Sari la conținut

Amortizoare Fata


BoneS
 Share

Postări Recomandate

Salut....

Imi cer scuze anticipat daca cumva mai exista acest topic

Sa incep:

Motoru Nipra MT11 :) ...Amortizoare fata beton adica super tari nu amortizeaza deloc

Le-am desfacut le-am curatat am pus ulei nou si degeaba :) ...imi zguduie matele in mine

Daca are cineva idee despre cum s-ar rezolva va rog sa dati de stire, ca nu prea am chef sa cumpar unele noi :crack:

 

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ulei am pus cam 250 g in fiecare.

Strambe nu par a fii adica nu se vede nimic la ochi asa.Daca le dau jos si ma las pe iele culiseaza bine,dar can le pun la loc sa le i-a dreaq daca merg!

Multam oricum :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ulei am pus cam 250 g in fiecare.

Strambe nu par a fii adica nu se vede nimic la ochi asa.Daca le dau jos si ma las pe iele culiseaza bine,dar can le pun la loc sa le i-a dreaq daca merg!

Multam oricum :)

 

Nu stiu cum sunt la dnepr, am facut la voshod operatiile de care spui. Ulei am pus cat scrie in cartea tehnica 180-200 ml, de fapt am pus la ochi :) . Si erau intepenite cand le apasam, DAR cand am mers la drum greu am vazut ca amortizeaza. Tu ai facut plimbari cu ele revigorate ? Pentru ca apasand pe ele si eu am crezut ca nu functioneaza .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai chiar ieri am iesit cu fieru pe camp ca m-am gandit cum ai zis tu ca poate isi dau drumu daca le calaresc un pic pe drum accidentat .....daaaa :) nimik

Ale dreaq culiseaza decat date jos :baldy:

Faza este ca nu ese umblat la cadru sau lovit puternic pe undeva sa zic ca amortizoarele stau intr-o pozitie nasoala :crack:

 

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai chiar ieri am iesit cu fieru pe camp ca m-am gandit cum ai zis tu ca poate isi dau drumu daca le calaresc un pic pe drum accidentat .....daaaa :) nimik

Ale dreaq culiseaza decat date jos :baldy:

Faza este ca nu ese umblat la cadru sau lovit puternic pe undeva sa zic ca amortizoarele stau intr-o pozitie nasoala :crack:

 

:)

 

Atunci cauta pe forum detalii tehn ice si baga ulei cat scrie. Trebuie sa mearga.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand sunt montate nu mai culiseaza deloc, sau culiseaza prea putin ?

Daca nu culiseaza deloc cand sunt montate dar cand is demontate merg ok, => problema la montaj, ceva le blocheaza.

Incearca sa tragi frana fatza si sa te lasi puternic pe ele , ar trebui sa se lase macar un pic; daca nu se lasa deloc uita-te si vezi ce ar putea sa le tina

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand sunt montate nu mai culiseaza deloc, sau culiseaza prea putin ?

Daca nu culiseaza deloc cand sunt montate dar cand is demontate merg ok, => problema la montaj, ceva le blocheaza.

Incearca sa tragi frana fatza si sa te lasi puternic pe ele , ar trebui sa se lase macar un pic; daca nu se lasa deloc uita-te si vezi ce ar putea sa le tina

 

Cand sunt montate nu culiseaza deloc chiar daca ma urc pe ele :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...