Sari la conținut

Enduristi La 125?


Postări Recomandate

smile bafta cu scutu ala. Ca sfat iti spun sa te gandesti bine inainte sa tai si sa faci unul din carton prima data ca model. Sa vezi prinderi, gauri, alea alea...

pai asa am facut..... :crack:) dar nush daca merge sa pun scut la a mea avand in vedere ca e 2 timpi si are melcul ala mare in fata si trebui sa arunc scutu f mult in fata......ceea ce am facut eu nu acopera decat partea de jos si umpik chiar ff umpik in sus dar nici nu se vede.....nush ce sa fac :baldy: :) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 111
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

L-ai luat nou? Si de ce rosu; nu mai aveau de-alea albastre?

Nu aveau si albastre, oricum culuarea nu prea m-a mai interesat :) merge la fel si daca e rosie :)

M-au intrebat mai multi de culoare , mie imi place rosie...in fine, fiecare cu gusturile lui acum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu aveau si albastre, oricum culuarea nu prea m-a mai interesat :baldy: merge la fel si daca e rosie :crack:

M-au intrebat mai multi de culoare , mie imi place rosie...in fine, fiecare cu gusturile lui acum.

:) e misto rosie! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai treaba sta in felul urmator:

1. trebuie roti in spite pt ca sunt mai elastice si nu se indoaie le bolovani si alte alea plus ca preiau si o parte din socuri.

2. trebuie una mai mare pt ca una de 17 o sa ramana intepenita in santuri, namoale, etc mult mai usor; iar peste bolovani mai mari nu prea poti trece in viteza ca sari in cap. :) In fine, cu cat e roata mai mare cu atat treci mai usor peste obstacole.

3. roate de supermoto e mai lata (mai ales pe fata) iar la enduro asa ceva nu are ce cauta. O sa alunece ca dracu mai ales pe ud, dar si pe uscat; iar in padure intalnesti foarte des portiuni umede. Plus ca o roata lata aduna si foarte mult noroi si e nasol rau pe fata.

 

Cam atat imi aduc acum aminte, poate ma insel, nu sunt sigur, sunt inca incepator in ale enduroului. :crack:

 

 

vezi ca stii?

n-avet ce cauta in teren cu fara roti de enduro si gume de cross(eu stiu cum e sa cazi la fiecare 5 metri si sa injuri de mama focului)

 

P.S: baieti, lasati-va orgoliile de 125 akass, asta e topic pt enduristi

NU VA MAI CERTATI! nu va mai atacati atat, in final sunt doar jucarii pt copii mai mari si sunt produse in serie

 

bine nu mai sunt unic :baldy:) mai e una, macar nu e plin bucurestiu , ca rs-urile :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Una bucata xt 125x si la mine , negru... nu am cum sa iau pozele de pe apara nu mai gasesc cablu :) :crack:

...oricum faza cu alunecatu e adevarata era sa imi rup gatu pe noroi :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare copii. Una bucata 125 R neagra la mine. il stiu si eu pe tipu cu 125X rosu. am iesit si eu cu al meu pe teren si intr-adevar, pe iarba aluneca ca dracii, si pe piatra de la sinele de tren, dar in rest m-am tinut destul de bine dupa unu cu un 525 exc si unu cu un dr 650 (amandoi cu cauciucuri de offroad).

 

sa imi dati si mie iduri de mess care aveti xturi, in special care aveti R type :ok: :moto: . vorbim.

 

sa ma mai anuntati si pe mine daca mai iesiti cu ele.

post-10051-1146604025_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am luat examenuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuul :) ....si mi`am luat si geaca+manusi....de vineri cred ca ne salutam cu faru :moto: .... las si eu id`ul chiar daca nu am xt....... :blink: .....daca iesiti pe undeva sa ma anuntati si pe mine :ok: id: body_smile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu un mic endurist (1 an) .... :crack:

:crack: Fain paint jobul!!! De unde ai autocolantul cu ALIS? :blink: Surmontist cumva? :pow:

 

am luat examenuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuul :haha: ....si mi`am luat si geaca+manusi....de vineri cred ca ne salutam cu faru :lol: .... las si eu id`ul chiar daca nu am xt....... :ok: .....daca iesiti pe undeva sa ma anuntati si pe mine :moto: id: body_smile

Bravoooooooooooooooo!!!!!!! Da sa te pup :crack: :moto: si hai la o :ok: sa :) !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal.....desi nu sunt la 125 ci doar la 80...ma prezint si eu: sunt fantic caballero rc 80 am 11 cai si ma plimb prin padurile de langa arad :) .......in curand imi parasesc stapanul pt ai face cadou ceva de 125 :ok: numai bine :moto:

post-8539-1146770624_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumos esty mai fantic :blink: .....pacat ca esty de 80 cmc :ok: daca erai de 125 cu siguranta nu te`ar mai fi dat stapanu :) dar aste.....trebui sa faci fericit si pe alti viitori posesori :moto: ....bafta multa

 

 

egobrian abia astept sa ne vdm pe motoare :crack:......dar nu pe sosea.....:crack: gasim noi un mic traseu asea ca pt 125 :crack:

Editat de smile
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie nu mi-au mai dat astia mail sa ma anunte ca s-a postat aici....uitati id-u meu : ofens_periferiah , dati acolo un add si cand aveti chef de o plimbare vb! :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal.....desi nu sunt la 125 ci doar la 80...ma prezint si eu: sunt fantic caballero rc 80 am 11 cai si ma plimb prin padurile de langa arad :) .......in curand imi parasesc stapanul pt ai face cadou ceva de 125 :ok: numai bine :moto:

man, ce-s gumele alea p tine??? baga si u cross-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man, ce-s gumele alea p tine??? baga si u cross-uri

:moto: ooooffffff ..... Maniac mai esti.... :) da' las' ca e bine asa maniac :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...