Sari la conținut

“DRACULA RALLY RAID ”, 2 – 4 octombrie 2009, Brasov


ADV75
 Share

Postări Recomandate

Imi pare rau, foarte rau, sa vad unele comentarii. Este multa munca pentru organizarea unui concurs - fie de enduro, sau de raid. Iar daca tii mortis sa iasa bine, chiar ai mult de tras. Problema-i ca, daca vrei sa-i multumesti pe toti, ai mari sanse sa ajungi la nebuni, pentru ca nu prea se poate asa ceva.

Mihai, ai uitat sa spui ca te poti duce saptamini la rind la un (potential) sponsor si te intorci cu mina goala, pentru ca omul cu decizia ba are o sedinta, ba este la o discutie cu cineva, iar tu n-ai timp sa astepti ore in sir pina prinde o pauza...

Unii oameni, mult mai educati si mai destepti decit mine, au constatat ca sint multi semeni de-ai nostri, care traiesc toata viata pe 40kmp, fara sa stie ce mai exista in jurul lor, ce locuri minunate au pe linga ei. Ei bine, voi cititorilor, razvratiti, trebuie sa aflati ca datorita unor nesabuiti care se incapatineaza sa organizeze concursuri, vi se ofera sansa de a vedea si altceva decit cei 40 kmp, de a trece prin niste locuri extraordinare din tara aceasta si de a intilni oameni care, fara sa va cunoasca, v-ar ajuta neconditionat. O fi bine, n-o fi... Va mai ginditi.

La mai mare, domnilor!

 

@Mr. Rus: Sper ca "orice" se referea la sensul bun al termenului. Altminteri greu te leg, sa nu ai in rezervor decit benzina de 65 si rotile sa nu i se mai invirta! :laugh:

 

 

Ce .... emotionant...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prietenul Lupu shui din frumoasa Craiova!

 

Esti putin pe linga subiect.

 

@alin01mm : Interventia lui Lupu Shui poate fi inteleasa si prin prisma faptului ca POATE am atentat fara sa vreau la unul/una din rudele lui ( Feng Shui ) . Vreau sa-l asigur ca e doar o coincidenta de nume :).

 

Faptul ca e pe langa subiect poate fi doar o eroare de navigatie .. se mai intampla ..

 

@Lupu' shui : nene Lupu'Shui , mi se pare mie sau trebuia sa ne vedem la DRR ??? parca asha te laudai ... (ca de altfel inca vreo cativa de pe aici) ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@alin01mm : Interventia lui Lupu Shui poate fi inteleasa si prin prisma faptului ca POATE am atentat fara sa vreau la unul/una din rudele lui ( Feng Shui ) . Vreau sa-l asigur ca e doar o coincidenta de nume :).

 

Faptul ca e pe langa subiect poate fi doar o eroare de navigatie .. se mai intampla ..

 

 

:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

domnilor...imi pare rau ca am starnit polemici.

In general, nu imi sta in caracter sa ma bag prea mult in seama. De obicei stau in banca mea.

Acum ....asta e....speram din tot sufletul ca aceste eforturi ale mele (si ale oamenilor pe care i-am tras dupa mine in nebunia mea) sa fie macar observate.

Nu e problema.Sigur..lucrurile pot fi intotdeauna perfectate. Si..sigur...doar cine nu munceste nu greseste. (Desi, iata randurile de mai sus arata ca greselile semnalizate nu erau chiar greseli...dar asta e altceva.)

Ideal ar fi sa putem transforma aceasta activitate de organizare, intr-un SRL, care sa o faca la modul profesional, cu profit. Atunci voi putean si eu zice : dau bani, cumpar servicii, problema srl-ului nu ma doare. Pina atunci , insa, mai este.Si eu nu sint interesat sa fiu actionar la srl-ul ala.

Lupule, mergi mai departe cu Craiova. Vezi ca deja ea e anuntata in calendarul FRAS si FRM (dupa discutii co noi ceilalti , si probabil cu tine, Victor a bagat-o pe lista). Fii sigur de sustinerea noastra (macar si cu sfaturi si prezenta, daca nu cu altceva). Noi stim ca e greu. Si ca o faci pentru noi, si pentru placere, nu pentru un firfirel in buzunar.

Va propun sa continuam discutia pe chestiuni concrete despre cursa (de genul arbitrul din ct nr. 4 a stranutat, secretara era satena si trebuia blonda...etc...)..sau sa o inchidem aici.

Chiar nu vreau sa aruncam in derizoriu meritele si eforturile tuturor celor prezenti (concurenti sau organizatori). ne-am adunat acolo de placere. Hai sa o tinem la acest nivel.

Nu de alta, dar vor crede enduristii ca la noi "improscatul cu noroi" e din regulament.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Discutia a fost mutata pe atv forum/concursuri/rally-raid sau enduro?

Multumesc si astept parerile voastre pe acest site.

Editat de alin01mm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cateva poze ( PUTINE ! ) cu protagonistii de la moto . Astept provincia ! :) :

 

@motorus

vad ca tu te-ai dat si in proba de noapte ... daca-mi mergea xenonul ma bagam si eu :)

 

Mihai, tu trebuie sa stii cine-a mai facut poze. Ii gasim ?

Editat de ADV75
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

incerc sa adun de la cat mai multi. am identificat deja vreo doua fete dragute care au fost pe traseu. Astept sa se prelucreze si filmarile.Pe masura ce obtin ceva , incerc sa va transmit pe o cale sau alta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@motorus

vad ca tu te-ai dat si in proba de noapte ... daca-mi mergea xenonul ma bagam si eu :)

Ca si inchizator de traseu (undercover) ai mai multe obligatii decat un simplu concurent...trebuie sa mergi in fiecare CT si sa anunti toti arbitrii ... ca dupa sosirea mea puteau si ei sa stranga in sfarsit si sa plece .

 

din cate am inteles in a doua zi ati avut din nou probleme atat cu xenon-ul care batea aiurea si va arata drumul gresit cat si cu acceleratia ... sunt zvonuri sau e adevarat ?? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca si inchizator de traseu (undercover) ai mai multe obligatii decat un simplu concurent...trebuie sa mergi in fiecare CT si sa anunti toti arbitrii ... ca dupa sosirea mea puteau si ei sa stranga in sfarsit si sa plece .

 

din cate am inteles in a doua zi ati avut din nou probleme atat cu xenon-ul care batea aiurea si va arata drumul gresit cat si cu acceleratia ... sunt zvonuri sau e adevarat ?? :)

 

 

cu acceleratia recunosc, ca nu prea imi mai folosea in noroiul ala in care ma intepenisem :) Acolo m-a ajutat sa ies Alin cu ATV-ul (merci Alin!) nu motociclistii care stateau se uitau si ...poate sperau : :)

 

cat despre xenon nu stiu ce-ai auzit, ca n-a mers deloc toata cursa, dar daca nu erai asa in urma poate vedeai tu cu ochii tai nu mai stateai dupa zvonuri :D

 

Oricum bravo pentru cursa, nu e la indemana oricui sa faca 500 km, pe vremea aia, la prima lui cursa (prima la care ii merge motorul :) )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo fratele nostru de suferinta Motorus ca ai reusit sa termini cu o motocicleta facuta din piese de capatat!

Editat de alin01mm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu acceleratia recunosc, ca nu prea imi mai folosea in noroiul ala in care ma intepenisem :) Acolo m-a ajutat sa ies Alin cu ATV-ul (merci Alin!) nu motociclistii care stateau se uitau si ...poate sperau : :)

 

 

Sunteti rautacios ! pe acea portiune toti am avut de suferit , iar fiecare s-a descurcat cum a putut . au fost cateva aruncari ale motocicletei, cazaturi si ingenunchiari in noroi ale mele pe care nu le-ati vazut (am senzatia ca si mie mi-au scapat cateva ale dvs :) ) . Singurul avantaj al ultimului venit a fost ca a putut vedea si alege una din cele 2 optiuni de trasa ( si impinsa prin noroi ) : prin sleau sau pe sus in functie de rezultatele celor de jos ..din pacate prin zona nu era decat un ATV, asa ca ceilalti , unii cu motociclete mai grele , a trebuit sa ne descurcam singuri ..

din ce am vazut pe roadbook in acea zona nu era regrupare, asa ca dupa scoaterea noroiului ("am uitat " sa arunc lemnul si vi l-am oferit ) ... am continuat incet spre pt descarcare anvelope si evaluare motocicleta (lantul era un snur continuuu si gros de noroi )..am plecat fara ochelari si la urmatorul loc unde am gasit un loc safe ( dpdv vizibilitate masini ) am oprit sa va astept. (fiind prima cursa am trait un cosmar referitor la masinile ce apareau din spate )

Ati ajuns imediat , in echipa , ati aruncat o privire din mersul motocicletei si ati continuat ...

 

Sunt vorbe nespuse intre noi :) ... asa ca trebuie sa ne revedem la o pizza ... se pare ca doar o bere nu rezolva problema ! ...

 

totusi ... singurul moment in care am crezut / sperat ca v-am batut a fost in momentul in care am terminat proba ....am vazut ceva ingrijoare :D .... am mai discutat, daca alegeam varianta scurtata de traseu aleasa de un alt concurentof , castigam speciala... a fost treaba de 4 minute !!!

 

Toate bune si astept pizza !

Mesaj completat

Si ceva poze cu oamenii seriosi de la raliu :

post-1718-1255084620_thumb.jpg

post-1718-1255084637_thumb.jpg

post-1718-1255084649_thumb.jpg

post-1718-1255084668_thumb.jpg

post-1718-1255084684_thumb.jpg

post-1718-1255084699_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumin pentru poze si ne vedem la pizza negresit saptamina asta.

Dupa cum cred ca ati aflat am cistigat si etapa nr.3 din CN de enduro ce s-a desfasurat la Buzau.

HAHAHA , am fost singurul atv-ist ca si la Brasov! Pacat ca nu am adversari in campionatul intern , lumea cind aude de mine nu se mai inscrie la concurs !!

Asta inseamna sa fi un campion adevarat, sa inspiri respect si teama!!

Multumesc anticipat tuturor pentru felicitari!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumin pentru poze si ne vedem la pizza negresit saptamina asta.

Dupa cum cred ca ati aflat am cistigat si etapa nr.3 din CN de enduro ce s-a desfasurat la Buzau.

HAHAHA , am fost singurul atv-ist ca si la Brasov! Pacat ca nu am adversari in campionatul intern , lumea cind aude de mine nu se mai inscrie la concurs !!

Asta inseamna sa fi un campion adevarat, sa inspiri respect si teama!!

Multumesc anticipat tuturor pentru felicitari!

 

 

Felicitari,dle. Alin...ati inspirat respect,dar mai ales TEAMA la CP-ul unde ati consumat mici! :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te cred ca inspiram teama!

Erau multe fripturi si multi cirnati de Plescoi pe gratar, vinul rosu era demential!

Multumesc.

Editat de alin01mm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te cred ca inspiram teama!

Erau multe fripturi si multi cirnati de Plescoi pe gratar, vinul rosu era demential!

Multumesc.

 

 

Popescule, mare organizator care esti ......ai inteles acum de ce lumea prefera enduro? :disappointed: :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Popescule, mare organizator care esti ......ai inteles acum de ce lumea prefera enduro? :cheers: :D

 

cred ca merge si cu hamsii si suberek ( a se citi shuberek) ... asa dupa specificul zonei

la RR trebuie marfa uscata sa nu te apuce cufurela pe proba .... mai ales la TDR unde te vezi de la 2KM

:disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumin pentru poze si ne vedem la pizza negresit saptamina asta.

Dupa cum cred ca ati aflat am cistigat si etapa nr.3 din CN de enduro ce s-a desfasurat la Buzau.

HAHAHA , am fost singurul atv-ist ca si la Brasov! Pacat ca nu am adversari in campionatul intern , lumea cind aude de mine nu se mai inscrie la concurs !!

Asta inseamna sa fi un campion adevarat, sa inspiri respect si teama!!

Multumesc anticipat tuturor pentru felicitari!

Te felicit si eu !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
totusi ... singurul moment in care am crezut / sperat ca v-am batut a fost in momentul in care am terminat proba ....am vazut ceva ingrijoare :P .... am mai discutat, daca alegeam varianta scurtata de traseu aleasa de un alt concurentof , castigam speciala... a fost treaba de 4 minute !!!

 

Toate bune si astept pizza !

Mesaj completat

Si ceva poze cu oamenii seriosi de la raliu :

 

:kiss: :P :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...