Sari la conținut

XM Raid Enduro Cislau 2-4.10.2009


stefan_bz
 Share

Postări Recomandate

Salut oameni buni, de fapt enduristi... In primul rand... mai este un pic si brmmmmm... :cheers:

 

In al doilea rand Ciprian a avut dreptate, am vb astazi la FRM si ni s-a explicat, f frumos dealtfel, ca fiind un sf de saptamana si o luna cu f multe evenimente oamenii nu ne pot oferi ajutoru/girul/egida.... asa ca da, si acest concurs, aa... scuze, FESTIVAL ENDURO al toamnei origanizat de XM RAID, se va face fara participarea FRM ( !!! Va rog mult nu comentati pe acest topic despre acest subiect, daca este mai bine asa sau nu, sau.. MERSI in aceasta privinta !!! )

 

In al III-lea rand, taxa de inscriere va fi de 150 ron ptr cei care se dau pe traseu si 30 ron ptr cei care particia la masa festiva.

 

In al IV-lea rand, sapt viitoare, cel tarziu luni voi posta toate detaliile legate de posibilitatea de cazare la hotel CIUTA (6 km de tabara de baza) aprox 100 locuri in camere duble, apartamente, garsoniere... cea mai apropiata unitate cu capacitate mare de cazare de "locul nostru de joaca", unde am discutat deja cate ceva dar sambata sau duminica ne dau toate datele, preturi, un nr de tel al persoanei care se va ocupa de cazarea ptr acel weekend...

 

In ... al catalea rand mai este, sa nu credeti ca zilele astea am stat degeaba... ca doar panglicile alea nu cresc singure in padure :D

 

Si uitam sa zic ca .... ne-ar face o mare bucurie sa-i vedem si pe baietii de la Rm. Valcea pe la Buzau, ca nu prea au dat pe aici in ultimul timp :cheers:

 

Pana ne-om vedea... spor la antrenamente.

Domnu fane,aici din lipsa de timp se munceste foarte mult in weekend-uri ptr ceea ce se vrea a fi EMD no.5 editie aniversara...iar fiindca acum s-au schimbat treburile vis-a-vis de cursa voastra(vezi topicul tau de mai sus)incerc sa smulg baietii la buzau,fiindca ai mei in afara de valcea si sibiu nu mai stiu altceva..oricum bafta maxima la organizare ca ai nevoie..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 179
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Referitor la CAZARE:

 

Hotel Ciuta 3* (http://hotelciuta.xhost.ro/) - cea mai apropiata cazare de tabara de baza 6 km. Hotelul este super din toate pct de vedere.

Tarifele sunt: cam dubla = 150 ron/noapte

garsoniera 3 locuri = 200 ron/noapte

apartament 4 locuri (2 camere) = 300 ron/noapte

- Inclus mic dejun -

 

pentru REZERVARI va rog sa sunati la:

Ovidiu 0769717862

Stefan 0768866217

 

Pensiunea Maricor - Patarlagele (15 km de tabara de baza)

cam dubla = 80 ron/noapte

tel rezervare 0238550473

 

cam atat cu cazarea.

zilele astea sper sa definitivez si regulamentul intalnirii

pana una alta, cam astea am mai gasit in week ptr traseu:

 

 

toate bune,

stefan

post-9126-1252951386_thumb.jpg

post-9126-1252951415_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Referitor la CAZARE:

 

Hotel Ciuta 3* (http://hotelciuta.xhost.ro/) - cea mai apropiata cazare de tabara de baza 6 km. Hotelul este super din toate pct de vedere.

Tarifele sunt: cam dubla = 150 ron/noapte

garsoniera 3 locuri = 200 ron/noapte

apartament 4 locuri (2 camere) = 300 ron/noapte

- Inclus mic dejun -

 

pentru REZERVARI va rog sa sunati la:

Ovidiu 0769717862

Stefan 0768866217

 

Pensiunea Maricor - Patarlagele (15 km de tabara de baza)

cam dubla = 80 ron/noapte

tel rezervare 0238550473

 

cam atat cu cazarea.

zilele astea sper sa definitivez si regulamentul intalnirii

pana una alta, cam astea am mai gasit in week ptr traseu:

 

 

toate bune,

stefan

ba da na m vazut asa castraveti !!!dom"le a 2-ua,gas si pe spate!!!!!am glumit va ti dat seama!?imi place brrrrmmmm!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba da na m vazut asa castraveti !!!dom"le a 2-ua,gas si pe spate!!!!!am glumit va ti dat seama!?imi place brrrrmmmm!!!!!

daca ploua si trec 3 "tractoristi" ca tulin(cred ca asa il cheama),s-a terminat cu dragostea pe urcarea aia..

aaa si sa nu uit..valcea spune prezent la toate categoriile..ps nu uitati sa faceti rost de bere ca ne-ati nenorocit..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avem rugamintea la cei interesati sa isi anunte prezenta la eveniment din timp. Asta pentru a ne putea organiza, in ce priveste masa festiva si nu in ultimul rand pentru cazare. Daca puteti sunati si anuntati din timp pentru a nu avea surprize si sa trebuiasca sa va cazam pe la Buzau.

 

Toate cele bune

 

Ovidiu

Mesaj completat

sper sa ploua ! :blink:

:(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

crede-ma ca nu-i asa, poate pare in filmuletele astea dar... :D asta de la hobby este usoara, a doua oara a venit mai tare de jos si .. no problem. pe cand aia de la experti.. sper sa fiu pe acolo cand ajung baietii la ea, si mai sper sa-mi iasa si mie pana la concurs ca nu am facut-o decat pe chickenline, si pe acolo, cu impins pe ultimii metri :blink:

 

 

:( :D urcarea de la hobby mai tare ca urcarea expertilor.......
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,nu v-ati gandit si la varianta echipe?merci

 

Bart,

Nu e bine pe echipe - enduro e un sport individual. Cum am mai zis-o - schema asta cu mersul in echipa a fost inventata de cei de la RedBull din motive de siguranta si de logistica - la individual ar fi avut mai mult de recuperat din traseu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rugamintea mea ar fi sa permiteti ca la hobby sa se dea si individual ca iar se lasa cu descalificari..

 

si a mea la fel.

Eu va anunt de pe acum ca daca faceti concurs pe echipe NU VIN. Nu stiu pe nimeni care sa mearga exact in ritmul meu; asa ca unul va fi frustrat la sfarsit (eu sau presupusul coechipier).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si a mea la fel.

Eu va anunt de pe acum ca daca faceti concurs pe echipe NU VIN. Nu stiu pe nimeni care sa mearga exact in ritmul meu; asa ca unul va fi frustrat la sfarsit (eu sau presupusul coechipier).

:( nici eu nu stiu. nea, era vorba de hobby, ce treaba avem noi cu categoria asta? hai la avansati. cred ca vin si eu. poate vine si ketemeu...facem gashka mare. :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D nici eu nu stiu. nea, era vorba de hobby, ce treaba avem noi cu categoria asta? hai la avansati. cred ca vin si eu. poate vine si ketemeu...facem gashka mare. :(

 

Daca ploua sa vezi ce ne calcam in picioare cu inscrierile la hobby :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu, nu este pe echipe. si la hobby este individual, dar o sa vedeti in regulament (poate reusesc sa-l termin pana deseara), am precizat ca la hobby cei care se stiu mai ... "nepregatiti" si nu trag la podiu sa incerce sa mearga mai grupati ptr a se ajuta la unele treceri. si vb lui cata, ce cautati voi la hobby ? si daca ploua ce, nu aveti cauciucuri de noroi? :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bart,

Nu e bine pe echipe - enduro e un sport individual. Cum am mai zis-o - schema asta cu mersul in echipa a fost inventata de cei de la RedBull din motive de siguranta si de logistica - la individual ar fi avut mai mult de recuperat din traseu.

 

De acord cu tine dar, nu trebuia sa fie obligatoriu ci optional.In CN de enduro poti participa individual si in acelasi timp pe echipe, cu conditia sa mergi la aceeasi clasa si sa faci parte din acelasi club cu coechipierul tau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...