Sari la conținut

poiana marului


bea2000
 Share

Postări Recomandate

A mai ramas cineva care merge in excursia asta, sau o lasam cu totii pe un alt week end?

Daca mai pleaca totusi cineva si vreti un tel al baietilor din Turnu Severin, sa va vedeti si sa continuati drumul impreuna, sa-mi ziceti.

Daca nu se mai pleaca, va promit ca o vom comite in primul week end frumos.

 

Salutare!

Din pacate si in cazul meu planurile s-au dat peste cap asa ca... cu prima ocazie. Promit!

Bye!

 

P.S. Pt. Florin-v, mi-a placut articolul din Motociclismo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 69
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

pai eu as pleca chiar si in conditii de ploaie

dar nu cred ca mai merge nimeni,,,

oricum, ploaia asta este pe post de sperietoare

eu stau cu ochii pe meteo de juma de ora, concluzia este ca ploua putin la craiova si drobeta tr severin , de la orsova incolo este vreme buna

iar duminica este si mai buna, fara ploi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Din pacate si in cazul meu planurile s-au dat peste cap asa ca... cu prima ocazie. Promit!

Bye!

 

P.S. Pt. Florin-v, mi-a placut articolul din Motociclismo.

Ce articol, ce articol???? Vreau si eu!!! Baietii de la revista, vreau si eu un exemplar, daca ma aude cineva! ;-)

Mesaj completat

pai eu as pleca chiar si in conditii de ploaie

dar nu cred ca mai merge nimeni,,,

oricum, ploaia asta este pe post de sperietoare

eu stau cu ochii pe meteo de juma de ora, concluzia este ca ploua putin la craiova si drobeta tr severin , de la orsova incolo este vreme buna

iar duminica este si mai buna, fara ploi

Mie, sincer, imi creeaza disconfort cand merg uda.Am mai facut o data drumul pana la Sibiu pe o ploaie nebuna, de am fost uda pana la kiloti si pana acolo s-au si uscat hainele pe mine.Dar nu pot sa zic ca m-am simtit confortabil.

Hai ca o comitem intr-un week end mai frumos.Promit!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce articol, ce articol???? Vreau si eu!!! Baietii de la revista, vreau si eu un exemplar, daca ma aude cineva! ;-)

In ultimul Motociclismo, cel din septembrie, este un articol in care, sper sa nu ma insel, este prezentat chiar FZ-ul 6 lui Florin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar daca ploua, eu cred ca o sa dau o fuga aici

 

daca mai sunt doritori sa ridice mana sus,

eu plec maine in jur de 10-11 din bucuresti

Am fost acolo de 1 Mai.Merita.Este foarte frumos si ai ce vizita.Baile, nu m-au incantat in mod deosebit, nu mi-au inspirat suficienta igiena incat sa fiu tentata sa incerc.Dar restul, m-a fascinat.

Calatorie placuta!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie, sincer, imi creeaza disconfort cand merg uda.Am mai facut o data drumul pana la Sibiu pe o ploaie nebuna, de am fost uda pana la kiloti si pana acolo s-au si uscat hainele pe mine.Dar nu pot sa zic ca m-am simtit confortabil.

Hai ca o comitem intr-un week end mai frumos.Promit!

 

o comitem,,,dar eu iar intru in sevraj pana atunci,,,:laugh:

voi, cei care stai cu ochii in monitoare, este cineva care vrea o tura buc - lacul sfanta ana, maine, dus - intors in aceeasi zi ?

hai ca i-am ciufulit de tot topicul lui bea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost acolo de 1 Mai.Merita.Este foarte frumos si ai ce vizita.Baile, nu m-au incantat in mod deosebit, nu mi-au inspirat suficienta igiena incat sa fiu tentata sa incerc.Dar restul, m-a fascinat.

Calatorie placuta!!

 

eu doar pentru bai ma duc :laugh:

cat despre igiena, fiecare percepe realitatea altfel :laugh:

de acea eu consider locatia aia cu mult peste ce pot gasi in romania (inca mai caut)

 

numai cand ma gandesc la piscina mare din centru, cu apa fierbinte de peste un metru, la valurile marii, toate astea pe o ploaie zdravana care sa te racoreasca uuuuuu respect-064.gif, ce iti poti dori mai mult?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am fost pana la Timisoara saptamana trecuta pe urmatorul traseu:

 

Pitesti - Slatina - Craiova - Drobeta Turnu Severin - Orsova - Caransebes - Lugoj - Timisoara

 

si intoarcere pe

 

Lugoj - Caransebes - Otelu Rosu - Hateg - Petrosani - Targu Jiu - Ramnicu Valcea - Pitesti - Bucuresti

 

 

autostrada cred ca o stie toata lumea - banda 1 e cam denivelata pe banda 2 se merge bine

Slatina - Craiova - Drobeta e drum de campie, fara nimic spectaculos dar asfaltul este bun (am vazut ceva radare fixe prin satele de pe drum asa ca atentie la viteza)

intre Drobeta si Orsova drumul este varza de tot - semafoare + gropi foarte mari. Peisajele superbe dar e cam greu sa le admiri ca trebuie sa stai cu ochii pe drum ca altfel faci buff

intre Caransebes si Hateg drumul este foarte bun, peisaje frumoase, destule curbe dar destul de lejere (mie nu prea imi plac alea in ac de par). am facut un popas la Sarmizegetusa ca nu fusesem niciodata. Nu e cine stie ce de vazut dar macar mi-am dezmortit picioarele.

Petrosani - Targu Jiu (Valea Jiului) peisajele superbe dar drumul destul de prost (foarte peticit si din loc in loc un pic de pietris cat sa stai cu morcovu' bagat pe fiecare curba ca nu stii ce gasesti dupa colt). Eu am preferat sa merg lejer (nu mai mult de 50 mile/h) ca sa mai casc gura la decor si sa nu ma stresez din cauza drumului.

Targu Jiu - Ramnicu Valcea drumul semana cu cel de pe Dealu Negru (Valcea - Pitesti) numai ca e mult mai prost. Eu am prins si aglomeratie asa ca nu a fost prea placut

intre Valcea si Pitesti am prins foarte mare aglomeratie pe drum

 

daca se amana pe weekend-ul urmator poate mai vin si eu la o tura ca acus se termina sezonul si pe urma o sa imi para rau ca nu am profitat de vremea buna.

totusi am si eu o problema - asigurare am dar bateria e aproape moarta. de abia de abia m-a tinut pana la Timisoara. daca nu o incarcam acolo nu as fi ajuns acasa. inca un drum lung cu bateria proasta nu am chef sa fac asa ca ar trebui sa caut saptamana care vine o baterie noua.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai eu as pleca chiar si in conditii de ploaie

dar nu cred ca mai merge nimeni,,,

oricum, ploaia asta este pe post de sperietoare

eu stau cu ochii pe meteo de juma de ora, concluzia este ca ploua putin la craiova si drobeta tr severin , de la orsova incolo este vreme buna

iar duminica este si mai buna, fara ploi

Eu plec, dar probabil pe alt traseu si la alta ora.

Daca mai este cineva interesat, tel. meu este 0721435317. Sunati inainte de 7:00, ca apoi sunt calare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am fost pana la Timisoara saptamana trecuta pe urmatorul traseu:

 

Pitesti - Slatina - Craiova - Drobeta Turnu Severin - Orsova - Caransebes - Lugoj - Timisoara

 

si intoarcere pe

 

Lugoj - Caransebes - Otelu Rosu - Hateg - Petrosani - Targu Jiu - Ramnicu Valcea - Pitesti - Bucuresti

 

 

autostrada cred ca o stie toata lumea - banda 1 e cam denivelata pe banda 2 se merge bine

Slatina - Craiova - Drobeta e drum de campie, fara nimic spectaculos dar asfaltul este bun (am vazut ceva radare fixe prin satele de pe drum asa ca atentie la viteza)

intre Drobeta si Orsova drumul este varza de tot - semafoare + gropi foarte mari. Peisajele superbe dar e cam greu sa le admiri ca trebuie sa stai cu ochii pe drum ca altfel faci buff

intre Caransebes si Hateg drumul este foarte bun, peisaje frumoase, destule curbe dar destul de lejere (mie nu prea imi plac alea in ac de par). am facut un popas la Sarmizegetusa ca nu fusesem niciodata. Nu e cine stie ce de vazut dar macar mi-am dezmortit picioarele.

Petrosani - Targu Jiu (Valea Jiului) peisajele superbe dar drumul destul de prost (foarte peticit si din loc in loc un pic de pietris cat sa stai cu morcovu' bagat pe fiecare curba ca nu stii ce gasesti dupa colt). Eu am preferat sa merg lejer (nu mai mult de 50 mile/h) ca sa mai casc gura la decor si sa nu ma stresez din cauza drumului.

Targu Jiu - Ramnicu Valcea drumul semana cu cel de pe Dealu Negru (Valcea - Pitesti) numai ca e mult mai prost. Eu am prins si aglomeratie asa ca nu a fost prea placut

intre Valcea si Pitesti am prins foarte mare aglomeratie pe drum

 

daca se amana pe weekend-ul urmator poate mai vin si eu la o tura ca acus se termina sezonul si pe urma o sa imi para rau ca nu am profitat de vremea buna.

totusi am si eu o problema - asigurare am dar bateria e aproape moarta. de abia de abia m-a tinut pana la Timisoara. daca nu o incarcam acolo nu as fi ajuns acasa. inca un drum lung cu bateria proasta nu am chef sa fac asa ca ar trebui sa caut saptamana care vine o baterie noua.

 

Verifica alternatorul! Daca ai incarcat ba©teria si a tinut pana la Bucuresti, s-ar putea sa nu fie ea de vina, ci alternatorul, sa nu incarce.Inainte sa-ti iei alta, fa aceasta verificare, sa nu te trezesti ca ti-ai cumparat degeaba baterie noua.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Verifica alternatorul! Daca ai incarcat ba©teria si a tinut pana la Bucuresti, s-ar putea sa nu fie ea de vina, ci alternatorul, sa nu incarce.Inainte sa-ti iei alta, fa aceasta verificare, sa nu te trezesti ca ti-ai cumparat degeaba baterie noua.

 

merci pentru sfat. o sa vad eu ce e de facut. bateria cred ca are vre-o 3-4 ani asa ca de aia am suspectat-o pe ea prima. dar nu as vrea sa incarc topicul cu problemele mele. astept mai bine o noua initiativa pentru weekend-ul urmator (sper sa fie insorit)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A PLOUAT A FOST FRIG,VANT,A BURAT.......CE MARFA ..... :laugh: :laugh:

vroiai sa pleci fara mina ha ? :laugh:

rau nu sunt ....doar carcotas

urat nu sunt.....sunt naspetel(zice cineva :) )

poa data viitoare venim si noi :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

ehhhh, week-end-ul trecut am fost la Ranca. Cand am timp, va pun poze. Mi-a fost teama sa mai propun ceva, sa nu se strice iar vremea, asa ca m-am bucurat singura, dar am sa va povestesc si voua. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu inteleg de ce va sperie atat de tare un pic de ploaie. In acel weekend am fost la intalnirea TDM-istilor, la Sarmisegetusa. M-a plouat intr-una de la plecare si pana la Tg Jiu. Si ce daca? Weekendul asta am fost iar plecat, la Cluj, prin Brasov - Sighisoara - Tg Mures, pe curbe. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe forum s-a asternut linistea in ceea ce priveste plimbarile asa ca ... am tras o tura pana la mare de unul singur. In principiu e mai fain cand se strang mai multi dar asta e. vremea superba a compensat intrucatva

 

post-23583-1255547354_thumb.jpg

Editat de DStar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe forum s-a asternut linistea in ceea ce priveste plimbarile asa ca ... am tras o tura pana la mare de unul singur. In principiu e mai fain cand se strang mai multi dar asta e. vremea superba a compensat intrucatva

 

post-23583-1255547354_thumb.jpg

Bravo!!! Felicitari!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...