Sari la conținut

Yamaha yzf r 125


Shobby
 Share

Postări Recomandate

Salut tuturor. Sunt nou pe form si am si eu o nedumerire. Sper k ma puteti ajuta voi. Exista vrun kit sau ceva de genu pentru marirea puterii la yamaha yzf r125 ? Daca da unde pot face acest lucru si cat ma costa? Multumesc. Asfalt uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai de ce ti'ai mai luat'o daca esti nemultumit de putere?

Kitul se numeste YZF R6. :laugh:

 

LE: Ai acte pe ea? Daca nu, vezi ca erau niste baieti pe forum care se ocupau cu asta, baga o intrebare. :laugh:

Editat de strumfuadi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai de ce ti'ai mai luat'o daca esti nemultumit de putere?

Kitul se numeste YZF R6. :laugh:

 

LE: Ai acte pe ea? Daca nu, vezi ca erau niste baieti pe forum care se ocupau cu asta, baga o intrebare. :laugh:

 

 

Ink nu am asa ceva...vreau sami cumpar una la 16 ani si sa dau d a1.....si dupa ce o sa inv sa ma dau bn cu motoru sa ii mai adaug cativa cp . Ms k mai lamurit........app..jti cat costa un kit dasta?

Mesaj completat

Cat costa acest kit?

Editat de Shobby
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ink nu am asa ceva...vreau sami cumpar una la 16 ani si sa dau d a1.....si dupa ce o sa inv sa ma dau bn cu motoru sa ii mai adaug cativa cp . Ms k mai lamurit........app..jti cat costa un kit dasta?

Tu inca nu ai motoreta si te intereseaza kitu ? Da exista , costa 1000 E la Yamaha , e de 180cmc daca nu ma insel :laugh:

 

LE: Exista clasa destinata 125`urilor unde poti sa intrebi..nu trebuia sa faci topic aici .

Editat de Zvastic
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ink nu am asa ceva...vreau sami cumpar una la 16 ani si sa dau d a1.....si dupa ce o sa inv sa ma dau bn cu motoru sa ii mai adaug cativa cp . Ms k mai lamurit........app..jti cat costa un kit dasta?

Mesaj completat

Cat costa acest kit?

Pai Kitul YZF-R6 costa undeva de la 2800 Euro in sus si vine cu vreo 120CP.. :laugh:

 

Cand faci 16 ani?

Editat de strumfuadi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.app..jti cat costa un kit dasta?

evitati sa folositi pe forum limbajul tip MESSENGER :laugh:

si din cate stiu eu A1 e pt 125 cmc, asa ca degeaba pui acel kit si in plus de asta de banii cat costa kitul ala iti iei alt motor.

Editat de Makaveli
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fa rost mai intai de motoreta aia si dupa ce te inveti cu ea poate sa-i pui si kitu' ala de 180...desi eu zic ca n-are rost,r 125-u' trage destul de bine si asa... :laugh:

Editat de alexgrp
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R125`u e blana blanilor mondiale bombardiere.

Tineretu din ziua de azi... Eu m-am documentat un an de zile pe net si prin reviste inainte sa postez aici fara sa am o treaba cu fenomenul.

Si ca sa iti raspund la intrebari

Ai doua variante: 6 (shasa) cai frumosh.

Sau: Kit Malossi 180 CC, evacuare Malossi, CDi Malossi, filtru aer malossi, grafic rescris, eventual alt kit de lantz. Ajungi pe undeva pe la 25 de cai cu o investitie de 2.500 - 3.000 E. Super, nu?

 

Ia-ti motoru, invata sa mergi si dupa asta o sa ai deja 18 ani si o sa vrei ceva mai mare.

 

Bafta!

Editat de Thug-R
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R125`u e blana blanilor mondiale bombardiere.

Tineretu din ziua de azi... Eu m-am documentat un an de zile pe net si prin reviste inainte sa postez aici fara sa am o treaba cu fenomenul.

Si ca sa iti raspund la intrebari

Ai doua variante: 6 (shasa) cai frumosh.

Sau: Kit Malossi 180 CC, evacuare Malossi, CDi Malossi, filtru aer malossi, grafic rescris, eventual alt kit de lantz. Ajungi pe undeva pe la 25 de cai cu o investitie de 2.500 - 3.000 E. Super, nu?

 

Ia-ti motoru, invata sa mergi si dupa asta o sa ai deja 18 ani si o sa vrei ceva mai mare.

 

Bafta!

:laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:laugh:

 

eu zic sa te urci pe ea, sa mergi cateva mii de km, si dupa aceea sa pui "kit-ul R6", vezi ca este si kit R1 :laugh:

 

incredibiiiiiiiiiiil

 

Asta am scris si eu putin mai sus. Dupa ce o sa inv. sa ma dau bine cu motoru si o sa vreau o marire a puterii...dar nu stiam sigur ca exista asa ceva. Si nu trebuie sa fie ironic, eu nu stiam si de aceea am facut acest topic. Tu poate sti si ti se pare amuzant, dar pentru mine care nu stiu nu gasesc nimic amuzant. Ms.

Mesaj completat

evitati sa folositi pe forum limbajul tip MESSENGER :laugh:

 

OK. O sa ma comformez.

 

Mesaj completat

... Eu m-am documentat un an de zile pe net si prin reviste inainte sa postez aici fara sa am o treaba cu fenomenul.

 

Am cautat si eu pe net dar, nu am gasit nimic. Poate nu am scris corect. Am scris ceva de genu ( kit mai multi cp pentru yamaha yzf r125..) si nu-mi gasea decat despre altceva (kit cu lant,toba...). Nu cred ca exista un incepator care sa stie tot. Ms.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am cautat si eu pe net dar, nu am gasit nimic. Poate nu am scris corect. Am scris ceva de genu ( kit mai multi cp pentru yamaha yzf r125..) si nu-mi gasea decat despre altceva (kit cu lant,toba...). Nu cred ca exista un incepator care sa stie tot. Ms.

 

pai citeste si tu ce au scris baietii mai sus, kitul ala costa in jur de 2000 E ,parerea mea e ca sa mergi pe 125-ul ala pana cand te simti sigur pe tine iar apoi cu banii aia cat costa kitul ala iti iei un motor destul de bun cu 2000 E :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...