Sari la conținut

Grupul Posesorilor De Minsk


csman
 Share

Postări Recomandate

dupa cum erau si alte topicuri in legatura cu alte grupuri de posesori , m-am gandit sa ne strangem si noi sa ne sfatuim reciproc .... :) , incep eu prin a intreba cat ulei se pune in carter .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok. am mai discutat din cand in cand si pe topicul lui navarro /index.php?...ndpost&p=201349

 

probleme:

 

1. se strica simeringurile furcii daca o spal de ulei cu nitica motorina (stiu ca lanturile o-ring nu trebuie spalate cu motorina pt ca o-ringurile ar fi distruse)?

 

2. 230-240 ml de ulei hidraulic pt fiecare amortizor al furcii fata e de ajuns, nu?

 

PS: lupule, am gasit axele de la roti. inca caut axul basculei. revenim la asamblare :) acum am facut rost de minsk dupa care sa copiez asamblarea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai eu zic ca la minsk problema numaru unu e electrica care e foarte defectuasa chiar daca merge ... nu am mai vazut asa buleala , ma uitam zilele astea la un moped first bike si am remarcat "stabilitatea" luminii si a semnalizarilor , da la cateva milioane mai am si pretentii ... las ca e bun :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ieri am facut accident cu minscu ... de unde pot lua si eu un cadru ???

 

 

ieri am facut accident cu minscu ... de unde pot lua si eu un cadru ???

 

Tre' sa gasesti unu mai vechi de vanzare cred... (adica un motor intrerg)

 

Apropos: Cu tine am vorbit miercurea trecuta la Arc? (ne intalnisem la semafor exact inainte de arc, am parcat unul langa altul).

 

 

PS: cum ai avut accidentul? Ce s-a intamplat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

1. se strica simeringurile furcii daca o spal de ulei cu nitica motorina (stiu ca lanturile o-ring nu trebuie spalate cu motorina pt ca o-ringurile ar fi distruse)?

 

2. 230-240 ml de ulei hidraulic pt fiecare amortizor al furcii fata e de ajuns, nu?

 

PS: lupule, am gasit axele de la roti. inca caut axul basculei. revenim la asamblare :) acum am facut rost de minsk dupa care sa copiez asamblarea...

 

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tre' sa gasesti unu mai vechi de vanzare cred... (adica un motor intrerg)

 

Apropos: Cu tine am vorbit miercurea trecuta la Arc? (ne intalnisem la semafor exact inainte de arc, am parcat unul langa altul).

PS: cum ai avut accidentul? Ce s-a intamplat?

pai femeile la volan ma :) ia id meu ca sa mai vb ... a fost urat accidentu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai mah... raspundeti si voi la intrebarile celea...

 

tot in acelasi stil... caut ieftin si ff ieftin una bucata cot de toba, un melc kilometraj si un ax pentru bascula spate. imi lipsesc din sacii de minsk :) ... pot sa ofer bonus o toba si un vitezometru. sunt nimicuri totusi foarte importante dar de care nu am dat la tunaru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

incearca pe la magazinele de piese auto, dacia in special! au tot felu' de arcuri troacele astea de dacii! :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok... sa vad daca gasesc marimea potrivita.

 

alta intrebare: cum montez axul basculei spate? trebuie presat? daca da, cum?

 

gogule , is interesat de toba ta ... ia idu meu din profil ca sa tratam pe mesenjer ... bafta :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...