Sari la conținut

Ocoliti B&S Motors


felix_ionescu
 Share

Postări Recomandate

Salut,

M-am gandit sa va impartasesc si voua patania mea... poate altii vor fi feriti de astfel de situatii.

In data de 6 iulie am dus motocicleta in service la B&S... fiind vorba de un dosar de dauna m-am gandit ca ei sunt cei mai in masura sa se ocupe de ea (avand in vedere ca am cumparat-o tot de la ei).

S-au intocmit toate actele, m-au trimis pe la asigurare (aveam CASCO) si pana la urma toate au fost OK; ba chiar asigurarea a platit un avans la solicitarea lor expresa.

De atunci sunt dus cu vorba luna de luna... ultima data cand am vorbit cu ei mi s-a spus ca probabil "candva" in octombrie va fi gata. Motivatii sau tot gasit insa atata nepasare si nesimtire nu mi-am imaginat ca este posibil sa intalnesc. Si totusi...

 

Pe de alta parte stie cineva care e procedura cea mai scurta si eficienta de a semnaliza cazul la OPC... si daca are vreun rost?

 

Multam.

Si s-auzim numai de bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

M-am gandit sa va impartasesc si voua patania mea... poate altii vor fi feriti de astfel de situatii.

In data de 6 iulie am dus motocicleta in service la B&S... fiind vorba de un dosar de dauna m-am gandit ca ei sunt cei mai in masura sa se ocupe de ea (avand in vedere ca am cumparat-o tot de la ei).

S-au intocmit toate actele, m-au trimis pe la asigurare (aveam CASCO) si pana la urma toate au fost OK; ba chiar asigurarea a platit un avans la solicitarea lor expresa.

De atunci sunt dus cu vorba luna de luna... ultima data cand am vorbit cu ei mi s-a spus ca probabil "candva" in octombrie va fi gata. Motivatii sau tot gasit insa atata nepasare si nesimtire nu mi-am imaginat ca este posibil sa intalnesc. Si totusi...

 

Pe de alta parte stie cineva care e procedura cea mai scurta si eficienta de a semnaliza cazul la OPC... si daca are vreun rost?

 

Multam.

Si s-auzim numai de bine.

 

In general oamenii de la B&S sunt seriosi, eu lucrez cu ei de 3 ani si nu am avut de ce sa ma plang...in mare. Cu cine tii legatura acolo? Si ce motor ai in reparatie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exista OPC si CSA. Daca ai probleme si ti se pare ca esti dus cu zaharelu, apeleaza la ei. De obicei dupa un telefon din partea OPC, orice service serios te rezolva in max 10 zile. Testat si ras-testat la toti nesimtitii care trag aiurea de tine. Service Daewoo, service Renault, service Titulescu, Omniasig si nu mai stiu ce vopsitorie din Brasov.

Editat de switch
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...

 

Si eu am comandat un accesoriu pentru motocicleta la ei. Dupa 2 luni am renuntat la comanda si am apelat la alt dealer SUZUKI (nu dau numele ca sa nu spuna cineva ca e vorba de reclama mascata).

Acelasi accesoriu pentru care ei nu au fost in stare sa precizeze un termen de livrare mi-a fost livrat in 10 zile.

Eu unul sa nu mai aud de B&S. Nici motorul actual nu l-am mai cumparat de la ei cu toate ca initial aveam de gand sa fac acest lucru.

Editat de KATANA
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aceasi patanie: mi-am comandat garnituri pentru etriere si simeringuri pt. furca. au ajuns la mine in 6 luni. am mai avut o comanda de cca. 10 milioane la ei, care a ajuns in 3 saptamini, dar sper ca ma credeti ca n-o sa mai cumpar de la ei de-acum incolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in mare sunt baietii OK, problema intervine la piese<de la un timp au inceput sa nu mai vina>eu am colaborat cu ei anul trecut in decembrie si au fost de nota 10+<mi-au adus absolut tot ce am avut nevoie> dar acum sa schimbat putin situatia <am inteles ca e vb de niste facturi neplatite in ungaria si aia nu mai trimit piese>

oricum pt posesorii de suzuki e bine de stiut ca bds-ul nu e singura reprezentanta , mai e si ELF-motors care te rezolva cu orice reper intr-o saptamana maxim

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...