Sari la conținut

2 accidente ff naspa in Timis in aceasi zi


suzuki75
 Share

Postări Recomandate

Stimabila sailordana: Apreciez enorm sfaturile pe care esti atat de nerabdatoare sa le oferi referitor la gestionarea problemelor de natura rutiera cu care se confrunta Timisoara.Te invit sa si faci ceva, poate sa ocupi o functie prin administratia locala sau undeva prin rafturile de sus ale Politiei Romane.

 

In alta ordine de idei,referitor la comentariile si criticile(constructive, bineinteles!) legate de campaniile desfasurate aici din initiativa comunitatii moto, poate ar trebui sa iti reanalizezi punctul de vedere. Incearca sa privesti prin alta prisma problema.

Campaniile care se demareaza si vizeaza scoli,licee samd nu au,si nu vor avea vreodata efecte miraculoase.Nu ai cum sa schimbi o gandire sau o mentalitate cu una,cu doua.Si ajungem aici la campionii moto gp care imbratiseaza stalpi si pietoni pe trecere ruland la viteze astronomice.Acolo se pune din nou problema cresterii, educatiei as indrazni sa spun. Intodeauna vor exista inconstienti,oameni fara creier si pur si simplu prosti care vor ingrosa statisticile.

 

Inchei prin a te felicita pentru marea realizare :ai constatat faptul ca in ultima vreme in zona de vest se intampla cam multe accidente.Cata perspicacitate.

Salutari. :D

 

 

va certati aiurea.. nu conteaza daca faci sau nu .. pt ca nu poti sa impui cumva cum sa gandeasca... si daca omu nu are altceva in cap dekt ca nu are ce sa i se intample ca e el alui x sau y si se urca fara casca fara sa stie sa o stapaneasca si ii da blana, tu poti sa stai si-n fund si-n cap ca nu o sa priceapa !!!

fiecare padure cu uscaciunile lui... toate campaniile astea sunt cei pentru care au ochi si urechi sa vada/asculte , sa inteleaga si sa si puna in aplicare .. daca gogu din dealu de sus zice ca esti un prost ca iti racesti gura degeaba lasa-l ca-si merita soarta, tu o faci makr pt ala unu care poate sta cuminte si baga la cap ce zici tu acolo.

topicul asta a fost pt ce-i 2 accidentati.. mai bine mutati discutia asta in alta parte, gen actiuni caritabile etc

despre starea celuilalt baiat stie cineva ceva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stimabila sailordana: Apreciez enorm sfaturile pe care esti atat de nerabdatoare sa le oferi referitor la gestionarea problemelor de natura rutiera cu care se confrunta Timisoara.Te invit sa si faci ceva, poate sa ocupi o functie prin administratia locala sau undeva prin rafturile de sus ale Politiei Romane.

 

In alta ordine de idei,referitor la comentariile si criticile(constructive, bineinteles!) legate de campaniile desfasurate aici din initiativa comunitatii moto, poate ar trebui sa iti reanalizezi punctul de vedere. Incearca sa privesti prin alta prisma problema.

Campaniile care se demareaza si vizeaza scoli,licee samd nu au,si nu vor avea vreodata efecte miraculoase.Nu ai cum sa schimbi o gandire sau o mentalitate cu una,cu doua.Si ajungem aici la campionii moto gp care imbratiseaza stalpi si pietoni pe trecere ruland la viteze astronomice.Acolo se pune din nou problema cresterii, educatiei as indrazni sa spun. Intodeauna vor exista inconstienti,oameni fara creier si pur si simplu prosti care vor ingrosa statisticile.

 

Inchei prin a te felicita pentru marea realizare :ai constatat faptul ca in ultima vreme in zona de vest se intampla cam multe accidente.Cata perspicacitate.

Salutari. :D

 

Stimabilule..arata-mi tu mie unde in cele scrise am pomenit eu de campanii in scoli??? Am spus sa se mearga direct la sursa, adica direct in comunele respective, sa se vorbeasca direct cu cei de pe ulite daca intelegi ce vreau sa spun, nu in scoli ca stiu cum e asta cu scolile. Mai citeste inca o data ce am scris, poate pricepi ca bateam in cu totul alta directie.

Oricum ce e adevarat e ca tara asta e impanzita de prosti, neatenti si tembeli, care dupa ce ca sunt cum sunt ,mai se si cred zeii soselelor. Valabil pentru orice gen de soferi de 2, de 4, de n roti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba, voi astia din Timisoara cred ca aveti cea mai buna iarba. Ce plm aveti toti ma ? Cum rosteste unu' cuvantu' Timisoara, cum sariti in sus mai tare ca un miar. Sailordana ce v-a mai facut? Cu ce v-a mai jignit? Bai Vincent, vezi ca te legi de lucruri pe care nu le-a mentionat nimeni. Mai trage un fum si joaca-te Solitaire.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba, voi astia din Timisoara cred ca aveti cea mai buna iarba.

 

 

vezi ca stii ... astea is chestii evidente si de la sine inteles ... nu tre sa vii pana aici sa iti dai seama de asta, si nici nu te contrazice nimeni. Daca lumea s-ar referi strict la asa ceva (adica certitudini), nimeni nu ar avea nimic de comentat :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba, voi astia din Timisoara cred ca aveti cea mai buna iarba. Ce plm aveti toti ma ? Cum rosteste unu' cuvantu' Timisoara, cum sariti in sus mai tare ca un miar. Sailordana ce v-a mai facut? Cu ce v-a mai jignit? Bai Vincent, vezi ca te legi de lucruri pe care nu le-a mentionat nimeni. Mai trage un fum si joaca-te Solitaire.

 

Nu e iarba mai verde la Timisoara,relax.

Si nu-s vreun banatean ingamfat.Hai, salutari din vestul tarii. :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba, voi astia din Timisoara cred ca aveti cea mai buna iarba. Ce plm aveti toti ma ? Cum rosteste unu' cuvantu' Timisoara, cum sariti in sus mai tare ca un miar. Sailordana ce v-a mai facut? Cu ce v-a mai jignit? Bai Vincent, vezi ca te legi de lucruri pe care nu le-a mentionat nimeni. Mai trage un fum si joaca-te Solitaire.

 

Cu prima parte chiar ai nimerit-o. Da, "ma frate" avem! Probabil datorita faptului ca suntem mai aproape de tarile cu apa calda.

Sailorfata nu a facut nimic rau. Doar si-a exprimat politicos o parere (proasta de altfel) cum ca se " pe trece" ceva in zona noastra. Nu-i asa "frate" -sau surioara. Nu se petrece nimic. Creste numerul de motoare => creste numarul de teribilisti => creste numarul de accidente. Si "teribilistii" nu sunt aia ce merg "tare" sau fara echipament. Faceti confuzia asta prea des.

 

Noi facem campanii impreuna cu politia, incercam sa sensibilizam soferii si motociclistii. Nu e vina noastra ca unii cocalari veniti de pe cine stie unde si-au luat motor pt agatzat (pe langa BMW). Ei nu vin cu noi la iesiri, nu saluta, nu ii stie nici dracu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hello,

nush dece sincer dar ma bag si eu ....

1. apropo de motociclistul care era de vina.... da a tasnit de la semafor ca si tanti aia care a trecut pe verde intermitent si s-a pus pe banda 2 (un prieten bun statea in coloana pe contrasens la momentul impactului).... anormal este ca omul nu a putut stiut sa opreasca si a lovit destul de tare masinuta.

2. pana la urma a murit un om ... sa mor eu daca ma intereseaza cine e sau ce buletin are.. imi pare rau de familia si prieteni ramasi in urma.

3. daca timisoara/timis are cea mai tare comunitate moto din tara ... atunci e vai de noi ... sper totusi sa avansam.

4. si eu ma ingrozesc la cate stupizenii se intampla in comunitatea noastra... vara asta a fost oribila din pct asta de vedere.

5. zicea cineva mai devreme de IVECO... e locatia .. cu drum privat unde lumea forjeaza utilaje de tot felul.... Astfel propun ca acolo sa facem o campanie de semi responsabilizare... doar un pic de organizare si totul cred ca ar fii mai safe acolol... ( am parcat motorul si eu acolo sa vad ce se intampla.... si un BMW vechii ca mama... a inceput sa se invarta ca dementul la 2 m de mine.. nici nu aveam pe unde sa plec... , am lasat moto pe cric si am fugit ... in spatele altei masini)... e oribil ce vezi acolo cat bravism ce imprudenta ce inconstienta, nu cred ca 10% din persoanele de acolo stiu sa isi controleze cat de cat utilajul..

 

SO si noi mai avem mult mult mult mult mult de lucru, si nu pot decat sa respect pe cei care fac mici pasi pt asta si organizeaza diferite evenimente sau parade.. sper sa aiba mai mult succes cu fiecare editie...

 

 

gata, daca e accident e accident!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e iarba mai verde la Timisoara,relax.

 

 

bah ... tocmai ne-am pus de acord ca nu e iarba mai verde ba dimpotriva ... si ne mandrim cu asta , iar vrei sa te contrazici?!? :rose:

Editat de sebic
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu prima parte chiar ai nimerit-o. Da, "ma frate" avem! Probabil datorita faptului ca suntem mai aproape de tarile cu apa calda.

Sailorfata nu a facut nimic rau. Doar si-a exprimat politicos o parere (proasta de altfel) cum ca se " pe trece" ceva in zona noastra. Nu-i asa "frate" -sau surioara. Nu se petrece nimic. Creste numerul de motoare => creste numarul de teribilisti => creste numarul de accidente. Si "teribilistii" nu sunt aia ce merg "tare" sau fara echipament. Faceti confuzia asta prea des.

 

Noi facem campanii impreuna cu politia, incercam sa sensibilizam soferii si motociclistii. Nu e vina noastra ca unii cocalari veniti de pe cine stie unde si-au luat motor pt agatzat (pe langa BMW). Ei nu vin cu noi la iesiri, nu saluta, nu ii stie nici dracu.

1. Campaniile facute de voi, nu au nici o legatura cu acest accident. Cred ca fiecare timisorean care a postat pe acest topic, a facut referire si la campaniile voastre. Ce sa zic, felicitari, dar am inteles de prima oara.

2. Sailordana nu si-a exprimat "o parere proasta" ! A facut o constatare logica, cu care vad ca voi va resemnati. Este la fel de logic faptul ca in toate orasele creste numarul de motociclete, dar uite ca la voi sunt cele mai multe accidente. Nu stiu daca sunt mai multi motociclisti in Timisoara decat in Constanta de exemplu, dar cu siguranta in Bucuresti sunt cei mai numerosi. (un numar mai mic de motociclisti, au reusit sa faca mai multe accidente decat un numar mai mare de motociclisti -> GET THE POINT?)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Primul mai mult "motociclist" decat motociclist era fara permis, fara numar si fara casca, iar al doilea era incepator si din ce vad eu in poza cred ca pe GSXR de 1000.

Oricum anul asta au fost ingrozitor de multe accidente in Timisoara si in imprejurimi, si cel putin in domeniul celor fara carnet/fara numar clar mai multe decat in Bucuresti. Voi ati facut inca o revolutie acolo si ati desfiintat Politia Rutiera de tot sau astia ai vostri nu se prind ca o motocicleta fara numar nu are numar?

Prietene moldovan, ai facut o remarca rautacioasa la adresa intregii comunitati, ca un conservar care catalogheaza o intreaga comunitate pentru cativa teribilisti.

E adevarat ca multi banateni exagereaza cu banatul lor dar incearca sa iti mentii calmul si sa nu rabufnesti, aveti totusi o varsta la care puteti sa va controlati.

Plus ca o cearta pe forum este un lucru total lipsit de sens si pueril.

Mesaj completat

 

 

 

Nu am sa mai spun nici ca la noi exista o probleme mai mare cu conservarii, pentru ca in ultimul timp a devenit un obicei sa ii declaram vinovati din start.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu prima parte chiar ai nimerit-o. Da, "ma frate" avem! Probabil datorita faptului ca suntem mai aproape de tarile cu apa calda.

 

Probabil. Tot asa cum "probabil" Bucurestiul e fruncea ... fiecare scroafa isi iubeste purceii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prietene moldovan, ai facut o remarca rautacioasa la adresa intregii comunitati, ca un conservar care catalogheaza o intreaga comunitate pentru cativa teribilisti.

E adevarat ca multi banateni exagereaza cu banatul lor dar incearca sa iti mentii calmul si sa nu rabufnesti, aveti totusi o varsta la care puteti sa va controlati.

Plus ca o cearta pe forum este un lucru total lipsit de sens si pueril.

Mesaj completat

 

 

 

Nu am sa mai spun nici ca la noi exista o probleme mai mare cu conservarii, pentru ca in ultimul timp a devenit un obicei sa ii declaram vinovati din start.

Nu inteleg ce treaba are comunitatea moto (care se ocupa de diverse evenimente si e constituita din membri care citesc forumuri ca asta) cu diversi cocalari care si-au adus motor din Italia si se dau pe el fara carnet, fara numar si fara casca. Eu din cate tin minte in Bucuresti am avut anul asta 2 evenimente cu fara...x3 (unul prin Politehnica si unul in care politistii il stiau si il vanau pe ala si de frica politiei respectivul a tras de gaz si s-a oprit in copaci), pe cand la voi s-au troznit 2 numai pe centura care inca nu era data in folosinta (si deci inca nu era drum public) dar pot sa pun pariu ca nu si-au dus motoarele pe remorca pana la locul faptei. Asta e, aveti mai nou o gramada de idioti pe 2 roti pe acolo care umbla cu fara...x3, si comunitatea motociclistilor seriosi cred eu ca nu prea are cum sa-i influenteze...

 

Intre timp a aparut si punctul de vedere oficial insotit de ceva statistici aici

Editat de pmoldovan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exprimarea asta peiorativa cu "satul" "miticilor", venita din partea ardelenilor mi se mare mizerabila, cu nimic mai prejos decat fitele corespondentilor de Bucuresti. Sugerez sa se uite mai bine prin propria curte, ca s-au mutat de ceva vreme stirile ProTv referitoare la motoretijdi mai mult prin zona de Vest....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Stiu ca e putin offtopic, si-mi cer scuze. Am si eu o intrebare. De ce ne fac astia "mitici", si de ce e de porc daca te face cineva asa? Mitic, conform cunostintelor mele inseamna legendar. Nu inteleg de unde vine injuratura. Sa-mi fie iertata naivitatea, daca e cazul.

 

On topic... Din pacate suntem prea departe de civilizatie, in orice colt de tara am fi. Din cate stiu eu si Timisoara se supune acelorasi legi ca si Bucurestiul. Problemele pleaca de la lipsa de personal in cadrul politiei pana la pregatirea proasta a multora dintre ei. In momentul in care suni la politie ca te omoara cineva in fata blocului ca i se pare lui ca i-ai luat locul de parcare(care evident nu e al lui ca nu l-a nascut mama-sa cu teren in fata blocului) si tanti iti spune ca n-avem masina ca e la alta interventie, si sa stai pe fir, sa astepti... asta in timp ce ala cel mai probabil mai cheama vreo doi handralai sa te casapeasca, atunci iti dai seama cat de departe de civilizatie suntem. Daca de la politist nu te poti astepta sa-ti salveze fundu' intr-o situatie critica, sa te astepti sa previna?

Si desi sunt putini fata de numarul populatiei , cred ca sunt prea putini dintre ei care-si iau in serios meseria. Pentru multi e o sursa sigura de venit si de spaga.

 

 

Numai bine si fara accidente

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2. Sailordana nu si-a exprimat "o parere proasta" ! A facut o constatare logica , cu care vad ca voi va resemnati .

Da. Vezi mai jos. E chiar o demonstratie. Alooo, provincia, Banatul, ce face-ti dom'le acolo? N-ai cu cine ma. Niste incompetenti.

 

Mda...si eu am zis-o saptamana trecuta ca in zona aia se pe trece ceva , si la fel au sarit toti gramada ca sunt eu bucuresteanca dornica de afirmare :laugh: si sa stau in banca mea.

:laugh:) si dati si voi in fiecare weekend cate o fuga in cate o comuna din zona. Nu vedeti ca e prapad pe strazi? Vad ca toti se lauda ca ce comunitate e ca ce actiuni

 

 

 

Eu din cate tin minte in Bucuresti am avut anul asta 2 evenimente cu fara ...x3 (unul prin Politehnica si unul in care politistii il stiau si il vanau pe ala si de frica politiei respectivul a tras de gaz si s-a oprit in copaci), pe cand a voi s-au troznit 2 numai pe centura care inca nu era data in folosinta (si deci inca nu era drum public) dar pot sa pun pariu ca nu si-au dus motoarele pe remorca pana la locul faptei. Asta e, aveti mai nou o gramada de idioti pe 2 roti pe acolo care umbla cu fara...x3, si comunitatea motociclistilor seriosi cred eu ca nu prea are cum sa-i influenteze...

In ce an? Ajung astea?

/index.php?showtopic=396940

/index.php?showtopic=383082

/index.php?showtopic=381882

/index.php?showtopic=387664

Editat de mig
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Stiu ca e putin offtopic, si-mi cer scuze. Am si eu o intrebare. De ce ne fac astia "mitici", si de ce e de porc daca te face cineva asa? Mitic, conform cunostintelor mele inseamna legendar. Nu inteleg de unde vine injuratura. Sa-mi fie iertata naivitatea, daca e cazul.

 

On topic... Din pacate suntem prea departe de civilizatie, in orice colt de tara am fi. Din cate stiu eu si Timisoara se supune acelorasi legi ca si Bucurestiul. Problemele pleaca de la lipsa de personal in cadrul politiei pana la pregatirea proasta a multora dintre ei. In momentul in care suni la politie ca te omoara cineva in fata blocului ca i se pare lui ca i-ai luat locul de parcare(care evident nu e al lui ca nu l-a nascut mama-sa cu teren in fata blocului) si tanti iti spune ca n-avem masina ca e la alta interventie, si sa stai pe fir, sa astepti... asta in timp ce ala cel mai probabil mai cheama vreo doi handralai sa te casapeasca, atunci iti dai seama cat de departe de civilizatie suntem. Daca de la politist nu te poti astepta sa-ti salveze fundu' intr-o situatie critica, sa te astepti sa previna?

Si desi sunt putini fata de numarul populatiei , cred ca sunt prea putini dintre ei care-si iau in serios meseria. Pentru multi e o sursa sigura de venit si de spaga.

 

 

Numai bine si fara accidente

 

 

Uite ca sa o lamurim si pe asta desi e offtopic...Expresia de mitici este foarte veche si e folosita in mai multe zone,nu numai in Banat cand se face o referire la bucuresteni...De ce?....foarte simplu...daca te uiti atat in perioada interbelica cat si dupa cel de-al 2 lea razboi mondial existau foarte multi in Bucuresti cu numele Mitica,de aici si expresia....porc?!?(sincer e un compliment,porcul are orgasm 30 de minute)...oricum topicul asta ar trebui inchis sau macar "curatat",deja s-a divagat foarte mult de la subiect.Nu e vorba de Bucuresti sau de Banat sau ati uitat ca topicul asta se numeste accidente???

PS:uite am si eu o intrebare retorica.....daca eu(care am motor cu numar de Cluj)fac accident unde voi fi trecut in statistici??ca un clujean sau ca un bucurestean care si-a luat motor din Cluj??nu conteaza zona,v-am mai spus,peste tot sunt teribilisti....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...