Sari la conținut

HORNETS RED CARPET


cristigh
 Share

Postări Recomandate

1)lgxmedia-50 ron

2)adi capac+ramona-100 ron

3)sorin128+au-100 ron

4)dani moldo-50 ron

5)arycy+andreea-100 ron

6)metalwarrior-50 ron

7)rookie-50 ron(cort)

8)nmurgu+nico -100 ron

9)ravenitza -50 ron

10)nyt -50 ron

11)cristiGH+andreea-100ron(CAMERA)

12)edu2009-plata luni

+

13) razvinte -CORT

14) georgian -60ron(SALTEA)

15) stel Ice -CORT

16) arlequin -CORT

17)alex_ander-SALTEA

 

camera 1:adi capac+ramona

camera 2:sorio+au

camera 3:arycy+andreea

camera 4:ravenitza+nyt

camera 5:cristiGH+andreea

camera 6:nmurgu+nico

camera 7:lgxmedia+metalwarrior

camera 8:edu2009+moldo

 

am pus asa,orientativ,cum se va intampla cu cazarea......care oricum o stabilim la fata locului pentru cei single ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

de ce nu singuri?e mai lejereanu :laugh:

Pentru ca daca se intampla ceva Doamne Fereste!!! ai nevoie de ajutor...colegul de drum e cel mai bun. Daca ai o pb mecanica, etc... :P

 

eu plec de joi cat mai de dimineata , cu masina si de capul meu ;) ca ma incurcati ...mergeti prea 'lent' pt ce poate loganul meu :agree:

Sa nu uiti sa semnalizezi gropile, cum am patit eu o data in masina :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu cred ca o iau singur pe drum ca STEL sa retras :agree: si n-am cu cine sa formez un grupulet mai ales ca nimeni nu o ia pe Brasov-Sighisoara, dar am un prieten la ocazie pina la Tirgu Mures si imi mai tine de urat. :D poate ne intilnim pe la DEJ MICA , sau daca nu merge prietenu la ocazie o iau pe la Vatra Dornei cu toate ca n-am habar de drum ;)

Editat de GEORGIAN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la recomandarea lui Dane_Bad am modificat harta.

 

HARTA TRASEU BUC-BAIA MARE pe care il fac eu:

 

de la Cluj la Dej sa o iei prin Apahida apoi Gherla, e drumul f bun, de la intrarea in Cluj tii indicatoarele de Baia Mare

God speed ;)

post-21717-1273487763_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu cred ca o iau singur pe drum ca STEL sa retras :agree: si n-am cu cine sa formez un grupulet mai ales ca nimeni nu o ia pe Brasov-Sighisoara, dar am un prieten la ocazie pina la Tirgu Mures si imi mai tine de urat. :D poate ne intilnim pe la DEJ MICA

 

DEJ o localitate....ceva MICA e alta ;) ..deci pe la DEJ doar daca vrei :P

Mesaj completat

la recomandarea lui Dane_Bad am modificat harta.

 

HARTA TRASEU BUC-BAIA MARE pe care il fac eu:

 

exact ce iti ziceam si eu....that`s the good one :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DEJ o localitate....ceva MICA e alta ;) ..deci pe la DEJ doar daca vrei :agree:

Mesaj completat

 

pai daca o iau pe la tirgu mures o tai la DEJ MICA asa scriepe harta sa nu mai iau spre cluj

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@georgian:DEJ e una...apoi ceva MICA e alta,e loc intre ele daca te uiti atent pe harta....nu exista DEJ MICA......si daca o iei pe la tg. mures,iti recomand sa vii tg.mures(nu intri in tg mures de fapt ci inainte cu 10km faci stanga la ACATARI)-ludus-campia turzii-turda-cluj napoca.e drumul fff bun.daca vii pe ruta tg. mures-reghin-dej e drumul mai prost si e pliiiiiin de sate. :agree:

 

tg. mures-reghin-dej-baia mare=220km

tg.mures-campia turzii-clu jnapoca-dej-baia mare=260km

 

DAAAAR,ii faci mai repede si pe drum mai bun cei 260km ;)

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@georgian:DEJ e una...apoi ceva MICA e alta,e loc intre ele daca te uiti atent pe harta....nu exista DEJ MICA......si daca o iei pe la tg. mures,iti recomand sa vii tg.mures(nu intri in tg mures de fapt ci inainte cu 10km faci stanga la ACATARI)-ludus-campia turzii-turda-cluj napoca.e drumul fff bun.daca vii pe ruta tg. mures-reghin-dej e drumul mai prost si e pliiiiiin de sate. :D

 

tg. mures-reghin-dej-baia mare=220km

tg.mures-campia turzii-clu jnapoca-dej-baia mare=260km

 

DAAAAR,ii faci mai repede si pe drum mai bun cei 260km ;)

asa e cum zici cu dej :laugh: dar cred ca imi schimb traseu si o iau pe vatra dornei ca e mai scurt drumu si sa vin cu EDU2009 de la Piatra Neamt pe partea asta sunt 530 km pina la BM cu toate ca nu prea am habar de starea drumului :agree:

Editat de GEORGIAN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa e cum zici cu dej :D dar cred ca imi schimb traseu si o iau pe vatra dornei ca e mai scurt drumu si sa vin cu EDU2009 de la Piatra Neamt pe partea asta sunt 530 km pina la BM cu toate ca nu prea am habar de starea drumului :agree:

 

NICI SA NU TE GANDESTI!!!!!!!

 

deci,alte rute posibile....le-am facut eu personal cu motorul:

1)focsani-piatra neamt-bicaz-calugareni-vatra dornei-bistrita-dej-baia mare.......prea putine portiuni bune,drum extreeem de obositor!!!

2)focsani-piatra neamt-calugareni-vatra dornei-bistrita-PASUL PRISLOP(o nenorocire de bucata pe care circula masini...nici nu o pot numai drum!!!)-borsa-sighetu marmatiei-baia mare......in afara de fatpul ca ai privelisti de vis si treci gutinul e un chin..si crede-ma ca nu e placut sa dai de serpentine,gropi si sate dupa 500km de drum

3)focsani-piatra neamt-bicaz-gheorgheni-toplita-reghin-dej-baia mare......DRUM PRAAAAAF!!!!

4)focsani-bicaz-gheorgheni-praid-targu mures-cluj napoca-dej-baia mare.......pana la praid e frumos curbe,priveliste frumoasa,drumuri decente,apoi incepe drum pista de raliu pana la dej

 

eu ti-as recomanda sa varianta numarul 4 ...asta daca nu te gandesti sa o iei inapoi,brasov-sighisoara-cluj napoca-dej-baia mare....atunci ai drum bun peste tot ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NICI SA NU TE GANDESTI!!!!!!!

 

deci,alte rute posibile....le-am facut eu personal cu motorul:

1)focsani-piatra neamt-bicaz-calugareni-vatra dornei-bistrita-dej-baia mare.......prea putine portiuni bune,drum extreeem de obositor!!!

2)focsani-piatra neamt-calugareni-vatra dornei-bistrita-PASUL PRISLOP(o nenorocire de bucata pe care circula masini...nici nu o pot numai drum!!!)-borsa-sighetu marmatiei-baia mare......in afara de fatpul ca ai privelisti de vis si treci gutinul e un chin..si crede-ma ca nu e placut sa dai de serpentine,gropi si sate dupa 500km de drum

3)focsani-piatra neamt-bicaz-gheorgheni-toplita-reghin-dej-baia mare......DRUM PRAAAAAF!!!!

4)focsani-bicaz-gheorgheni-praid-targu mures-cluj napoca-dej-baia mare.......pana la praid e frumos curbe,priveliste frumoasa,drumuri decente,apoi incepe drum pista de raliu pana la dej

 

eu ti-as recomanda sa varianta numarul 4 ...asta daca nu te gandesti sa o iei inapoi,brasov-sighisoara-cluj napoca-dej-baia mare....atunci ai drum bun peste tot ;)

mersi george cred ca revin la varianta mea ajutatoare si cea mai buna ca asa am facut mereu am ales alte rute necunoscute si rau a fost, deci cred ca asta va fi traseu meu cu viespea si prietenu meu la ocazie pina la targu mures : Gugesti-Buzau -Siriu-Brasov-Sighisoara-Tirgu Mures-Cluj -Dej (MAre :agree: ) si finis Baia Mare :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

TOTAL Off-topic : ;)

 

Ati observat ca suntem cu D-zeu aproape aci pe forum?

Iete :

 

Powered By IP.Board 2.3.5 ? 2010 IPS, Inc.

Licensed to: Comunitatea Motociclistilor din Romania

 

IPS = Inalt Prea Sfintia Sa

 

Hai ca orice drum am alege "cineva acolo sus" ne iubeste.... :agree:

Editat de sorin128
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

TOTAL Off-topic : :D

 

Ati observat ca suntem cu D-zeu aproape aci pe forum?

Iete :

 

Powered By IP.Board 2.3.5 ? 2010 IPS, Inc.

Licensed to: Comunitatea Motociclistilor din Romania

 

IPS = Inalt Prea Sfintia Sa

 

Hai ca orice drum am alege "cineva acolo sus" ne iubeste....

 

;) :P :agree: ...prea tare.....da` fii atent,ai o MAAAAARE greseala in post:cum sa fii bro` off-topic?insusi topicul e off-topic...ca doar aberam liber pe el :laugh:

Mesaj completat

mersi george cred ca revin la varianta mea ajutatoare si cea mai buna ca asa am facut mereu am ales alte rute necunoscute si rau a fost, deci cred ca asta va fi traseu meu cu viespea si prietenu meu la ocazie pina la targu mures : Gugesti-Buzau -Siriu-Brasov-Sighisoara-Tirgu Mures-Cluj -Dej (MAre ) si finis Baia Mare

 

cel mai safe e asa....plus ca daca vii cu careva pana la tg. mures,mergi singur doar inca vreo 40km(daca ma hotarasc sa vin la cluj dupa voi) sau maxim 90km(daca vin la dej)...ca vb aia,la dej e adunarea si de acolo spre baia mare plecam impreuna gasca de joi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mersi george cred ca revin la varianta mea ajutatoare si cea mai buna ca asa am facut mereu am ales alte rute necunoscute si rau a fost, deci cred ca asta va fi traseu meu cu viespea si prietenu meu la ocazie pina la targu mures : Gugesti-Buzau -Siriu-Brasov-Sighisoara-Tirgu Mures-Cluj -Dej (MAre ;) ) si finis Baia Mare :agree:

Salut,

daca vii de la Buzau, de ce nu vii Buzau - Ploiesti - Brasov, e mai lung cu aprox 20km, dar e mai bun drumul, e drept ca pe la Siriu e mai frumos daca vrei curbe multe :D, dar daca vrei curbe multe vii Buzau, inainte de Ploiesti faci dreapta dupa Rompetrol spre Valenii de Munte pe la Cheia si iesi in Brasov, e un traseu de vis cu serpentine cate vrei :laugh:

Apoi daca nu vrei sa intri in Tg Mures scurtezi cam 15km, dar cam 30 de minute sa nu mai strabati tot orasul TgMures(daca nu il iei pe pretenu) inainte cu 10 km de Mures, in localitatea Acatari e pe stanga o benzinarie OVM (NU OMV) galben cu albastru si imediat dupa ea faci stanga spre Ungheni (este indicator mare), apoi Iernut, Ludus, Turda, Cluj, Gherla, Dej (la iesire din Dej la intersectie mergi inainte, vezi ca ai cedeaza trecerea!), apoi mai ai 89 km pana la Betia cea Mare :P

Drumuri bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu plec de joi cat mai de dimineata , cu masina si de capul meu ;) ca ma incurcati ...mergeti prea 'lent' pt ce poate loganul meu :agree:

Masina ta e laser frate!?!

Mesaj completat

Pentru ca daca se intampla ceva Doamne Fereste!!! ai nevoie de ajutor...colegul de drum e cel mai bun. Daca ai o pb mecanica, etc... :laugh:

 

 

Sa nu uiti sa semnalizezi gropile, cum am patit eu o data in masina :D

Sa iti zic cum am eu tendinta sa ma bag printre masinile din coloana, cu masina fiind? Nu pot sa ma dezobisnuiesc si de cateva ori era sa o fac lata din cauza asta. :D

Mesaj completat

Salut,

daca vii de la Buzau, de ce nu vii Buzau - Ploiesti - Brasov, e mai lung cu aprox 20km, dar e mai bun drumul, e drept ca pe la Siriu e mai frumos daca vrei curbe multe :P, dar daca vrei curbe multe vii Buzau, inainte de Ploiesti faci dreapta dupa Rompetrol spre Valenii de Munte pe la Cheia si iesi in Brasov, e un traseu de vis cu serpentine cate vrei :P

Apoi daca nu vrei sa intri in Tg Mures scurtezi cam 15km, dar cam 30 de minute sa nu mai strabati tot orasul TgMures(daca nu il iei pe pretenu) inainte cu 10 km de Mures, in localitatea Acatari e pe stanga o benzinarie OVM (NU OMV) galben cu albastru si imediat dupa ea faci stanga spre Ungheni (este indicator mare), apoi Iernut, Ludus, Turda, Cluj, Gherla, Dej (la iesire din Dej la intersectie mergi inainte, vezi ca ai cedeaza trecerea!), apoi mai ai 89 km pana la Betia cea Mare :)

Drumuri bune

Dar tu de ce nu ne onorezi cu prezenta?

Mesaj completat

+ Merge forumul ca un c.u.r.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar tu de ce nu ne onorezi cu prezenta?

Vai, crede-ma ca as veni numai pe=o roata, dar mi-e suspendat carnetul pana in 9 iunie, insa i-am promis lui George ca la urmatoarea nu voi lipsi :agree:

Distractie la maxim va doresc si drumuri bune ;)

Editat de Dane_Bad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vai, crede-ma ca as veni numai pe=o roata, dar mi-e suspendat carnetul pana in 9 iunie, insa i-am promis lui George ca la urmatoarea nu voi lipsi :agree:

Mesaj completat

 

Vai, crede-ma ca as veni numai pe=o roata, dar mi-e suspendat carnetul pana in 9 iunie, insa i-am promis lui George ca la urmatoarea nu voi lipsi :D

Distractie la maxim va doresc si drumuri bune ;)

Daca nu ai fost baiat cuminte :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vai, crede-ma ca as veni numai pe=o roata, dar mi-e suspendat carnetul pana in 9 iunie, insa i-am promis lui George ca la urmatoarea nu voi lipsi :laugh:

Distractie la maxim va doresc si drumuri bune ;)

daca vrei te pot lua eu ca pasager ca scap de celalalt pasager la Tirgu Mures, fac un ban pe drum :D

Mesaj completat

Masina ta e laser frate!?!

Mesaj completat

 

Sa iti zic cum am eu tendinta sa ma bag printre masinile din coloana, cu masina fiind? Nu pot sa ma dezobisnuiesc si de cateva ori era sa o fac lata din cauza asta. :P

Mesaj completat

 

Dar tu de ce nu ne onorezi cu prezenta?

Mesaj completat

+ Merge forumul ca un c.u.r.

Imi place pe Siriu si nu prea mai am de a face cu multe localitati ca pina la ploiesti si deabea ma obisnuiesc cu curbele ca fiu pregatit cine stie pe ce curbe ne cara george pe acolo , numai ca o sa fie dificil un pic cu pasager si top case .

Mesaj completat

am si eu nevoie de lungimea suruburilor care se prinde suportu de top case , acele 4 de la mineru din spate ca cele care le am sunt prea scurte si vreau sa ma duc la strung sa fac 4 din nou si sa stiu lungimea exact sa nu le fac prea mari sau prea scurte. dau o bere celui care ma ajuta :agree: la BM

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

daca vii de la Buzau, de ce nu vii Buzau - Ploiesti - Brasov, e mai lung cu aprox 20km, dar e mai bun drumul, e drept ca pe la Siriu e mai frumos daca vrei curbe multe :laugh:, dar daca vrei curbe multe vii Buzau, inainte de Ploiesti faci dreapta dupa Rompetrol spre Valenii de Munte pe la Cheia si iesi in Brasov, e un traseu de vis cu serpentine cate vrei :P

Apoi daca nu vrei sa intri in Tg Mures scurtezi cam 15km, dar cam 30 de minute sa nu mai strabati tot orasul TgMures(daca nu il iei pe pretenu) inainte cu 10 km de Mures, in localitatea Acatari e pe stanga o benzinarie OVM (NU OMV) galben cu albastru si imediat dupa ea faci stanga spre Ungheni (este indicator mare), apoi Iernut, Ludus, Turda, Cluj, Gherla, Dej (la iesire din Dej la intersectie mergi inainte, vezi ca ai cedeaza trecerea!), apoi mai ai 89 km pana la Betia cea Mare :P

Drumuri bune

 

i-am mai scris si eu acelasi traseu,iar acuma si cu tine,cred ca suntem doi ardeleni care is cam plictisiti de drumurile lor... :agree:

Mesaj completat

daca vrei te pot lua eu ca pasager ca scap de celalalt pasager la Tirgu Mures, fac un ban pe drum :D

Mesaj completat

 

Imi place pe Siriu si nu prea mai am de a face cu multe localitati ca pina la ploiesti si deabea ma obisnuiesc cu curbele ca fiu pregatit cine stie pe ce curbe ne cara george pe acolo , numai ca o sa fie dificil un pic cu pasager si top case .

Mesaj completat

am si eu nevoie de lungimea suruburilor care se prinde suportu de top case , acele 4 de la mineru din spate ca cele care le am sunt prea scurte si vreau sa ma duc la strung sa fac 4 din nou si sa stiu lungimea exact sa nu le fac prea mari sau prea scurte. dau o bere celui care ma ajuta ;) la BM

 

ia-o pe drumul cel mai drept,lasa curbele si serpentinele.....ca in 600km cat ai pana aici,numa de alea nu ai vreme.te obosesti degeaba daca mergi pe drumuri super frumoase de dat cox la motor..... :)

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

i-am mai scris si eu acelasi traseu,iar acuma si cu tine,cred ca suntem doi ardeleni care is cam plictisiti de drumurile lor... :agree:

Mesaj completat

 

 

ia-o pe drumul cel mai drept,lasa curbele si serpentinele.....ca in 600km cat ai pana aici,numa de alea nu ai vreme.te obosesti degeaba daca mergi pe drumuri super frumoase de dat cox la motor..... :D

man imi e ca daca o iau pe drumu drept sa nu vin la tine suparat , adica fara permis asa prin munti nu stau astia cu MCV ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man imi e ca daca o iau pe drumu drept sa nu vin la tine suparat , adica fara permis asa prin munti nu stau astia cu MCV ;)

 

nu vii suparat....ca fugi de ei si nu te prind nici pe liniile drept cu MCV-ul....iar in munti,bine zici ca nu stau,ca "ei nu stie sa ia curbe" :agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca vrei te pot lua eu ca pasager ca scap de celalalt pasager la Tirgu Mures, fac un ban pe drum ;)

Multumesc frumos pt gandul bun :D dar tre sa merg la o nunta, stiind ca nu merg nicaieri cu motorul am confirmat prezenta

Cand o sa beau o sa-mi imaginez ca sunt printre voi :laugh:,,, poate fac vruum, vruum cu berea in mana pe acolo :agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1)lgxmedia-50 ron

2)adi capac+ramona-100 ron

3)sorin128+au-100 ron

4)dani moldo-50 ron

5)arycy+andreea-100 ron

6)metalwarrior-50 ron

7)rookie-50 ron(cort)

8)nmurgu+nico -100 ron

9)ravenitza -50 ron

10)nyt -50 ron

11)cristiGH+andreea-100ron(CAMERA)

12)edu2009-plata luni

+

 

13) georgian -60ron(SALTEA)

14)alex_ander-SALTEA

 

camera 1:adi capac+ramona

camera 2:sorio+au

camera 3:arycy+andreea

camera 4:ravenitza+nyt

camera 5:cristiGH+andreea

camera 6:nmurgu+nico

camera 7:lgxmedia+metalwarrior

camera 8:edu2009+moldo

 

arlequin(100%),stel_ice(100%) razvinte(90%) s-au retras,dar am mai vb cu cineva(inca nu pot zice cine) si se pare ca pe ultima suta se vor mai alatura minim 2 motoare. :agree:

aseara am aflat ca mi-a fost rezervat spatiu intr-un ziar local,pentru intrunire ;)

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai ce facem ma, ne rezervam spatiu in ziar pt intrunire si lumea renunta? ;)

razvinteeee, te aleeeerg taticule!

si steel_ice, ai promis o bere rece acum 1 an, cand ai dat horneta, sa stii ca nu am uitat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai ce facem ma, ne rezervam spatiu in ziar pt intrunire si lumea renunta? :agree:

razvinteeee, te aleeeerg taticule!

si steel_ice, ai promis o bere rece acum 1 an, cand ai dat horneta, sa stii ca nu am uitat!

 

eh...ce sa faci?asta e...sa speram macar ca cei de pe lista de acum nu se retrag. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eh...ce sa faci?asta e...sa speram macar ca cei de pe lista de acum nu se retrag. :agree:

Toti nu se retrag dar unu s-ar putea sa retraga, inca nu se stie desi sunt sanse cam de 80% ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...