Sari la conținut

Se Intampla Si La Case Mai Mari...


sp33d_fr3ak
 Share

Postări Recomandate

Interesant ca nici macar nu s-a dat jos din conserva sa vada ce-i cu motoretistul...prosti sunt peste tot,genetica e deocamdata la inceput,se lucreaza inca...insa tind sa cred ca la ei vinovatul chiar plateste pt. ce a facut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A mai fost si filmuletul, si discutia. Din cate am inteles, accidentul a avut loc in America, nu in UE. Si acolo, daca ai viteza peste cea legala, mai ales daca diferenta e mare (gen 100 in zona de 50), cam pici tu, cel ce depaseste viteza maxima, de fazan.

 

Iar cel care a produs accidentul poate ca nu s-a dus dupa motoretist pentru ca era socat. Nu stiu cati raman perfect calmi cand le zboara cineva peste capota.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Iar cel care a produs accidentul poate ca nu s-a dus dupa motoretist pentru ca era socat. Nu stiu cati raman perfect calmi cand le zboara cineva peste capota.

 

Dap,interesanta treaba asta cu socul...ideea era ca respectivul a "ramas perfect calm" in loc sa sara ca ars si sa acorde primul ajutor.Asa e si etic si legal si util sa se procedeze indiferent daca esti vinovat sau nu,indiferent daca esti implicat sau nu in accident.Timpul este crucial in astfel de evenimente!Crede-ma pe cuvant,stiu ce vorbesc...un mic ex. la impact se-ntampla des sa-ti inghiti limba.Cum omul n-are branhii si respiratia prin piele nu-i este suficienta e necesar sa intervii rapid,altfel si daca-l scoti din stop are sanse majore ca ulterior sa aiba nevoie de ghiveci. :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dap,interesanta treaba asta cu socul...ideea era ca respectivul a "ramas perfect calm" in loc sa sara ca ars si sa acorde primul ajutor.Asa e si etic si legal si util sa se procedeze indiferent daca esti vinovat sau nu,indiferent daca esti implicat sau nu in accident.Timpul este crucial in astfel de evenimente!Crede-ma pe cuvant,stiu ce vorbesc...un mic ex. la impact se-ntampla des sa-ti inghiti limba.Cum omul n-are branhii si respiratia prin piele nu-i este suficienta e necesar sa intervii rapid,altfel si daca-l scoti din stop are sanse majore ca ulterior sa aiba nevoie de ghiveci. :angryfire:

N-ai de unde sa stii ca e perfect calm sau a intepenit de groaza la gandul ca a omorat pe cineva. Eu cunosc oameni in toata firea pe care, la vederea sangelui, ii ia cu lesin. Nu poti sti ce ii trecea prin cap respectivului, filmuletul e si scurt, si destul de slab calitativ. Nu spun ca, in caz de impact, e bine sa stai in masina si sa astepti sa moara victima, dar omul ajunge sa faca tot felul de chestii ciudate in urma unui soc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...