. SI DACA TU AI AVUT BANI SA ITI IEI BRAVO TIE DA NU MAI FACE ATAT PE SMECHERU CA NU ITI STA BINE EU AM VENIT CU O INTREBARE DACA NU TE PRICEPI NU TE BAGA AIUREA CA NU PE TINE TE-AM INTREBAT IN MOD SPECIAL.

Mesaj completat

Ce treaba are rs-ul delimitat cu frana?

S-a defectat senzorul din cauza ca e delimitat rs-ul, nu ?

probabil ca asa stie el. Prima data ma gandeam ca asa o fi normal ca doar cand pun spatele mi se aprinde dar am vorbit si cu un baiat cu rs din 98 din timisoara si mi-a zis ca la el si la fata se aprinde deci bag de seama ca este stricat. Aveti idee ?? m-am uitat ieri la maneta si nu am vazut nici un fir nimic asa ca sa vad dupa masa asta dupa ce vin de la itp( pe care ma rog sa il iau ) :laugh: . bafta

Editat de MALASORTE
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ee uite ca nu toti avem BANI CA TINE SI DACA NU TE PRICEPI DE CE TE BAGI AIUREA ? BAG MANA IN FOC CA ASTA AL MEU ASA CUM E EL KIT CA ARE 20.000 DE KM TRAGE MAI BINE CA AL TAU CU RODAJU LA 11 MII DE TURE

Mesaj completat

 

SI INCA CEVA CA MA UMPLII DE DRACI DE UMDE (CUVAMT URAT) MEA STI TU CE ARE RS MEU ??? VEZI CA NU E ALA CARE ZICEAM CA MI-L IAU . INTRE TIMP AM MAI GASIT INCA 5 RS.URI. CE MULTE PROBLEME ARE .......... NU ARE PARBRIZ E PUTIN ZGARIAT SI AM DESCOPERIT IERI FAZA CU STOPU ATAT. SI DACA TU AI AVUT BANI SA ITI IEI BRAVO TIE DA NU MAI FACE ATAT PE SMECHERU CA NU ITI STA BINE EU AM VENIT CU O INTREBARE DACA NU TE PRICEPI NU TE BAGA AIUREA CA NU PE TINE TE-AM INTREBAT IN MOD SPECIAL.

Mesaj completat

 

probabil ca asa stie el. Prima data ma gandeam ca asa o fi normal ca doar cand pun spatele mi se aprinde dar am vorbit si cu un baiat cu rs din 98 din timisoara si mi-a zis ca la el si la fata se aprinde deci bag de seama ca este stricat. Aveti idee ?? m-am uitat ieri la maneta si nu am vazut nici un fir nimic asa ca sa vad dupa masa asta dupa ce vin de la itp( pe care ma rog sa il iau ) :laugh: . bafta

Probabil iti lipseste senzorul. Se aude vreun click atunci cand tragi de maneta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU
ee uite ca nu toti avem BANI CA TINE SI DACA NU TE PRICEPI DE CE TE BAGI AIUREA ? BAG MANA IN FOC CA ASTA AL MEU ASA CUM E EL KIT CA ARE 20.000 DE KM TRAGE MAI BINE CA AL TAU CU RODAJU LA 11 MII DE TURE

Mesaj completat

 

SI INCA CEVA CA MA UMPLII DE DRACI DE UMDE (CUVAMT URAT) MEA STI TU CE ARE RS MEU ??? VEZI CA NU E ALA CARE ZICEAM CA MI-L IAU . INTRE TIMP AM MAI GASIT INCA 5 RS.URI. CE MULTE PROBLEME ARE .......... NU ARE PARBRIZ E PUTIN ZGARIAT SI AM DESCOPERIT IERI FAZA CU STOPU ATAT. SI DACA TU AI AVUT BANI SA ITI IEI BRAVO TIE DA NU MAI FACE ATAT PE SMECHERU CA NU ITI STA BINE EU AM VENIT CU O INTREBARE DACA NU TE PRICEPI NU TE BAGA AIUREA CA NU PE TINE TE-AM INTREBAT IN MOD SPECIAL.

Mesaj completat

 

probabil ca asa stie el. Prima data ma gandeam ca asa o fi normal ca doar cand pun spatele mi se aprinde dar am vorbit si cu un baiat cu rs din 98 din timisoara si mi-a zis ca la el si la fata se aprinde deci bag de seama ca este stricat. Aveti idee ?? m-am uitat ieri la maneta si nu am vazut nici un fir nimic asa ca sa vad dupa masa asta dupa ce vin de la itp( pe care ma rog sa il iau ) :lol: . bafta

Nu am zis ca din cauza ca e delimitat s-a stricat senzoru,din cauza ca e delimitat nu poate fi comparat cu nsr tau cu 45 000 km. :lol:

Nu te mai ambala asa :laugh: .Stai sa vedem ce va mai urma nu am zis ca are si alte probleme.Eu nu am rodaj facut la 11 000 ture.Esti un mare prost atat pot spune dupa tot ce spuneai pe mess.Daca nu ai bani nu-ti lua ma distrusule,peste 2 saptamani dupa ce iti repari ce e de reparat daca le repari,ai sa te plangi ca nu ai bani de benzina si ulei si tot asa.Cand nu ai bani nu iti lua prietene nimic,echipament nu ai nici nu ai de gand sa-ti iei...esti un prost repet.Hai ia-l.

Editat de ALINU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am zis ca din cauza ca e delimitat s-a stricat senzoru,din cauza ca e delimitat nu poate fi comparat cu nsr tau cu 45 000 km. :lol:

Nu te mai ambala asa :laugh: .Stai sa vedem ce va mai urma nu am zis ca are si alte probleme.Eu nu am rodaj facut la 11 000 ture.Esti un mare prost atat pot spune dupa tot ce spuneai pe mess.Daca nu ai bani nu-ti lua ma distrusule,peste 2 saptamani dupa ce iti repari ce e de reparat daca le repari,ai sa te plangi ca nu ai bani de benzina si ulei si tot asa.Cand nu ai bani nu iti lua prietene nimic,echipament nu ai nici nu ai de gand sa-ti iei...esti un prost repet.Hai ia-l.

Ai luat-o pe ulei :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dak nu ai nici un fir electric ce pleaca de la maneta de frana mi se pare normal sa nu mearga stopu

Dak zici ca frana de picior merge trage 2 fire de acolo si pune la senzoru de fata sa vezi dak e stricat.

Atentie, nu tre sa faca neaparat "tic" k sa mearga, depinde de intrerupator. La mine nu se aude nik si merge perfect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dak nu ai nici un fir electric ce pleaca de la maneta de frana mi se pare normal sa nu mearga stopu

Dak zici ca frana de picior merge trage 2 fire de acolo si pune la senzoru de fata sa vezi dak e stricat.

Atentie, nu tre sa faca neaparat "tic" k sa mearga, depinde de intrerupator. La mine nu se aude nik si merge perfect

Poate...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU

Ba chivule,nu mai zice ca am luat-o pe ulei,ca habar nu ai ce debiteaza specimenu asta pe mess.E un PROST!Asta nici bicicleta nu merita.Pe mine pe mess rar ma streseaza si enerveaza cineva,ca nu am prosti in lista,cea de ignore e cam goala.Eu nesuportand prostia iti spun ca asta e cel mai prost specimen din cati am cunoscut si cu cati am vorbit.

Editat de ALINU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba chivule,nu mai zice ca am luat-o pe ulei,ca habar nu ai ce debiteaza specimenu asta pe mess.E un PROST!Asta nici bicicleta nu merita.Pe mine pe mess rar ma streseaza si enerveaza cineva,ca nu am prosti in lista,cea de ignore e cam goala.Eu nesuportand prostia iti spun ca asta e cel mai prost specimen din cati am cunoscut si cu cati am vorbit.

Eu nu vad de ce e prost.

Fiindca nu are bani de un motor teapan? Ca nu are bani sa il faca?

 

 

Pai nici eu nu am avut bani de un motor perfect, n-am avut bani sa ii rezolv toate problemele, n-am avut bani sa imi iau a doua zi echipament, dar in timp am reusit sa le rezolv pe toate. Despre felul in care merge el cu ea e doar treaba lui, poate sa ii dea si in limitare, doar e motorul lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba chivule,nu mai zice ca am luat-o pe ulei,ca habar nu ai ce debiteaza specimenu asta pe mess.E un PROST!Asta nici bicicleta nu merita.Pe mine pe mess rar ma streseaza si enerveaza cineva,ca nu am prosti in lista,cea de ignore e cam goala.Eu nesuportand prostia iti spun ca asta e cel mai prost specimen din cati am cunoscut si cu cati am vorbit.

Gata baieti topic inchis am desfacut la maneta si erau pusi invers papucii i-am inversat si imi merge acum asa am presupus ca i-am scos si i-am bagat din nou si mi-a mers. Cat despre tine alinule presupun ca esti mai prost decat " mine " ca nu sti sa faci diferenta intre o gluma si ceva serios . Cand ti-am spus ca sa ii schimbi vitezele in rodaj la 11 d ture cu un emoticon dasta :laugh: tu ce intelegi ca e ceva serios ??? si nu mai clasifica tu oamenii asa daca tu esti mare smecher si te rogi de tati sa iti dea bani sa iti iei moto nu inseamna ca toti trebuie sa fie ca tine . SI SA MOR DACA INTELEG DE CE TE PREOCUPA ASA DE MOTOCICLETA MEA SI DE CE FAC EU CU EA. Explica-mi tu ca nu inteleg . Si stai tu fara grija ca in 2 luni maxim o fac boboc si chiar daca nu cu timpu o fac.

Mesaj completat

Eu nu vad de ce e prost.

Fiindca nu are bani de un motor teapan? Ca nu are bani sa il faca?

 

 

Pai nici eu nu am avut bani de un motor perfect, n-am avut bani sa ii rezolv toate problemele, n-am avut bani sa imi iau a doua zi echipament, dar in timp am reusit sa le rezolv pe toate. Despre felul in care merge el cu ea e doar treaba lui, poate sa ii dea si in limitare, doar e motorul lui.

exact ca tine sunt si eu dar se pare ca sunt ' prost ' la banii astia sunt foarte multumit de ea . am facut rost de bani si sa imi caut parbriz acum o sa o smirgheluiesc putin unde e zgariata poate ii dau si un kit dar nu cred ca e cazul pt ca este foarte putin zgariata si o sa ii dau o vopsea si e k si nouo. topic inchis bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU

Nu are legatura cu banii.E prost pentru ca asa e el.Am specificat ca am tras concluzia asta dupa ce am vorbit mult cu el pe mess,deci de ce ai dat reply daca nu citesti ce spun?Malsorte nu ma obosesc sa citesc ce spui tu .Ia-l.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu are legatura cu banii.E prost pentru ca asa e el.Am specificat ca am tras concluzia asta dupa ce am vorbit mult cu el pe mess,deci de ce ai dat reply daca nu citesti ce spun?Malsorte nu ma obosesc sa citesc ce spui tu .Ia-l.

multt ai vorbit mah tu cu mine de 3 ori cand te consideram un baiat de treaba si vorbeam amandoi pe mess de permis si de CAT DE PROST ESTI TU SI DE CUM AI PICAT SALA CA PROSTU DACA ERAI DESTEPT LUAI DIN PRIMA CA MINE . ASA CA TRAGE CONCLUZII SINGUR CARE E ALA PROST

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 14 years later...
La 18.08.2009 la 19:22, Mexicanu' a spus:

sall pt cei cu rs eu am unul din 2001 si kand pun frana fata de la maneta nu mi se aprinde in spate doar cand o pun pe cea de picior asa e sau e stricat ceva ?? urgent

Salut! Am 16 ani, am aceeasi motocicleta pentru a1  si am aceeasi problema. Ideea e ca nu are fir deloc a mea ptr acel senzor. Ai idee de unde il pot cumpara? E din 97 si a costat 800 euro. Scuipa si ulei pe evacuare. Cauze? Intr-adevar, a fost mult prea scump.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, cristian1122 a spus:

E din 97 si a costat 800 euro. Scuipa si ulei pe evacuare. Cauze?

La 27 ani și 800€ nu poate fi decât vai de capul ei...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...