Sari la conținut

Accident Usor Cica!


Bobby_RR
 Share

Postări Recomandate

 

Pe un Fireblade, o fractiune de neatentie cu un pic de inconstienta .

 

Nu vreau sa mai dau detali despre cum sa intamplat accidentul meu, vreau insa sa va arat ce mi sa intamplat la accident fara impact ,purtand protectii si avand cca 60 km-h.

 

Deci , dupa cum se poate observa in poza e o operatie , ceea ce nu se poate observa este ca inauntru e o tija lunga de 10 cm si 5 suruburi de 8 ( pt cei care stiu cat de lung e un surub de 8), care tin o clavicula rupta in 3 bucati

 

acum o sa spuneti probabil ca eram firav sau ca nu aveam o costitutie buna , nu?? Ba da , aveam 87 de kg si 1.82 + sala de ceva vreme

 

Sper sa intelegeti ca motocicleta oricat de experimentat esti tot are cat o surpriza pt tine si de cele mai multe ori chiar neplacuta.

Nu conteaza ca a trecut un an, doi sau 10 de cand ai permis , pe motocicleta tot timpul esti un incepator.

post-10094-1146436251_thumb.jpg

post-10094-1146436304_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce chestie cu claviculele astea. Am avut accident de masina acum 3 ani jumate, si in urma aterizarii masinii cu capul in jos am ramas atarnat in centura, care mi-a facut zob clavicula(tot 3 bucati). Am presupus ca urma sa ma taie si pe mine ca pe Bobby. Interesandu-ma, doctorul mi-a zis ca e o greseala sa operezi clavicula, cel mai bun lucru e sa il lasi sa se prinda singur, chiar prins aiurea e mai bine decat sa-l deranjezi cu operatie, ca e o zona slab irigata de sange si se vindeca greu.

Deci parerile sunt diferite de la doctor la doctor. Vreau sa spun ca intr-adevar clavicula s-a prins, stramb intr-adevar, dar in afara galmei nu am nimic de suferit. Si in ceea ce ma priveste, ma bucur ca am pielea inca intreaga :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Pe un Fireblade, o fractiune de neatentie cu un pic de inconstienta .

 

Nu vreau sa mai dau detali despre cum sa intamplat accidentul meu, vreau insa sa va arat ce mi sa intamplat la accident fara impact ,purtand protectii si avand cca 60 km-h.

 

.............

Sper sa intelegeti ca motocicleta oricat de experimentat esti tot are cat o surpriza pt tine si de cele mai multe ori chiar neplacuta.

Nu conteaza ca a trecut un an, doi sau 10 de cand ai permis , pe motocicleta tot timpul esti un incepator.

 

Pacat ca ai invatat asta pe pielea ta si ai ramas cu o amintire "metalica" :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...