Sari la conținut

XM Raid Enduro Cislau 2-4.10.2009


stefan_bz
 Share

Postări Recomandate

nu-mi mai trimiteti mailuri aici pe siteul asta. nu stiu de ce nu mai merge sa raspund, imi zice ca am depasit cota de trimis ??!!?? ceva de genul. folositi va rog xmraid@yahoo.com

da-mi adresa ta lucihusky, ca nu mai pot sa-ti raspund de aici, si uita-te te rog la detalii de cazare aici pe topic si zi-mi ce vrei sa rezervi daca vii.

 

hai lorenzo ca peste 40 ani, cu min 15 de motociclism in spate avem.... EXPERTI :blink: si sa nu mai aud vaicareli legate de conditia fizica :(

spor la antrenament

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 179
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

scuzati OT dar stefan nu mai poate primi mesaje :blink:

 

stefan, mai sterge din mesaje! ai un numar limita date + primite.

 

lorenzo, corect, la hobby, ca nu te plateste nimeni sa mergi cu motorul ca sa se poata spune ca esti profesionist. :(

se apropie evenimentul ...... se agita lumea ........

Editat de blue_led
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AVETI SI CLASA PESTE 40 ANI :D

 

Ai transferat vreo tanara speranta profesore? :)

 

 

@Bart - ai dreptate. Eu m-am gandit la ideea de echipa asa cum e ea folosita in ultimul timp pe la concursuri. Punctarera echipei ca in campionat e ok - fiecare trage in ritmul lui si castiga echipa cu rezultatul cumulat cel mai bun

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai transferat vreo tanara speranta profesore? :D

 

 

@Bart - ai dreptate. Eu m-am gandit la ideea de echipa asa cum e ea folosita in ultimul timp pe la concursuri. Punctarera echipei ca in campionat e ok - fiecare trage in ritmul lui si castiga echipa cu rezultatul cumulat cel mai bun

 

Corect!Cine vrea si poate sa se dea in echipa nu afecteaza cu nimic concursul.In CN se plateste ceva in plus pentru asta(10-15 euro parca)Mie mi se pare o optiune practica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu-mi mai trimiteti mailuri aici pe siteul asta. nu stiu de ce nu mai merge sa raspund, imi zice ca am depasit cota de trimis ??!!?? ceva de genul. folositi va rog xmraid@yahoo.com

da-mi adresa ta lucihusky, ca nu mai pot sa-ti raspund de aici, si uita-te te rog la detalii de cazare aici pe topic si zi-mi ce vrei sa rezervi daca vii.

 

hai lorenzo ca peste 40 ani, cu min 15 de motociclism in spate avem.... EXPERTI :) si sa nu mai aud vaicareli legate de conditia fizica :)

spor la antrenament

 

 

CONDITIA FIZICA A DISPARUT DEMULT A RAMAS DOAR TEHNICA :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Regulamentul intalnirii/concursului, care poate sa mai sufere mici modificari, adaugiri.

 

Cateva poze sa vedeti ca se lucreaza si in ograda ptr cei care se trezesc mai tarziu si vor sa faca o tura mai pe "aproape"... de-o bere. :D

REGULAMENTUL_XMRAID_Enduro_Cislau_2009.doc

post-9126-1253213161_thumb.jpg

post-9126-1253213193_thumb.jpg

post-9126-1253213211_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Regulamentul intalnirii/concursului, care poate sa mai sufere mici modificari, adaugiri.

 

Cateva poze sa vedeti ca se lucreaza si in ograda ptr cei care se trezesc mai tarziu si vor sa faca o tura mai pe "aproape"... de-o bere. :)

 

 

cauciucurile unde sant :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cauciucurile unde sant :)

 

 

Care cauciucuri?

Cele de buldo si de fadroma le asezam la sfarsit ca au inceput sa vina spionii :) in recunoastere.

Nu de altceva dar speriem lumea.

Glumesc si eu, nu va fi prea greu. Va fi pe toate gusturile.

 

Va asteptam sa veniti cati mai multi asa cum veniti voi mereu la Buzau. :D , :P , :) ,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

au inceput sa vina spionii :) in recunoastere.

 

divizia de ultrasi a clubului Extreme Adventure Buzau a fost surprinsa marti de un paparazzi buzoian la un antrenament secret, noaptea, sub bagheta maestrului Make, care testa direct pe oameni noile substante hidratante si sustinatoare de efort. Acestea prind din ce in ce mai mult teren in randul enduristilor buzoieni, detronand deja invechitele Gatorade, Red Bull sau Isostar. Se zice ca ar fi ceva extras de struguri din zona :) Se pare ca sportivul care raspunde cel mai bine la aceste substante este asa numitul Valuta. Veti mai auzi de el! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

divizia de ultrasi a clubului Extreme Adventure Buzau a fost surprinsa marti de un paparazzi buzoian la un antrenament secret, noaptea, sub bagheta maestrului Make, care testa direct pe oameni noile substante hidratante si sustinatoare de efort. Acestea prind din ce in ce mai mult teren in randul enduristilor buzoieni, detronand deja invechitele Gatorade, Red Bull sau Isostar. Se zice ca ar fi ceva extras de struguri din zona :) Se pare ca sportivul care raspunde cel mai bine la aceste substante este asa numitul Valuta. Veti mai auzi de el! :D

pai in situatia asta nici nu mai plecam de la valcea,daca traseul e deja masluit .. :) :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine fratilor,o sa venim sa ne dam ca vorba aia nu tragem la podium(nu stim daca ne tine pe toti) :D ,bine ca au scris diplomele deja sa fie mai putin de munca la premiere :)

 

Stef sper ca intelegi ca glumim si noi..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine fratilor,o sa venim sa ne dam ca vorba aia nu tragem la podium(nu stim daca ne tine pe toti) :grinbandit: ,bine ca au scris diplomele deja sa fie mai putin de munca la premiere :laugh:

 

Stef sper ca intelegi ca glumim si noi..

 

 

inteleg, inteleg, dar sa va vad io pe la jumatatea traseului daca va mai arde de gluma :kiss:

 

Astazi am terminta de marcat, tot. Mi se pare ca a iesit un traseu excelent. Sper sa nu ploua ca sa fim nevoiti sa dam ceva ocoliri la zonele "cele mai frumoase".

 

Mai sunt cateva noutati/modificari si anume legate de clase si nr de ture, gandite in urma parcurgerii traseului cap-coada:

1. Clasa Hobby = 1 tura

2. Clasa Experti = 1 tura (pe acelasi traseu cu profi)

3. Clasa Profi = 2 ture (ca de, sunt profi)

 

P.s noi nu am reusit inca sa facem urcarea aia lunga de la exp si profi... :wacko: pe chikenline merge, greu dar merge, insa pe direct... :unsure: da o sa fim prezenti in zona sa-i vedem pe aia "buni"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

divizia de ultrasi a clubului Extreme Adventure Buzau a fost surprinsa marti de un paparazzi buzoian la un antrenament secret, noaptea, sub bagheta maestrului Make, care testa direct pe oameni noile substante hidratante si sustinatoare de efort. Acestea prind din ce in ce mai mult teren in randul enduristilor buzoieni, detronand deja invechitele Gatorade, Red Bull sau Isostar. Se zice ca ar fi ceva extras de struguri din zona :laugh: Se pare ca sportivul care raspunde cel mai bine la aceste substante este asa numitul Valuta. Veti mai auzi de el! :grinbandit:

Salutari Ionut 73!Inteleg ca esti nascut in 1973 dupa nick name ul pe care ti l ai ales deci avem o explicatie pentru diversiunea pe care incerci sa o faci.....aveai sapte ani la Revolutie deci erai Soim al Patriei si ai fost racolat de fosta Securitate :unsure: ca sa creezi diversiuni de acest fel...doar ca nu inteleg de ce asculti in continuare de fostii tai sefi.......

 

Lasand gluma la o parte te rog sa nu mai raspandesti asemenea zvonuri iar daca o faci sa nu mai folosesti numele clubului la care ai facut referire.Daca vrei totusi sa numesti persoanele care au fost pe traseul de la Cislau (sunt din Bucuresti,in numar de 5 sau 6))weekend ul acesta ii poti intreba pe Stefan si pe Ovidiu pentru ca ei i au invitat.

 

Felicitari pentru post ,l ai scris sub forma de gluma dar oamenii au inteles ca membrii clubului EXTREME ADVENTURE BUZAU se antreneaza pe traseul celor doi baieti de la Xm Raid etc.etc.....Stiu ca esti responsabil cu P.R. ul clubului xm raid dar incearca sa fii cat mai obiectiv ....sau mai bine spus cat mai putina DIVERSIUNE.N o sa ti mai reprosez si faptul ca faci referire la general cand vorbesti despre talentele bahice ale lui Make sau Valuta spunand,,acestea prind din ce in ce mai mult teren in randul enduristilor buzoieni ,,

 

In concluzie:desi mi a placut postul tau :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari Ionut 73!Inteleg ca esti nascut in 1973 dupa nick name ul pe care ti l ai ales deci avem o explicatie pentru diversiunea pe care incerci sa o faci.....aveai sapte ani la Revolutie deci erai Soim al Patriei si ai fost racolat de fosta Securitate :grinbandit: ca sa creezi diversiuni de acest fel...doar ca nu inteleg de ce asculti in continuare de fostii tai sefi.......

 

Lasand gluma la o parte te rog sa nu mai raspandesti asemenea zvonuri iar daca o faci sa nu mai folosesti numele clubului la care ai facut referire.Daca vrei totusi sa numesti persoanele care au fost pe traseul de la Cislau (sunt din Bucuresti,in numar de 5 sau 6))weekend ul acesta ii poti intreba pe Stefan si pe Ovidiu pentru ca ei i au invitat.

 

Felicitari pentru post ,l ai scris sub forma de gluma dar oamenii au inteles ca membrii clubului EXTREME ADVENTURE BUZAU se antreneaza pe traseul celor doi baieti de la Xm Raid etc.etc.....Stiu ca esti responsabil cu P.R. ul clubului xm raid dar incearca sa fii cat mai obiectiv ....sau mai bine spus cat mai putina DIVERSIUNE.N o sa ti mai reprosez si faptul ca faci referire la general cand vorbesti despre talentele bahice ale lui Make sau Valuta spunand,,acestea prind din ce in ce mai mult teren in randul enduristilor buzoieni ,,

 

In concluzie:desi mi a placut postul tau :laugh:

NU CREDE AM CA O SA MI PLACA DE TINE!?HA HA HA HA ESTI TARE!

Mesaj completat

inteleg, inteleg, dar sa va vad io pe la jumatatea traseului daca va mai arde de gluma :kiss:

 

Astazi am terminta de marcat, tot. Mi se pare ca a iesit un traseu excelent. Sper sa nu ploua ca sa fim nevoiti sa dam ceva ocoliri la zonele "cele mai frumoase".

 

Mai sunt cateva noutati/modificari si anume legate de clase si nr de ture, gandite in urma parcurgerii traseului cap-coada:

1. Clasa Hobby = 1 tura

2. Clasa Experti = 1 tura (pe acelasi traseu cu profi)

3. Clasa Profi = 2 ture (ca de, sunt profi)

 

P.s noi nu am reusit inca sa facem urcarea aia lunga de la exp si profi... :wacko: pe chikenline merge, greu dar merge, insa pe direct... :unsure: da o sa fim prezenti in zona sa-i vedem pe aia "buni"

PAI BINE STEFANE DACA VOI NU ATI PUTUT NOI?!EXPERTI???!!LA NAIBA SUNA MAI BINE AVANSATI PAI EU EXPERT NU MA CRED PROFI NICI ATIT .DACA PLOUA SA VEZI INGHESUIALA LA HOBBY.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai sunt cateva noutati/modificari si anume legate de clase si nr de ture, gandite in urma parcurgerii traseului cap-coada:

1. Clasa Hobby = 1 tura

2. Clasa Experti = 1 tura (pe acelasi traseu cu profi)

3. Clasa Profi = 2 ture (ca de, sunt profi)

 

P.s noi nu am reusit inca sa facem urcarea aia lunga de la exp si profi... :unsure: pe chikenline merge, greu dar merge, insa pe direct... :grinbandit: da o sa fim prezenti in zona sa-i vedem pe aia "buni"

 

 

NU CREDE AM CA O SA MI PLACA DE TINE!?HA HA HA HA ESTI TARE!

Mesaj completat

 

PAI BINE STEFANE DACA VOI NU ATI PUTUT NOI?!EXPERTI???!!LA NAIBA SUNA MAI BINE AVANSATI PAI EU EXPERT NU MA CRED PROFI NICI ATIT .DACA PLOUA SA VEZI INGHESUIALA LA HOBBY.

Se pare ca a disparut clasa avansati...io unde ma incadrez? ca vorba lui Teo, nu-s nici expert si nici profi.

La festivalul de la Gheorghieni-Ciumani, Patrick a facut un traseu de baza (MAIN TRACK) foarte greu pt. incepatori, dar nu imposibil si destul de greu pt. cunoscatori, dar nu extrem. Din el plecau cateva bucle pentru extremisti, bucle pe care le-am"vazut" doar din descrierea celorlati :laugh: . Daca tu Stefane zici ca sunt zone GRELE...pe tine nu te-am auzit vreodata folosind cuvantul asta :kiss: . Cand era ceva greu tie ti se parea INTERESANT. Un exemplu ar fi ca tocmai ne-am intors de la Arges de pe traseu de extrem si e a doua oara cand nu putem sa urcam mai departe de vf. Ghitzu de la Obelisc. Asta e nivelu' :wacko:

Editat de Cata M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca a disparut clasa avansati...io unde ma incadrez? ca vorba lui Teo, nu-s nici expert si nici profi.

La festivalul de la Gheorghieni-Ciumani, Patrick a facut un traseu de baza (MAIN TRACK) foarte greu pt. incepatori, dar nu imposibil si destul de greu pt. cunoscatori, dar nu extrem. Din el plecau cateva bucle pentru extremisti, bucle pe care le-am"vazut" doar din descrierea celorlati . Daca tu Stefane zici ca sunt zone GRELE...pe tine nu te-am auzit vreodata folosind cuvantul asta :grinbandit: . Cand era ceva greu tie ti se parea INTERESANT. Un exemplu ar fi ca tocmai ne-am intors de la Arges de pe traseu de extrem si e a doua oara cand nu putem sa urcam mai departe de vf. Ghitzu de la Obelisc. Asta e nivelu'

 

 

hai cata, tu sa te vaiti asa. am schimbat denumirea claselor ca suna mai frumos in felul asta, dar daca majoritatea prefera Avansati.... lasam avansati. :unsure: Oricum ne gandim inca daca sa lasam sau sa scoatem urcarea asta de la experti, scuze... avansati. dar tine cont ca va fi doar 1 tura (vreo 35km), doar nu vrei sa termini pe la pranz la doua :laugh:

stai linistit, va fi f frumos si nu vor fi probleme, sunt ocoliri, este timp destul, apa, bere pe traseu... si daca nu vrei si nu vrei sa tragi un pic de tine, te dai la hobby si nu vei avea probleme dar sigur te vei simti bine la sfarsitul traseului.

 

P.S. cu toti de prin tara cu care am mai vb inainte de concurs, ne spuneau sa facem ceva tare, "fara poteca viteza, da, ca este enduro".. vad insa ca cei care stau prin bucuresti sunt un pic mai timorati in perioada asta :wacko: asa rau v-a afectat criza??? hmmmm...

 

stefan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.Daca vrei totusi sa numesti persoanele care au fost pe traseul de la Cislau

Ia mai citeste o data postul meu - o sa vezi ca nu despre asta era vorba. Nice try!

Fii in continuare haios ca nu iti sta bine serios - nu se potriveste cu brandul tau :unsure:

 

 

 

 

Mesaj completat

vad insa ca cei care stau prin bucuresti sunt un pic mai timorati in perioada asta :wacko:

 

Stefane

Dintotdeauna noi astia din Bucuresti suntem mai prapaditi din cauza "antrenamentului" pe la birou si in masina :laugh:

Bine ca e si clasa de hobby :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari Ionut 73!Inteleg ca esti nascut in 1973 dupa nick name ul pe care ti l ai ales deci avem o explicatie pentru diversiunea pe care incerci sa o faci.....aveai sapte ani la Revolutie deci erai Soim al Patriei si ai fost racolat de fosta Securitate :grinbandit: ca sa creezi diversiuni de acest fel...doar ca nu inteleg de ce asculti in continuare de fostii tai sefi.......

 

Lasand gluma la o parte te rog sa nu mai raspandesti asemenea zvonuri iar daca o faci sa nu mai folosesti numele clubului la care ai facut referire.Daca vrei totusi sa numesti persoanele care au fost pe traseul de la Cislau (sunt din Bucuresti,in numar de 5 sau 6))weekend ul acesta ii poti intreba pe Stefan si pe Ovidiu pentru ca ei i au invitat.

 

Felicitari pentru post ,l ai scris sub forma de gluma dar oamenii au inteles ca membrii clubului EXTREME ADVENTURE BUZAU se antreneaza pe traseul celor doi baieti de la Xm Raid etc.etc.....Stiu ca esti responsabil cu P.R. ul clubului xm raid dar incearca sa fii cat mai obiectiv ....sau mai bine spus cat mai putina DIVERSIUNE.N o sa ti mai reprosez si faptul ca faci referire la general cand vorbesti despre talentele bahice ale lui Make sau Valuta spunand,,acestea prind din ce in ce mai mult teren in randul enduristilor buzoieni ,,

 

In concluzie:desi mi a placut postul tau :wacko:

 

Domnu' mache, care cu siguranta vine de la makeala :unsure: , va rog frumos sa va expuneti parerile domniei voastre, dealtfel lipsite de cel mai mic interes enduristic la sectiunea "tineri si nelinistiti- sectiunea sub 49 cc".

Acesta este un topic cat se poate de serios si fara sa ma erijez in purtatorul de cuvant al altor utilizatori de bun simt al acestui onorabil forum cred ca sunt in asentimentul majoritatii spunandu-ti: Lasa-ne frate si pune mana pe motor cand nu ai ce face ca e mai sanatos si pentru fizic si pentru creierul care incepe sa-ti miroasa a mucigai.

Odata erai chiar simpatic dar acum faci doar......fas-fas

Nu te mai osteni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...