Sari la conținut

Accident BACAU Ducati


EvO!
 Share

Postări Recomandate

In seara asta un Ducati s.a facut praf pe centru din cauza unui taximetrist care nu i.a acordat prioritate...Motociclistul a scapat usor doar cu mana rupta iar motorul dauna totala...In curand revin cu poze.

Editat de EvO!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 78
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Da am fost si eu foarte urat:( Motocicleta era varza si loganul taxi la fel impact nasol :cheers: Dar esti sigur ca are doar mana rupta ? Am vazut ca a venit salvarea si il resuscita pe sosea. Loganul e de vina clar facea stanga de la cec spre decebal si nu a dat prioritate. A fost foarte multa lume se adunasera sute de oameni pt ca era duminica seara si toata lumea era pe centru. Cine are poze rog sa posteze! Insanatosire grabnica motociclistului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motocicleta o stiu omul mergea de mai mult timp nu pot sa zic dar cred ca avea carnet. Oricum a scapat ieftin daca nu apar alte complicatii... putea sa ramana acolo. Si cand te gandesti ca acum cateva zile abia am fost la inmormantarea lui Alin... nu stiu ce sa mai zic. Ceva se intampla in ultima vreme, f multe accidente.

Mesaj completat

da nu avea carnet?

 

ce model de ducati era?

 

 

ducati monster negru... e singurul sau mai e inca unul poate, il stii sigur! BC-96-MRS AVEA NUMARUL.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In seara asta un Ducati s.a facut praf pe centru din cauza unui taximetrist care nu i.a acordat prioritate...Motociclistul a scapat usor doar cu mana rupta iar motorul dauna totala...In curand revin cu poze.

Daca tipul NU are carnet(cum se spune pe aici),nu ii mai spuneti motociclist,eventual inconstient,imatur,stupid.Practic el nici nu exista in trafic.Taximetristu v-a scapa basma curata,basca ca il v-a pune pe inconstient sa plateasca toate daunele masinii+ca ca cel de pe 2 roti se v-a alege cu dosar penal.Daca are se merge pe calea fireasca si fiecare suporta consecintele.Numai cu urmari de natura fizica de nu s-ar lasa aceste accidente.

Editat de kato_arad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator moshnegutzu
Motocicleta o stiu omul mergea de mai mult timp nu pot sa zic dar cred ca avea carnet. Oricum a scapat ieftin daca nu apar alte complicatii... putea sa ramana acolo. Si cand te gandesti ca acum cateva zile abia am fost la inmormantarea lui Alin... nu stiu ce sa mai zic. Ceva se intampla in ultima vreme, f multe accidente.

Mesaj completat

 

 

 

ducati monster negru... e singurul sau mai e inca unul poate, il stii sigur! BC-96-MRS AVEA NUMARUL.

ms pt info. am observat si eu sa a fost o perioada cand nu mai era nici un accident si acum au inceput iarasi RIP-urile. offff

insanatosire grabnica motociclistului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tipul NU are carnet(cum se spune pe aici),nu ii mai spuneti motociclist,eventual inconstient,imatur,stupid.Practic el nici nu exista in trafic.Taximetristu v-a scapa basma curata,basca ca il v-a pune pe inconstient sa plateasca toate daunele masinii+ca ca cel de pe 2 roti se v-a alege cu dosar penal.Daca are se merge pe calea fireasca si fiecare suporta consecintele.Numai cu urmari de natura fizica de nu s-ar lasa aceste accidente.

 

nu e chiar asa treaba, taximetristul va raspunde in fata legii (cel putin teoretic) pt. neacordare de prioritate

 

partea cu daunele e mai nasoala, RCA-ul nu va despagubi o persoana fara carnet (si ca o mica paranteza aici, sa nu mergeti niciodata fara asigurare, daca sunteti loviti din vina altuia si nu aveti RCA, nu veti fi despagubiti)

Editat de guy.til
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca tipul implicat in accident e redliner, omul avea carnet!

 

/index.php?showuser=34021

 

insanatosire grabnica tinere!

 

era un ducati 754 ss cred, in nici un caz monster. si din cate shtiu tipu nu avea carnet sau cel putin asta se vorbea prin orash.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inseamna ca e un prost! Ca sa te sui pe motocicleta fara permis e idiotenie totala!

Sustin afirmatia.Pacat ca sunt tot mai multi din astia pe sosele.Nu-i doresc decat sa se faca bine si sa-si dea cu capul de pereti.Eu unul le-as da o corectionala de minim 3 luni,scurt.Prostia se plateste.Deci baiatu ,scoate banii de reparatie ptr masina si un frumos doasr penal cu cazierul pe toata viata,oriunde merge il v-a urmari .Nu mai spun la angajari cand primul lucru care il face patronul iti cere cazierul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:P Nu avea carnet ??? :blink: :( :D

 

Mare bulan a avut taximeTRISTU' ...

 

Cat despre "raidar"...sper sa se faca bine cate de repede ca sa poata suporta consecintele cu stoicism, ca un motociclist adevarat. :D

Editat de shackalu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inseamna ca e un prost! Ca sa te sui pe motocicleta fara permis e idiotenie totala!

 

Hai sa nu ne pripim si mai ales sa nu generalizam! Eu am dat zece examene (a ,b ,c ,e .mecanica ,poligon, trasee si pe toate le-am luat din prima... ) Pt Cat A am dat prin 2007 dar m-am plimbat cu motorul avand alte categorii si zeci ,poate sutedemii km experienta inclusiv peste hotare si pe masina mare... poate cunosc legiile (scrise si nescrise ) si legislatia mai bine decat tine ,fara sa am cartea in fata mea ! Ma faci prost si acum? Hai sa nu ne pripim ...

 

Insanatosire grabnica !nasol moment : (

Editat de serious sam
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa nu ne pripim si mai ales sa nu generalizam! Eu am dat zece examene (a ,b ,c ,e .mecanica ,poligon, trasee si pe toate le-am luat din prima... ) Pt Cat A am dat prin 2007 dar m-am plimbat cu motorul avand alte categorii si zeci ,poate sutedemii km experienta inclusiv peste hotare si pe masina mare... poate cunosc legiile (scrise si nescrise ) si legislatia mai bine decat tine ,fara sa am cartea in fata mea ! Ma faci prost si acum? Hai sa nu ne pripim ...

 

Insanatosire grabnica !nasol moment : (

 

 

NU sunt de acord cu tine si chiar condamn o asemenea atitudine. Orice (cuvant urat), prost e putin spus, care se suie pe motor/masina/etc, fara a avea permis pentru acea categorie, este si inconsitent pe de-asupra. Hai sa punem pariu ca pe ala daca incerca Politia sa il opreasca ii dadea gaz si scapa?! Ce se intampla daca era sora ta sau fratele tau una din victimele unui accident cu unul ca asta, fara carnet??? Ti-ai schimba optica imediat!!

 

Sa i se faca dosar penal si sa il condamne, cu sau fara suspendare, important e ca in urmatorii 3-5 ani, cel putin, ala sa nu se mai sui pe motor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer nu ma intereseaza - sa-i faca dosar penal i dont give a damn ,am vrut doar sa subliniez faptul ca,mai mult de jumatate din posesorii cat A au mers pe motor inainte de cat A.. chiar si pe drumuriile publice..macar odata : )

Editat de serious sam
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa nu ne pripim si mai ales sa nu generalizam! Eu am dat zece examene (a ,b ,c ,e .mecanica ,poligon, trasee si pe toate le-am luat din prima... ) Pt Cat A am dat prin 2007 dar m-am plimbat cu motorul avand alte categorii si zeci ,poate sutedemii km experienta inclusiv peste hotare si pe masina mare... poate cunosc legiile (scrise si nescrise ) si legislatia mai bine decat tine ,fara sa am cartea in fata mea ! Ma faci prost si acum? Hai sa nu ne pripim ...

 

Insanatosire grabnica !nasol moment : (

 

E normal daca mergi 10 ani fara permis sa ai experienta si ala care are permis si merge de 1 zi sa nu aiba dar e o mica mare diferenta ala cu permis e in legalitate ceea ce cred ca e mai important, nu comite o infractiune. Ai luat permisul in 2007 si te`ai plimbat fara permis avand sute de mii de km la alte categorii... asa si? E de apreciat serios. But where is the point ? Experienta de B nu are nici o tb cu A, poti sa mergi pana in china si inapoi de 3 ori cu masina. DA stii regulile de circulatie dar nu stii sa conduci motocicleta, e altceva. El poate stia sa mearga cu motocicleta dar sa conduci fara permis e ilegal. Eu nu am zis ca e prost in sensul de inteligenta ci in sensul de inconstienta. Poate nu se intampla accidentul asta poate numai il atingea si tb sa`l despagubeasca taximetristu... nu ai permis sanatate... la fel ca la alcool poate sa intre unu cu 200 in tine si tu sa ai mama prioritatii daca esti beat ala are dreptate;) In tara asta fiecare face ce vrea de asta sunt atatea accidente si atatia morti.

Editat de ClipShot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...