Sari la conținut

Enduro-cross Pestera Muierii 16-18 octombrie


lupu' shui
 Share

Postări Recomandate

Din seria "Cunoasteti-va tara", inceputa in iunie la Raliul Olteniei, v-as invita la un week-end de enduro-cross in zona Cheile Galbenului, unde se afla si Pestera Muierii. Sint bineveniti si amatorii de soft-enduro, pentru care putem aranja un circuit adecvat, precum si atv-istii.

Organizatori: cluburile Dracones Rhabon si White Wolf.

Data faptei: 16-18 octombrie, pentru ca sint culorile toamnei mai frumoase.

 

Regulament:

1. Vehiculele participante trebuie sa fie in buna stare tehnica.

2. Purtarea echipamentului de protectie este obligatorie.

3. Clasele de vehicule participante sint: moto enduro, atv/quad, moto si atv enduro-turing.

4. Departajarea se va face in functie de numarul de ture efectuate intr-un timp dat.

5. Nu este obligatoriu ca vehiculele participante sa fie inmatriculate.

6. In cazul drumurilor forestiere intilnite, se va circula cit mai pe dreapta acestora.

7. Traseul de enduro-cross va fi marcat cu benzi.

8. Fiecare participant trebuie sa aiba asupra sa, la inscriere, o busola functionala, cit mai precisa.

9. Participarea este raspunderea exclusiva a pilotilor, ei fiind rsponsabili pentru eventualele accidentari suferite.

10. Taxa de participare este 50 lei/participant - pina la 10 octombrie, dupa aceasta fiind 100 lei.

11. Taxa se returneaza in urmatoarele situatii:

- intrunire anulata (conditii meteo nefavorabile, organizatorii sint impuscati de inamici, sechestrati etc.);

- participantii inscrisi isi anuleaza participarea, pina pe 10 octombrie.

 

Cazare: - hamac, cort, rulota etc. (motelul de linga pestera este in renovare)

- pensiunile din Baia de Fier: Casa Tobo - 0722.393.999

Casa Domneasca - 0740.816.835

Pensiunea Andreea (cereti cazare la Casa cu Mesteceni) - 0745.072.662

 

Inscrieri: pe mail, pina pe 10 octombrie, trimitind datele personale si ale vehiculului cu care participati si confirmarea platii taxei de participare, in contul clubului Dracones Rhabon. Datele clubului: Craiova, str. Ceahlaului, bl. P27, ap 14, cont RO48CECEDJ0132RON0741563, deschis la C.E.C. Bank Craiova, C.I.F. 24268397. Dupa 10 octombrie, inscrierile se vor mai face doar pe 16 octombrie, la Cabana Pestera Muierii, unde va fi si secretariatul concursului.

 

Program:

- vineri 16.X.'09, incepind cu ora 16: - inscrieri (pentru cei intirziati)

- aranjare tabara (foc, povesti cu si despre enduristi, ursi s.a.)

- simbata 17.X.'09: - ora 10 start moto

- ora 14 start atv

- ora 20 proba de noapte (pe baza de BUSOLA!!!)

- duminica 18.X.'09: - ora X desteptarea

- ora X+50 min. premierea (de data asta incercam sa fie cum ne dorim toti).

 

Contact: lupu_sui@yahoo.com, tel. 0727.493.600, 0746.094.174 - Cristi (Lupul Shui)

 

Va asteptam parerile si, mai ales, inscrierile, ca sa ne mai demortim inainte de sezonul de schi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Extraordinar ...nici la asta nu pot veni ...imi vine sa-mi dau palme ,mama ma-si de treaba !!

suna interesant cred ca vreau sa vin si eu :wacko: ca si asa anul asta am cam tras chiulul la curse :) bafta la cati mai multi participanti si distractie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Ce inseamna soft - enduro mai exact.

Cu vacutza mea de LC4 Adventure as avea loc? macar la ceva clasa superretard. :agree:

 

Oricum iti doresc bafta...ca din cate am auzit a fost super fain si Raliul Olteniei, pe care l-am ratat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Ce inseamna soft - enduro mai exact.

Cu vacutza mea de LC4 Adventure as avea loc? macar la ceva clasa superretard. :agree:

 

Oricum iti doresc bafta...ca din cate am auzit a fost super fain si Raliul Olteniei, pe care l-am ratat.

 

Pai ce sa insemne "soft-enduro", decit drumurile obisnuite de munte. Deci exact cele pentru care au fost facute ""vacutele". O sa va dau un traseu care sa va scoata in gol alpin, sa va bucurati ochii si sufletul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suna super,cel putin proba de noapte. Se vrea a fi ceva de orientare si navigare dupa busola ? Ca dupa azimut de exemplu ?

In orice caz e ceva super si nu as pierde asa ceva pentru nimic in lume ...exceptand o nunta nenorocita pe care nu am cum sa o evit si care e exact pe data de 17 oct.

Navigarea dupa busola e super ,mai ales noaptea ..si daca nu e calibrata busola ..si daca azimuturile se masoara in miimi si nu in grade...ce mai ,e beton ideea si te felicit pentru ea.

Banuiesc ca cel putin aia de noapte e pe echipe ,altfel risti sa umbli dupa ei pe coclauri :agree:

Eu fac treaba asta la serviciu foarte des ,doar ca pe jos ; pe motor trebuie sa fie bestial !!!

 

Numai bine

Gabi

Editat de challenger
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iete cum te bagi peste cupa ORR anuntata din ianuarie...

 

Stiu ca prin decembrie deschisese Soso un topic unde sa se anunte concursurile. De asemenea, daduse si un link, pentru un tabel unde sa fie inscrise si sa le vada toti. Abia am mai gasit topicul (care dupa vreo doua anunturi s-a deplasat de la subiect), iar de tabel nici vorba....

Anuntul despre ORR a aparut pe forum la vreo zi dupa al meu. Dar cred ca este loc peste tot - daca s-or urni spiritele si spre Oltenia, depinde cine si ce vrea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Wooow!!!!! Super domnule Cristi!!!!

Felicitari si bafta la eveniment!!!

 

Si pentru cei interesati si cei care au dubii: MERGETI !!!! nu stati mult pe ginduri, Cristi sigur va pregateste ceva fain de tot.!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Nick - mare grija la ce fel de combustibil aduceti :cheers: De acum incolo incepe sa apara kerosenul de struguri.

 

@Rul - Daca te descurci sa te orientezi dupa azimut cu busola din GPS, ok. Dar cel mai rapid merge cu busola clasica. Traseul de turing merge si cu GS-ul tau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...