Sari la conținut

Tura Enduro La Urlati 02.05.2006


Postări Recomandate

Azi stabilesc cu bould de Mircea sa iesim la munte. Locatia Leota. Dar intai vine la mine sa schimbam jegu lui de mitas e-07 cu un cauciuc mai de offroad. Din cauza ca la prima vulcaniuzare la care am fost era inchis am pierdut ceva timp si asa s-a facut 12. In cazul asta am contramandat tura la Leaota si am zis sa facem ceva mai aproape ... Cum la Plopu a fo kewl data trecuta hotaram sa mergem in zona aia.

Cu ocazia asta mi-am testat si eu motocicleta reconstruita :moto: Mi-a ajuns cadrul din germania si l-am montat in timp record : 13 ore :ok: Vreau sa zic ca au stiut aia cu ochii mici de ce au facut cadrele drepte :) Merge din nou lin si frumos.

De la Urlati am luat-o deamboulea pe dealuri, pante cu grad de inclinare nesimtite, pe iarba su santuri. In cazul asta mergeai cu multi tupeu si de cateva ori am zis ca pic si-mi rup gatu :crack:

Traseul a fost frumos - dealuri cu iarba, in trepte, vii, padure, livada, ceva namol, ce mai , o tura aproape perfecta :blink:

In tura ma pot lauda ca n-am picat de loc, iar bou de Mircea si-a tavalit nitel tt-u la o urcare :crack:

In rest sa vorbeasca pozele :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma sparg de ras de fiecare data cand vad ca nu-l mai scoti pe Mircea din "bou" haaaahaaaaaaa

super excursia!

:moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma sparg de ras de fiecare data cand vad ca nu-l mai scoti pe Mircea din "bou" haaaahaaaaaaa

super excursia!

:moto:

Pai este o stare nativa a omului chiar singur o recunoaste si am mare respect din acest punct de vedere.

Ia zi "Boul de Mircea" cum e cu guma aia pe spate ? Se compara? Nu cred! Acum l-am vazut mai bine este super marfa in teren mai bun ca al lui Marcos . Pe sosea e galagios?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma sparg de ras de fiecare data cand vad ca nu-l mai scoti pe Mircea din "bou" haaaahaaaaaaa

super excursia!

:moto:

Este simplu de aflat cine e boul.. priveste mai bine cine sa ratacit in cireada de vaci :ok:

 

Pai este o stare nativa a omului chiar singur o recunoaste si am mare respect din acest punct de vedere.

Ia zi "Boul de Mircea" cum e cu guma aia pe spate ? Se compara? Nu cred!

Decii nu incape indoiala e big diference iam dat rusinica pe namoale boului de marcos... si pe sosea am mers cu 140/h fara probleme .

realitatea este ca nu e chiar nou caucicul si nici de hard , ma intreb ce se poate face cu un cauciuc adevarat de noroaie daca eu cu asta intermediar nu derapam delok.

 

Am facut si ceva filmuletze , le pune boul de Marcos curand. (sper)

post-6286-1146637686_thumb.jpg

post-6286-1146638975_thumb.jpg

post-6286-1146639081_thumb.jpg

post-6286-1146639132_thumb.jpg

post-6286-1146639169_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este simplu de aflat cine e boul.. priveste mai bine cine sa ratacit in cireada de vaci :moto:

Decii nu incape indoiala e big diference iam dat rusinica pe namoale boului de marcos... si pe sosea am mers cu 140/h fara probleme .

realitatea este ca nu e chiar nou caucicul si nici de hard , ma intreb ce se poate face cu un cauciuc adevarat de noroaie daca eu cu asta intermediar nu derapam delok.

 

Am facut si ceva filmuletze , le pune boul de Marcos curand. (sper)

 

dupa ce am intrat cu motoreta intr-o masina s-a rupt furca, in 2 zile e gata si merg si eu cu voi data viitoare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este simplu de aflat cine e boul.. priveste mai bine cine sa ratacit in cireada de vaci :)

 

 

Nu m-am ratacit in cireada, doar m-am oprit sa iti fac o poza mai kewl :ok: Si a iesit destul de bine dupa cum se vede :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi stabilesc cu bould de Mircea sa iesim la munte. Locatia Leota. Dar intai vine la mine sa schimbam jegu lui de mitas e-07 cu un cauciuc mai de offroad. Din cauza ca la prima vulcaniuzare la care am fost era inchis am pierdut ceva timp si asa s-a facut 12. In cazul asta am contramandat tura la Leaota si am zis sa facem ceva mai aproape ... Cum la Plopu a fo kewl data trecuta hotaram sa mergem in zona aia.

Cu ocazia asta mi-am testat si eu motocicleta reconstruita :moto: Mi-a ajuns cadrul din germania si l-am montat in timp record : 13 ore :ok: Vreau sa zic ca au stiut aia cu ochii mici de ce au facut cadrele drepte :) Merge din nou lin si frumos.

De la Urlati am luat-o deamboulea pe dealuri, pante cu grad de inclinare nesimtite, pe iarba su santuri. In cazul asta mergeai cu multi tupeu si de cateva ori am zis ca pic si-mi rup gatu :crack:

Traseul a fost frumos - dealuri cu iarba, in trepte, vii, padure, livada, ceva namol, ce mai , o tura aproape perfecta :blink:

In tura ma pot lauda ca n-am picat de loc, iar bou de Mircea si-a tavalit nitel tt-u la o urcare :crack:

In rest sa vorbeasca pozele :crack:

Eu (jupi) las filmele sa vorbeasca :

http://enduro.aviatiei.ro/Urlati-part1.avi

http://enduro.aviatiei.ro/Urlati-part2.avi

http://enduro.aviatiei.ro/Urlati-part3.avi

http://enduro.aviatiei.ro/Urlati-part4.avi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...