Sari la conținut

Ce Ghinion Pot Sa Am Frate !


Valmotor2
 Share

Postări Recomandate

Mda, daca ala cu masina intra fara sa se asigure peste un motociclist reactiile erau de genul: conservar nenorocit, imputit, etc.

Foarte bine i-ai facut valmotor, da-l incolo, daca nu este atent la volan sa mearga cu ratb-ul/metorul.

Dupa ce am citit posturi pe aici si mers cu masina in afara Buc si vazut toti handicapatii care nu-si arunca macar jumatate de privire in oglinda sa vada daca nu vine nimeni pe banda 2 si se baga ca niste idioti+vitejii care intra in depasire in curba, de te trezesti cu ei in fata si nu stii cum sa apes mai rpd frana, ma cam pune pe ganduri chestia asta cu motorul... Da sigur trece dupa ce ma urc iar pe el, :moto:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 58
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Omu e dobitoc si nu intelege ca o motoreta de 2000 de euro da de pamant cu BeaMWeu' lui de patrujdamii de ieuro pe jos si il lasa cu buza umflata si un gust amar la orice repriza de la stop prin oras.

 

 

Off Topic

Am dat 8mii si ceva de euro pe ea, am luat-o de noua si nici nu am luat-o cu bani jos ,am luat-o in rate ... si mai am rate la ea . e luata pe 4 ani .

A mai ramas un an de platit ratele .

 

Stai lejer ca stiu cam cat valoreaza un Gixxer 600 ca al tau. Prin "motoreta de 2000 de Euro" ma refeream la un GS 500 ca al meu, de exemplu, care, la fel (da putin mai greu :moto: ) , da de pamant cu "BeaMWeurile lu' baietii valorosi" daca stii sa tragi de gaz si ala nu are chiar un M5.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci pentru o faza din asta... sa-mi buleasca un bou motoru(desi n-am) i-as da cu casca in gura pana i-as platii io spitalizarea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa va spun ca m-am gandit serios , nu mai vreau sa imi risc viata pentru soferi cretini , voi vinde motocicleta GSR-X-ul ,se pare ca peste o saptamana este gata de la service .

 

In tot timpu asta m-am gandit serios la viata mea ... desi nu am patit decat 2 evenimente si nici nu mai vreau sa patesc ca poate a treia oara , nu voi mai avea ocazia sa stau aici pe scaun ,iar in timpul asta nici macar nu am fost pus frodata pe masa de operatie si nici nu vreau sa fiu pus.

 

Asa ca m-am gandit serios, raman pe conserva unde esti vazut decat pe motocicleta unde esti invizibil .

 

Iar motocicleta imi voi trage un enduro pentru munte , pentru campie,pentru tara . In nici un caz nu voi mai vrea pentru strada .

 

Intr-adevar senzatia e tare pe motocicleta ,dar in Romania ... oh

 

Pentru cine va fi interesant de motocicleta o sa public un anunt cu ea dupa ce o scot din service .

 

Si imi voi achizitiona un nou enduro pentru cross , abia astept :moto: ... senzatia e super , si e mai multa misto ,decat sa mergi pe strada si sa te enervezi degaba ca aia nici in veci nu vor fi atenti . Iar pentru oras si pentru plimbari voi ramane la conserva

 

Exista 2 tipuri de soferi :

carora le place sa mearga si vor sa invete

si caror nu le place sa mearga si merg ca in prima zi de scoala scopul lor fiind pentru nevoile necesare .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa va spun ca m-am gandit serios , nu mai vreau sa imi risc viata pentru soferi cretini , voi vinde motocicleta GSR-X-ul ,se pare ca peste o saptamana este gata de la service .

 

In tot timpu asta m-am gandit serios la viata mea ... desi nu am patit decat 2 evenimente si nici nu mai vreau sa patesc ca poate a treia oara , nu voi mai avea ocazia sa stau aici pe scaun ,iar in timpul asta nici macar nu am fost pus frodata pe masa de operatie si nici nu vreau sa fiu pus.

 

Asa ca m-am gandit serios, raman pe conserva unde esti vazut decat pe motocicleta unde esti invizibil .

 

Iar motocicleta imi voi trage un enduro pentru munte , pentru campie,pentru tara . In nici un caz nu voi mai vrea pentru strada .

 

Intr-adevar senzatia e tare pe motocicleta ,dar in Romania ... oh

 

Pentru cine va fi interesant de motocicleta o sa public un anunt cu ea dupa ce o scot din service .

 

Si imi voi achizitiona un nou enduro pentru cross , abia astept :ok: ... senzatia e super , si e mai multa misto ,decat sa mergi pe strada si sa te enervezi degaba ca aia nici in veci nu vor fi atenti . Iar pentru oras si pentru plimbari voi ramane la conserva

 

Exista 2 tipuri de soferi :

carora le place sa mearga si vor sa invete

si caror nu le place sa mearga si merg ca in prima zi de scoala scopul lor fiind pentru nevoile necesare .

 

 

 

Tu stii cel mai bine ce-i de facut...daca asta simti asta fa...oricum sunt super tari senzatiile si pe un enduro:)... :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma scuzati ... :moto: :ok: :) ,sunt al draqului de nervos , eu bine merci la semafor cu suzuka mea (gixxerul) in asteptarea semaforului sa se faca verde si sa plec , un (cuvant urat) cu o pi**a in masina (BMW seria 5 ,gri metalizat (nr : ot - 44-bmw)) , nu ma vede cretinu , si intra in mine in fundul de la motocicleta iar pe mine ma arunca in mijlocul intersectiei cu tot cu motocicleta .Eu nervos imi revin imediat alerg repede spre trotuar , noroc ca nu a fost o masina in interesectie , am purtat costumul si cu casca si cu tot , apoi m-am dus la cretinul ala cu bmw , si i-am futut o casca in gura ( pt asta m-am ales cu o amenda 50 RON ) iar el pt ca nu ma vazut, 3 luni pe bara !

Totusi tot nu imi explic ce p**a mea vedea idiotul la tipa aia din masina de nu era atent la trafic .

 

Si tot astazi mi-am bagat si motocicleta la service pe banii idiotului .Iar eu m-am ales cu o trauma si costumul julit . Casca putin zgariata .

 

 

trebuia sa ii dai 3 casti in gura! pt. 49,99de ROn si inca mai ramanea dator!

 

bine ca nu ai patit nimic...

numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa va spun ca m-am gandit serios , nu mai vreau sa imi risc viata pentru soferi cretini , voi vinde motocicleta GSR-X-ul ,se pare ca peste o saptamana este gata de la service .

 

In tot timpu asta m-am gandit serios la viata mea ... desi nu am patit decat 2 evenimente si nici nu mai vreau sa patesc ca poate a treia oara , nu voi mai avea ocazia sa stau aici pe scaun ,iar in timpul asta nici macar nu am fost pus frodata pe masa de operatie si nici nu vreau sa fiu pus.

 

Asa ca m-am gandit serios, raman pe conserva unde esti vazut decat pe motocicleta unde esti invizibil .

 

Iar motocicleta imi voi trage un enduro pentru munte , pentru campie,pentru tara . In nici un caz nu voi mai vrea pentru strada .

 

Intr-adevar senzatia e tare pe motocicleta ,dar in Romania ... oh

 

Pentru cine va fi interesant de motocicleta o sa public un anunt cu ea dupa ce o scot din service .

 

Si imi voi achizitiona un nou enduro pentru cross , abia astept :moto: ... senzatia e super , si e mai multa misto ,decat sa mergi pe strada si sa te enervezi degaba ca aia nici in veci nu vor fi atenti . Iar pentru oras si pentru plimbari voi ramane la conserva

 

Exista 2 tipuri de soferi :

carora le place sa mearga si vor sa invete

si caror nu le place sa mearga si merg ca in prima zi de scoala scopul lor fiind pentru nevoile necesare .

 

banuiesc ca u esti undeva pe la mijlo nu?oricum e bun si enduro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt pe la mijloc, mie chiar imi place sa merg cu masina si invat enorm de mult si mai am pe cineva care intr-adevar invat si foarte repede ... datorita persoanei care are experienta ,nu gluma .

 

In fine , un enduro ma tenteaza enorm ..dupa ce ca am avut ocazia sa experimentez o zi ... pot spune ca e mai multa andrenalina in enduro pe cross decat pe strada si cu motor sport .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da ! dar cine il pune pa ala sa nu se uite cand sa schimbe banda ?

 

Gretos ... daca taceai macar ... te-ai comportat exact ca cei pe care pretinzi ca ii urasti, cei cu "prioritate de smecher", cica pentru a-i face loc altui "smecher", angajat in depasirea coloanei ... tot inainte, baieti!

Fratele meu, din cate stiu banda a 2-a se foloseste doar in depasiri, sau cand prima banda este ocupata. Daca tzaranul din conserva nu s-a asigurat asta ii treaba lui, in schimb omul a vrut sa faca un bine unui motorist. Daca ar fi toti asa ca el...

Editat de Buggy12000
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...