Sari la conținut

Enduro Atv


Postări Recomandate

Ieri, 29 august am iesit din nou cu trupa. Din pacate am fost doar eu cu inca un motociclist, restul find atv'uri, 4 la numar. Nu am avut probleme, nu am asteptat dupa ei, si nici nu le'am mancat praful, noi deschideam drumurile :D

 

Traseul a fost facut in zona Orastiei, prin deja faimosii munti ai Orastiei. Am ajuns pana la o altitudine de 1400 de metri(sau 1600?) pe Varful Godeanu. Drumul pana pe varf a fost infernal, cel putin pentru motoare: drum cu pietre mari si mai era si rupt drumul de ape. Am cazut odata acolo dar nu am patit nimica ca aveam protectia pe mine, dar mi'a fost groaza de ce pateste motocicleta...din fericire nimeni nu a patit nimeni nimica.

 

Am avut noroc ca a fost un prieten mester la toate cu noi, ca daca nu, invatam sa merg pe motor fara ambreaj. Cablu de ambreaj a cedat si a trebuit schimbat. Norocul meu a fost ca am avut un cablu, doar ca era de frana, si era prea gros. Asta s'a rezolvat prin scoaterea unui firicel din cablu. Ingenios omul!

 

Ultima coborare a fost facute pe o panta urata de tot, pietre, iarba uda, cioturi de copac de ocolit... si eu aveam numai frana pe fata!!!

Conteaza ca am ajuns cu bine, nu am cazut de prea multe ori, si deja ma dau mult mai bine(pentru in kinder de 16, in 21 septembrie 17 ani)

 

Si mai jos aveti ceva poze si un film. :D

 

 

post-47247-1251619741_thumb.jpgpost-47247-1251619806_thumb.jpg

post-47247-1251619936_thumb.jpgpost-47247-1251619976_thumb.jpg

post-47247-1251620012_thumb.jpgpost-47247-1251620032_thumb.jpg

post-47247-1251620047_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumos... La cat mai multe iesiri. Si tine minte un lucru, daca tot am realizat ca esti mai la inceput, cu cat te dai mai mult cu "motoristi" mai profi cu atat inveti mai repede si mai multe, ca ai la cine te uita. Bafta in continuare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumos... La cat mai multe iesiri. Si tine minte un lucru, daca tot am realizat ca esti mai la inceput, cu cat te dai mai mult cu "motoristi" mai profi cu atat inveti mai repede si mai multe, ca ai la cine te uita. Bafta in continuare.

 

Pai da, niciodata nu merg numai cu atv'isti. Treaba faina cu atv'urile ca au loc de bagaje, de rezerve de benzina... plus ca nici nu ii asteptam prea mult, se tin dupa noi, uneori noi dupa ei.

Merci :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns pana la o altitudine de 1400 de metri(sau 1600?) pe Varful Godeanu.

Varful Godeanu nu are ~2200m?

 

Ultima coborare a fost facuta pe o panta urata de tot, pietre, iarba uda, cioturi de copac de ocolit ... si eu aveam numai frana pe fata!!!

Pai numai aia îți trebuia :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vf Godeanu din judetul Hunedoara. Daca era pe la 2200 de metri nu cred ca mai erau copaci pe acolo, era vegetatia alpina...

 

Eu m'as fi folosit si de frana de pe spate, era coborare de 45 de grade si mai trebuia sa ocolesc si cate un bustean... si era de vreo 2 ori sa ma arunce in cap motorul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
Gagica este sora lu' Dobos ???

Exact! Madalina Dobos pe numele ei. :)

O cunosc doar din vedere, nu am iesit niciodata cu trupa lor dar din cate aud e meseriasa si cu atv-u' si la organizare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Viorele....Este vorba despre Varful Godeanu din Sureanu NU M-tii(Masivul) Godeanu....Al nostru are aprox.1656

http://picasaweb.google.com/EnduroZone/MAG...679145241045778

 

Gagica este sora lu' Dobos ???

 

Faimoasa Dobosita in sine! Fara ea nu stiu ce am face, ca tot ea aduna trupa, tot ea injura si blestema cand nu se trezeste cineva, si o face atata de bine, de in 20 de minute toata trupa se aduna! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...