Sari la conținut

Turometru


Postări Recomandate

au nu pream am vazut turometru la motoarele enduro si ma intreb de ce.

cam la ce turatie functioneaza ele bine, cuplu maxim etc.

se poate monta un turometru la o motocicleta? de unde se ia turatia? cutie de viteze... este o chestie mecanica sau electronica. de exemplu la rar cand faci ITP-ul astia iau turatia cu un aparat care se pune pe un cablu, deci e o chestie electronica, exista asa ceva, sau se poate adapta de la masina. daca stiti ceva as fi interesat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

au nu pream am vazut turometru la motoarele enduro si ma intreb de ce.

cam la ce turatie functioneaza ele bine, cuplu maxim etc.

se poate monta un turometru la o motocicleta? de unde se ia turatia? cutie de viteze... este o chestie mecanica sau electronica. de exemplu la rar cand faci ITP-ul astia iau turatia cu un aparat care se pune pe un cablu, deci e o chestie electronica, exista asa ceva, sau se poate adapta de la masina. daca stiti ceva as fi interesat...

nu trebuie e doar un moft

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce oameni domne! Daca puteti sa ajutati omu, ajutati-l, daca nu, ce-l mai zapaciti? Se poate, omule sa pui si turometru, dar eu nu te pot ajuta. O sa rezolvi tu si asta, stai linistit.

Cu ce sa-l ajut?

Sa puna motor de porshe pe dacie?

Daca trebuia il punea producatorul nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca trebuia il punea producatorul nu?

:P :lol: :lol: :lol: HAHAHAHAHAH

Pai de unde progresul atunci, ha?Ai vrea sa calarim toti motociclete "de serie" pentru ca asa a vrut producatorul???? :D

Daca vrea omul turmetru, de ce nu???

 

Se poate pune unul electronic...adica se poate face .Pentru motoarele cu aprindere clasica se pot folosi impulsuri de la platina...turometrul numara impulsurile intr-o unitate de timp si iti da RPM ....nu stiu exact cum e cu astea peaprindere electronica dar se poate...incearca sa ii tyrimiti un mesaj lui Baiazid,,cred ca poate sa te lamureasca mai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu ce sa-l ajut?

Sa puna motor de porshe pe dacie?

Daca trebuia il punea producatorul nu?

bai fratele meu, decat sa vorbim asa numai ca sa facem cat mai multe posturi mai bine lasa. daca poti sa ma ajuti bine daca nu iar bine. dar nu ma lua cu deastea. fie ajuta-ma fie explicami de ce nu are rost

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

atuci hai sa te ajut!

motorul tau are aprindere electronica deci nu are platina

nu se pune turometru la enduro pentru ca fabricantii se lupta sa scoata motoare cat mai usoare.

Te pot ajuta sa-ti procuri un turometru da nu se merita eu ma ocup cu piese si ar trebui sa fiu fericit sa-ti iau banii..

Daca tii neaparat suna-ma la 0724 220088

 

Ciao

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...