Sari la conținut

XM Raid Enduro Cislau 2-4.10.2009


stefan_bz
 Share

Postări Recomandate

Salutari Ionut 73!Inteleg ca esti nascut in 1973 dupa nick name ul pe care ti l ai ales deci avem o explicatie pentru diversiunea pe care incerci sa o faci.....aveai sapte ani la Revolutie deci erai Soim al Patriei si ai fost racolat de fosta Securitate :grinbandit: ca sa creezi diversiuni de acest fel...doar ca nu inteleg de ce asculti in continuare de fostii tai sefi.......

Cu toate ca nu ma intereseaza prea mult discutia asta paralela cu traseul masluit :unsure: :wacko: .vreau sa atrag atentia unui singur lucru:revolutia a fost in 1989 deci Ionut avea in jur de 16 ani si pozitia in partidul comunist era de fost pionier/proaspat UTC-ist..TOT INAINTE

 

PS daca ai fost doar ironic si ai vrut sa ii scazi 10 ani ..mea culpa ca nu am sesizat-o..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 179
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

topicul asta o ia razna - hai sa ne relaxam ca se mai uita si copiii si nu inteleg nimic pentru ca nu stiu istoria cu cluburile din Buzau, cine e cu cine si care sunt rivalitatile pe-acolo, nu stiu cine e blackwoo si asa mai departe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnu' mache, care cu siguranta vine de la makeala :grinbandit: , va rog frumos sa va expuneti parerile domniei voastre, dealtfel lipsite de cel mai mic interes enduristic la sectiunea "tineri si nelinistiti- sectiunea sub 49 cc".

Acesta este un topic cat se poate de serios si fara sa ma erijez in purtatorul de cuvant al altor utilizatori de bun simt al acestui onorabil forum cred ca sunt in asentimentul majoritatii spunandu-ti: Lasa-ne frate si pune mana pe motor cand nu ai ce face ca e mai sanatos si pentru fizic si pentru creierul care incepe sa-ti miroasa a mucigai.

Odata erai chiar simpatic dar acum faci doar......fas-fas

Nu te mai osteni.

Mai Ovidiu...parca nu-i limbajul tau :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi nenea Vali, in numele XM Raid, si sper sa fii prezent la eveniment.

 

Vroiam sa va mai spun ca daca nu apucati sa va cumparati nu stiu ce ulei sau va uitati manusile, ochelarii ... pe acasa, aveti toate sansele sa gasiti la Cislau, vor fi 3 magazine prezente: Yamaha/Acerbis din Ploiesti, FM RACING din Alba Iulia si My Moto din BV

 

Pana atunci hai cu antrenamentul, mai aveti un weekend ptr pregatire.

Editat de stefan_bz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnu' mache, care cu siguranta vine de la makeala :) , va rog frumos sa va expuneti parerile domniei voastre, dealtfel lipsite de cel mai mic interes enduristic la sectiunea "tineri si nelinistiti- sectiunea sub 49 cc".

Acesta este un topic cat se poate de serios si fara sa ma erijez in purtatorul de cuvant al altor utilizatori de bun simt al acestui onorabil forum cred ca sunt in asentimentul majoritatii spunandu-ti: Lasa-ne frate si pune mana pe motor cand nu ai ce face ca e mai sanatos si pentru fizic si pentru creierul care incepe sa-ti miroasa a mucigai.

Odata erai chiar simpatic dar acum faci doar......fas-fas

Nu te mai osteni.

Buna seara tuturor si multumesc lui Ovidiu pentru publicitate chiar daca e negativa!Am inteles confuzia pe care ai facut o si iti accept scuzele!Cer scuze si utilizatorilor acestui ,,onorabil forum'' :) in numele lui Ovidiu pentru ca discutia a iesit din subiectul topicului!Ne vedem la Etapa III a C.N.E. Editat de make xmraid
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atentie cu cazarea!!! nu mai sunt prea multe locuri. Cei care cred ca vor fi prezenti la eveniment va rog luati legatura cu mine sau cu ovidiu ptr a va rezerva o camera. La Hotel Ciuta mai sunt cateva camere libere, apoi... urmatoarea locatie ptr cazare este la Magura, vreo 16 km de tabara de baza. Sau cu cortul... m-au sunat mai multi baieti sa ma intrebe daca se poate veni cu cortul... se poate, loc este destul de frumos, iarba, acces la toalete.. doar vremea sa fie ok.

 

Bafta la antrenament weekendul asta. Revin cu ultimile noutati/vesti luni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atentie cu cazarea!!! nu mai sunt prea multe locuri. Cei care cred ca vor fi prezenti la eveniment va rog luati legatura cu mine sau cu ovidiu ptr a va rezerva o camera. La Hotel Ciuta mai sunt cateva camere libere, apoi... urmatoarea locatie ptr cazare este la Magura, vreo 16 km de tabara de baza. Sau cu cortul... m-au sunat mai multi baieti sa ma intrebe daca se poate veni cu cortul... se poate, loc este destul de frumos, iarba, acces la toalete.. doar vremea sa fie ok.

 

Bafta la antrenament weekendul asta. Revin cu ultimile noutati/vesti luni.

ptr ca am fost invitati asa frumos de stefan..valcea raspune prezent la toate categoriile,numai sa nu ne lasati fara bere la tank-point..multumim

 

PS despre treaba cu macheala citita mai sus,va spun din proprie experienta:o bere la enduro limpezeste ochiul si deschide gazul,credeti-ma pe cuvant :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS despre treaba cu macheala citita mai sus,va spun din proprie experienta:o bere la enduro limpezeste ochiul si deschide gazul,credeti-ma pe cuvant :)

si inmoaie osu :)

stiu asta de la maniaco-depresiv 2, vilcea nu-i asa, unde eram chibitz pe margine si .... santuri

acu mindru putrator de 4 suruburi si-o tabla

 

apa plata, tataaa !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok, stefi, va asteptam.

bere va fi in traseu, dar numai optional :) pentru cei care nu prefera, avem si apa. nu vrem sa se deshidrateze nimeni.

daca vreti sa ne rupeti gura puneti niste purtatoare de mini/cupa D sa imparta lichidele in tankpoint. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok, si ultimele stiri si... ultimele.

 

in urma solicitarilor, clasa Experti va avea de parcurs sambata 2 ture (daca nu ploua), o tura pe traseul de profi, fara o bucla si a doua tura pe cel de hobby.

s-au marcat si ocoliri in caz de vreme f rea, speram sa nu fie cazul.

 

toate cele bune si ne vedem la cislau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok, si ultimele stiri si... ultimele.

 

in urma solicitarilor, clasa Experti va avea de parcurs sambata 2 ture (daca nu ploua), o tura pe traseul de profi, fara o bucla si a doua tura pe cel de hobby.

s-au marcat si ocoliri in caz de vreme f rea, speram sa nu fie cazul.

 

toate cele bune si ne vedem la cislau.

cine a solicitatat?dal mort pe mina mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine a solicitatat?dal mort pe mina mea.

 

 

imi pare rau teo, dar este confidential, mai ales ca unu-i de pe la noi din oras :D

 

ce imi place ca cei de pe la hobby nu au nimic de comentat, nu se plang, BRAVO. Un sfat.. sa fiti uniti :D

 

 

Mesaj completat

Va prezint Regulamentul final al evenimentului. Toate datele legate de desfasurare, traseu... le gasiti acolo.

 

Vreau sa va mai spun ca sunt premii la toate categoriile, constand in echipamente, consumabile si Vouchere decumparaturi la magazinul DEMENTOR.

 

Va asteptam,

Stefan

REGULAMENTUL_XMRAID_Enduro_Cislau_2009.doc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

INSCRIERI !!!!

 

VA RUGAM SA FOLOSITI CU INCREDERE FORMUL DE INSCRIERE DE PE SITEUL NOSTRU !!!

 

Il gasiti aici: http://www.xmraid.ro/evenimente.html

 

Ne va fi de foarte mare ajutor in organizarea cat mai eficienta a acestui eveniment si veti pute verifica si voi care mai sunt inscrisi ...poate va cautati prieteni sau dusmani printre concurentii inscrisi deja....

 

Atentie totusi daca nu veti gasi anumite nume in lista de inscrisi, asta nu inseamna totusi ca nu vor veni , ci doar ca nu s-au inscris pe formularul oline

 

 

VA MULTUMIM !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca e o mica problema cu lista de inscrieri: eu m-am inscris la clasa experti dar am fost salvat la cls. hobby.

 

te-a simtit formularul ala ca esti castravete :D

Am mai vazut si un RedBullROmaniacs finisher la hobby.

eu ma inscriu la hobby sau experti DOAR dupa ce vad zona de trial :D Dar cred ca hobby pana la urma :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat sa va spun ca la XM Raid Enduro Cislau vor fi prezenti cei de la DEMENTOR - KTM ptr a oferi asistenta gratuita (se platesc doar piesele).

Asa ca va puteti inscrie linistiti la trial :blink:

 

da, dar oasele nu le repara nici Dementor, nici Stefan, nici Ovidiu.

:D

Eu unul ma bag la orice traseu de enduro (in padure, pe munte, etc) si, in ritmul meu de melc, cumva, cumva ajung la capat. Dar la trialuri extreme nu ma risc. Am vazut pe youtube foarte multe filme cu circuite cu obstacole artificiale la endurocross sau enduro indoor; toate erau gandite sa poata fi facute de toata lumea. Adica nimic extrem de rupt motoare sau picioare.

La noi, de cand cu redbullu, au luat-o razna cu totii.

Las' sa faca trial astia priceputii

 

Mesaj completat

da, dar oasele nu le repara nici Dementor, nici Stefan, nici Ovidiu.

:D

Eu unul ma bag la orice traseu de enduro (in padure, pe munte, etc) si, in ritmul meu de melc, cumva, cumva ajung la capat. Dar la trialuri extreme nu ma risc. Am vazut pe youtube foarte multe filme cu circuite cu obstacole artificiale la endurocross sau enduro indoor; toate erau gandite sa poata fi facute de toata lumea. Adica nimic extrem de rupt motoare sau picioare.

La noi, de cand cu redbullu, au luat-o razna cu totii.

Las' sa faca trial astia priceputii

 

_____________________________

 

si ca sa-mi sumarizez punctul de vedere ca am divagat :jump:

- cred ca e ok sa fie trial pentru spectacol; ar trebui insa sa fie concurs separat cu clasament si premii separate - cine e tare se baga.

dar

- nu mi se pare ok sa ma obligi sa fac trial daca eu aleg sa fac o clasa intermediara la enduro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Offf... ti-am zis eu ca voi astia de prin bucuresti sunteti mai speriati de cand cu criza :D

Trialul va fi ok, nu are nimic extrem ptr cineva mai avansat, cu atat mai mult ptr profi (in acceptiunea termenului transpus in peisajul enduristic autohton). De aceea la hobby nu este obligatoriu. Iar la experti si profi daca sunt concurenti care nu vor sa traga cat pot ci doar sa faca un traseu mai tare in ritmul lor, ai vazut, nu trebuie sa parcurga trialul, au o penalizare care nu ar trebui sa-i afecteze daca se dau fara pretentii la podium, dar se poate si recupera daca pe la jumatatea traseului incep sa-si doreasca sa ajunga mai sus in clasament.

Oricum Ioane, trialul va fi deschis ptr toata lumea in timpul celor 3 zile si ar fi pacat sa nu-l incerci, si daca o vei face sigur iti va placea.

Hai nu va mai intimidati singuri :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai nu va mai intimidati singuri :D

 

Stefan

Stii foarte bine ca nu sunt genul "intimidabil". Vreau insa sa ma bucur de hobby-ul asta cat mai in siguranta. De-aia e hobby. Am mai zis-o de multe ori - obstacolele artificiale nu au legatura cu enduro-ul practicat de cei mai multi; ele cer antrenament specific pe care cei mai multi nu il avem. Ok, oricine poate sa treaca cumva un bustean de 50cm, dar cand se impinge limita se risca f mult.

parerea mea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ATENTIE !!! cu cazarea. La hotel Ciuta nu mai sunt locuri, la pensiunea din Patarlagele am inteles ca mai era una sau doua camere. Am mai vb in seara asta la Hanul de Piatra, ei au 10 cam duble la 120 ron/noapte cu mic dejun, dar deja cred ca s-au rezervat vreo 4. Nr lor de telefon : 0767646330, va rog sa sunati si sa intrebati direct.

 

Deasemeni vreau sa rog pe cei care si-au rezervat camere la mine sau la ovidiu, ptr hotel Ciuta, daca intervine ceva si nu mai pot veni, s-au razgandit... sa ne anunte pana joi seara pentru a nu tine camerele blocate. Mersi mult.

 

stefan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Offf... ti-am zis eu ca voi astia de prin bucuresti sunteti mai speriati de cand cu criza :blink:

Trialul va fi ok, nu are nimic extrem ptr cineva mai avansat, cu atat mai mult ptr profi (in acceptiunea termenului transpus in peisajul enduristic autohton). De aceea la hobby nu este obligatoriu. Iar la experti si profi daca sunt concurenti care nu vor sa traga cat pot ci doar sa faca un traseu mai tare in ritmul lor, ai vazut, nu trebuie sa parcurga trialul, au o penalizare care nu ar trebui sa-i afecteze daca se dau fara pretentii la podium, dar se poate si recupera daca pe la jumatatea traseului incep sa-si doreasca sa ajunga mai sus in clasament.

Oricum Ioane, trialul va fi deschis ptr toata lumea in timpul celor 3 zile si ar fi pacat sa nu-l incerci, si daca o vei face sigur iti va placea.

Hai nu va mai intimidati singuri :rose:

 

 

 

TRIALUL AR TREBUI SA FIE PT ORDINEA DE START SI SPECTACOL ,TIMPII OBTINUTI

NU TREBUIE SA CONTEZE IN CLASAMENTUL GENERAL

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, dar oasele nu le repara nici Dementor, nici Stefan, nici Ovidiu.

:rose:

Eu unul ma bag la orice traseu de enduro (in padure, pe munte, etc) si, in ritmul meu de melc, cumva, cumva ajung la capat. Dar la trialuri extreme nu ma risc. Am vazut pe youtube foarte multe filme cu circuite cu obstacole artificiale la endurocross sau enduro indoor; toate erau gandite sa poata fi facute de toata lumea. Adica nimic extrem de rupt motoare sau picioare.

La noi, de cand cu redbullu, au luat-o razna cu totii.

Las' sa faca trial astia priceputii

 

Mesaj completat

 

 

_____________________________

 

si ca sa-mi sumarizez punctul de vedere ca am divagat :blink:

- cred ca e ok sa fie trial pentru spectacol; ar trebui insa sa fie concurs separat cu clasament si premii separate - cine e tare se baga.

dar

- nu mi se pare ok sa ma obligi sa fac trial daca eu aleg sa fac o clasa intermediara la enduro.

corect.sint de acord spectacol sa faca cine vrea unde ai intilnit copaci aia in padure oare nu I ai ocolit?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...