Sari la conținut

Drumetie enduro Husqvarna Valenii de Munte 17-18 octombrie 2009


mein_84
 Share

Postări Recomandate

In 17-18 octombrie, Motoplus Paneuro organizeaza a saptea drumetie enduro sub egida Husqvarna din acest an. Drumetia se va desfasura in zona Valenii de Munte pe trasee de nivel mediu si hobby fiind coordonata de Florian Pop.

 

Drumetii husky vor putea alege intre doua trasee, unul light pentru cei mai putin experimentati si unul mediu pentru cei care vor mai multa adrenalina si au ceva experienta pentru a-i face fata. Ambele tipuri de traseu vor fi marcate pe GPS si vor avea puncte comune. Traseul din prima zi este de aprox. 80 de Km spre Cheia (Tabla Butii) iar cel din a doua zi de aproximativ 40 Km.

 

Dupa prima zi a drumetiei participantii se vor relaxa la un pahar de vorba cu multa distractie. A doua zi aventura continua pe frumoasele plaiuri ale Valeniilor. Acesta va fi ultima drumetie Husqvarna din 2009, o ultima sansa pentru cei care nu au participat pâna acum la drumetiile Husqvarna si o noua oportunitate pentru a vizita locuri spectaculoase din România si a sarbatorii spiritul endurist.

 

Nu exista taxa de participare, drumetii isi vor suporta doar costurile proprii (cazare, masa, combustibil).

 

Pentru detalii suplimentare va sta la dispozitie Florian 0743.188.149 sau la e-mail fpop@paneuro.ro. Formularele de participare completate pot fi trmise pe e-mail office@paneuro.ro sau la fax nr 0265 218 291.

 

Daca te simti pregatit pentru un traseu incitant care cu siguranta te va umple de adrenalina vino sa descoperi frumusetile României alaturi de Husqvarna!

post-43281-1254915419_thumb.jpg

post-43281-1254915739_thumb.jpg

post-43281-1254916061_thumb.jpg

post-43281-1254916128_thumb.jpg

formular_de_inscriere_drumetie_enduro_Husqvarna.doc

Editat de Soso
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In 17-18 octombrie, Motoplus Paneuro organizeaza a saptea drumetie enduro sub egida Husqvarna din acest an. Drumetia se va desfasura in zona Valenii de Munte pe trasee de nivel mediu si hobby fiind coordonata de Florian Pop.

 

Husqvarna![/b]

 

traseul din pozele de "la pietre" ce nivel are, unde se incadreaza?

completez si eu cu 3 poze tot din zona aia

post-143-1254920482_thumb.jpgpost-143-1254920496_thumb.jpgpost-143-1254920520_thumb.jpg

upps...mi-a scapat o husqvarna in poze

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la vale e hobby, la deal e hobby/mediu. Hai mah ca e moale. Sunt 100m cu 2 praguri mici.

da bre, noi stim cum e traseu pt. noi. vroiam sa aflu cum in categorisesc oamenii ca sa ma dumiresc la niste chestii. stii doar cum sunt urcarile "interesante" si "sustinute" ale lui Stefan de la Bz... :)

 

In cursul zilei de maine va furniza Stefan (partenerul local al evenimentului) mai multe detalii despre traseu si cazare.

Stefan cel din poze banuiesc....ne cunoastem.

Cine va face sau are traseul spre Cheia?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Traseul de la Valenii de Munte - Slon- Tabla Butii si intoarcere pe valea Telejenelului - Baraj Maneciu - Teisani - Valenii de Munte il am eu pe GPS. In mod sigur Florian si Stefan vor adauga cateva bucle mai "hard". Pacat ca au coborat oile din munte - aveam si masa asigurata la un "restaurant" - La Stana :-)

 

Daca rezolvam cu transportul benzinei la un punct de realimentare s-ar putea ajunge si la Lacul Vulturilor...

 

 

 

 

Va asteptam la Valenii de Munte!

 

 

Petru

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Traseul de la Valenii de Munte - Slon- Tabla Butii si intoarcere pe valea Telejenelului - Baraj Maneciu - Teisani - Valenii de Munte il am eu pe GPS. In mod sigur Florian si Stefan vor adauga cateva bucle mai "hard". Pacat ca au coborat oile din munte - aveam si masa asigurata la un "restaurant" - La Stana :-)

 

Daca rezolvam cu transportul benzinei la un punct de realimentare s-ar putea ajunge si la Lacul Vulturilor...

 

 

 

 

Va asteptam la Valenii de Munte!

 

 

Petru

[/quote :) Pe mine m-ati convins. Ma inscriu.(deja am vorbit telefonic cu organizatorii).

multumesc pentru informatii.

P.S. Ar fi tare interesant de rezolvat cu punctul de realimentare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Traseul se poate face, Cauciucuri bune, haine groase, pelerine de ploaie, manere incalzite - sau alte incalzitoare, oricum era cineva care zicea ca e prea soft...

Se pare ca softul devine mediu si mediul devine hard!

 

Uraaaa!

 

E drumetie, mai baieti, nu cursa - ne ajutam unul pe altul. Suntem prieteni sau vom deveni prieteni!

Si prognoza e - pana acum - asa si asa - poate ploua putin, poate deloc. Doar de frig se stie sigur.

 

Daca e groasa - ne uitam la filme la videoproiector. Sau folosim traseul alternativ- ala scurt, de vreme naspa.

 

Petru

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum daca este "drumetie" NE BAGAM :cheers:

 

Asigura cineva fotografii sau filmari pe traseu ?

S-a rezolvat problema cu realimentarea sau s-a renuntat la idee?

In final care este traseul stabilit pentru drumetie ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tsaseul va fi stabilit vineri seara - functie de starea vremii. Ati vazut ca iar s-a schimbat prognoza? Frig rau dar fara ploaie pentru sambata si duminica. Asa sa fie!

Eu o sa-mi iau ap de foto la mine - amator - dar cine-mi filmeaza mie cazaturile?

 

Daca e asa frig trebuie sa ne punem cauciucurile de iarna? :-)

 

Petru

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu vin cu un aparat "amator" dar aici ma refeream la ceva din partea organizatorilor, sa ne putem vedea si noi in diferite ipostaze, nu ce reusim noi sa prindem intamplator.

Manere incalzite nu am, dar daca nu ploua cred ca se poate veni fara probleme.

Apropos cati sunt anuntati la "start" ?

Editat de red bandit
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu vin cu un aparat "amator" dar aici ma refeream la ceva din partea organizatorilor, sa ne putem vedea si noi in diferite ipostaze, nu ce reusim noi sa prindem intamplator.

Manere incalzite nu am, dar daca nu ploua cred ca se poate veni fara probleme.

Apropos cati sunt anuntati la "start" ?

 

 

Manere incalzite... era o gluma. Incalzitoare ne trebuie. Mai ales noua, astia mai batrani :-)

 

In rest... sa vedem ce zice Ciprian sau Florian.

 

Petru

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

dupa cum spunea si Petru mai sus pentru weekend se anunta frig si cer innorat dar fara precipitatii.

Florian este hotarat sa mearga pe traseu indiferent de vreme :cheers:.

Cat despre imagini de la eveniment: nu va fi o persoana dedicata acestei indeletniciri, fiecare va fi cu aparatul din dotare, la sfarsit in schimb se vor grupa pozele de la participanti pe un dvd incat toata lumea sa le aiba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In zonele din jurul orasului Valenii de Munte nu este acoperire completa GSM. Cine are - sa-si ia statie radio (GMRS sau PMR) pentru a putea tine legatura cu ceilalti in mod facil. Oricum vom merge grupati.

 

La Pensiunea Vera si Livia voi fi eu sa va astept. Pe la ce ora credeti ca veti ajunge vinerea?

Fiecare sa dea o ora sa stiu si eu de la cat sa fiu pe acolo?

Telefon contact Petru 0722720447

 

 

Petru

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Locul de intalnire/plecare este Pensiunea Vera si Livia, Valenii de Munte, Str. Barbu Delavrancea nr. 7 Jud. Prahova.

 

Cat despre traseu:

Ziua I: ~80 km catre Cheia, rute pentru nivel mediu si hobby - punctele de reper au fost date de Petru. Cine vrea hard va gasi portiuni care sa-l satisfaca. (se urca pana la ~ 1500 m)

Ziua II: trassee mai tehnice prin padurile din jurul Valenilor si pe un traseu de trial amenajat intr-o cariera.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...