Sari la conținut

I-mi Cumpar Ims!


bh99mes
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 61
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ai incercat sa impingi masina inainte/inapoi ? Am mai vazut prin unele locuri metoda asta - parchezi paralel, deci evident blochezi iesirea altora, insa lasi masina scoasa din viteza si fara frana de mana trasa. In felul asta cel care vrea sa iasa, la o adica incearca sa impinga masina, sa-si elibereze culoarul de iesire.

 

Am incercat, am atata bunavointa. Asa se procedeaza in general, dar daca omul a fost bizon si a tras frana de mana... well, chiar am vrut sa sun un amic care sta in zona si are un Mitsubishi Pajero mai vechi si o shufa, sa vina sa punem shufa pe masina aluia si sa o mutam 100m mai incolo, lasand urme pe asfalt de la frana de mana. Ar fi fost haios, dar m-am gandit ca pe urma mai iese ala si ne toarna pt tentativa de furt. Totusi, ramane o idee buna...

 

 

Ry - nu crezi ca o sa-ti gasesti masina zgariata maine in parcare ... ?

 

Nu-mi fac griji. Am unele banuieli ca lucreaza pe aproape. Eu cred ca am parcat unde parca el in mod obisnuit, dar cum era un loc public, se merge pe regula "primului venit". Eu am venit mai devreme, am gasit loc liber, m-am bagat. Nu scrie pe loc al cui e. Si pe deasupra eu nici nu stateam toata ziua acolo... in fine, n-are rost discutia. Stiu ca sunt unii care aproba si unii care contesta ce am facut. Si eu acum, gandindu-ma la rece imi dau seama ca a fost poate o chestie urata, dar raman de parere ca nu poti riposta dragut, frumos si politicos unui mitocan care crede ca si-a cumparat soseaua.

 

Ce sa spun....m-ai spart cu faza asta,nu mai suferi atat varule ca nu e nici un Hells Angel pe aici :finger:Cand pun pensionarii, aurolacii sau copii motoarele cu cracii in sus si rup diverse de pe ele sariti repede...e bunu meu cu ce pm drept iti faci tu singur dreptate pe leasingu meu??

 

Auzi prietene, iti propun sa vii la Arc, miercuri seara, unde NU E NICI UN HELLS ANGEL si sa imi spui mie ca sunt un bosorog comunist. Discutam detaliile la fata locului, OK?

 

Ry.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io pt situatia asta mi-as lua un trabant...stie tata sa faca rollbar(si are si sculele necesare)ca i-a mai facut lui gunter gref rollbaru la o masinuta de teste sau ceva de genu....ma rog...ideea e ca ...un traby cu rollbar sanatos ar putea rezolva problema neacordarii de prioritate!!!:ok:...

got to bee mad!!!

Mie mi-au suspendat carnetu 3 luni (mai am 2 luni juma de executat) pt o faza ceva de genu...

Veneam de pe un drum secundar cu semnu STOP,am oprit,am asteptat sa treaca coloana de masini,eu vrand sa virez stanga,...la un momendat cand se mai elibereaza drumu,din stanga(de pe drumu cu prioritate CU O SINGURA BANDA PE SENS!!!!) vine un logan care semnalizeaza dreapta si incetinteste, am crezut ca face dreapta prin stanga mea pe drumu fara prioritate...ma uit in dreapta , nu venea nimic,...cand sa ies...pOOOOC...era blonda...cand am intrebat-o de ce-a semnalizat dreapta...mi-a zis ca...a trecut pe prima banda...(repet drumu are o singurra banda pe sens!!!)...clar eu sunt de vina...aveam semnu stop...

Zii asta la militieni...puii mei...abea in iulie pe 19 imi mai iau carnetu!!!:moto:( puii mei...c*c*t se-ntampla...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io pt situatia asta mi-as lua un trabant...stie tata sa faca rollbar(si are si sculele necesare)ca i-a mai facut lui gunter gref rollbaru la o masinuta de teste sau ceva de genu....ma rog...ideea e ca ...un traby cu rollbar sanatos ar putea rezolva problema neacordarii de prioritate!!!:blink:...

got to bee mad!!!

Mie mi-au suspendat carnetu 3 luni (mai am 2 luni juma de executat) pt o faza ceva de genu...

Veneam de pe un drum secundar cu semnu STOP,am oprit,am asteptat sa treaca coloana de masini,eu vrand sa virez stanga,...la un momendat cand se mai elibereaza drumu,din stanga(de pe drumu cu prioritate CU O SINGURA BANDA PE SENS!!!!) vine un logan care semnalizeaza dreapta si incetinteste, am crezut ca face dreapta prin stanga mea pe drumu fara prioritate...ma uit in dreapta , nu venea nimic,...cand sa ies...pOOOOC...era blonda...cand am intrebat-o de ce-a semnalizat dreapta...mi-a zis ca...a trecut pe prima banda...(repet drumu are o singurra banda pe sens!!!)...clar eu sunt de vina...aveam semnu stop...

Zii asta la militieni...puii mei...abea in iulie pe 19 imi mai iau carnetu!!!:)( puii mei...c*c*t se-ntampla...

 

Teoretic ai incalcat o regula de circulatie....practic ai incalcat o regula "nescrisa" .......Te-ai bazat pe altul in trafic.Ai crezut ca fata face dreapta pe strada fara prioritate de pe care veneai tu , din cate inteleg eu.In rest nu venea nimeni si ai plecat.....Daca erai cu motorul sigur te "tavalea" .Ai grija pe viitor si NU te mai baza pe NIMENI in trafic ! FII PARANOIC...cum bine zicea cineva pe aici......Asa...? Te-a lasat fraiera aia fara carnet...Bafta.

 

Am incercat, am atata bunavointa. Asa se procedeaza in general, dar daca omul a fost bizon si a tras frana de mana... well, chiar am vrut sa sun un amic care sta in zona si are un Mitsubishi Pajero mai vechi si o shufa, sa vina sa punem shufa pe masina aluia si sa o mutam 100m mai incolo, lasand urme pe asfalt de la frana de mana. Ar fi fost haios, dar m-am gandit ca pe urma mai iese ala si ne toarna pt tentativa de furt. Totusi, ramane o idee buna...

Nu-mi fac griji. Am unele banuieli ca lucreaza pe aproape. Eu cred ca am parcat unde parca el in mod obisnuit, dar cum era un loc public, se merge pe regula "primului venit". Eu am venit mai devreme, am gasit loc liber, m-am bagat. Nu scrie pe loc al cui e. Si pe deasupra eu nici nu stateam toata ziua acolo... in fine, n-are rost discutia. Stiu ca sunt unii care aproba si unii care contesta ce am facut. Si eu acum, gandindu-ma la rece imi dau seama ca a fost poate o chestie urata, dar raman de parere ca nu poti riposta dragut, frumos si politicos unui mitocan care crede ca si-a cumparat soseaua.

Auzi prietene, iti propun sa vii la Arc, miercuri seara, unde NU E NICI UN HELLS ANGEL si sa imi spui mie ca sunt un bosorog comunist. Discutam detaliile la fata locului, OK?

 

Ry.

 

Desi in principiu nu sunt de acord cu ce-ai facut, sunt de acord ca uneori trebuie sa-i pedepsesti pe nesimtiti si sa-ti faci dreptate pe cont propriu.In rest..ce sa zic...."renegati" :ok: si alte alea.....nu merita....Toleranta e mama civilizatiei..... :moto:

 

chiar acuma m-a anuntat un prieten ca a patit exact cum am patit si eu!!! de la o benzinarie un idiot a iesit in fata lui (ca in cazul meu) si fara nici macara sa se atinga de frana a iesit de la tabla STOP!!!!

asa ca baieti buni, am ajuns la concluzie!!! si asta spun foarte serios!

 

mai am rate la moptor pana in iulie, dar cum am treminat, i-mi cumpar un IMS vechi si stricat, abia sa mearga, si Doamne feri' ce bare si fiare o sa pun pe ea.

 

VORBESC FOARTE SERIOS!!!

 

cine iese in calea mea, i-mi si ridic picioarele si le pun pe volan, sa intru in fiecare bou, care nu acorda prioritate.

 

Aveti grija oameni buni cu masini, care nu circulati regulamentar, ca va distrug, si nu ma intereseaza, nici daca va nenorocesc pe viata!!!!!!!!

 

asaceva nu se mai poate! daca suntem pe 2 roti, deja tre' sa iesim pe strada in fiecare zii cu frica de moarte in noi!

 

NA las' ca rezolv io....

 

vcitor-ORADEA

 

Nu te supara pe mine, dar sper ca manuiesti mai bine motorul decat limba romana....Cat despre IMS-ul tau...sper sa ti-l poti "permite".Nu este asa de ieftin cum crezi....Ia-o mai incet ! Sunt destui nebuni pe drum oricum !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnu' renegat, ia veniti cu mareata dvs conserva sa blocati iesirea din herastrau la arc, sa vedeti cum vi se intoarce troaca cu rotile in sus. Cu grija , pe iarba, sa nu cumva sa se zgarie capota :moto:

:ok: :) :blink: :crack: :crack: :lol: :moto: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Auzi prietene, iti propun sa vii la Arc, miercuri seara, unde NU E NICI UN HELLS ANGEL si sa imi spui mie ca sunt un bosorog comunist. Discutam detaliile la fata locului, OK?

 

Ry.

 

La ARC?Nu vrei sa vin si legat la maini si la ochi sa iti fie mai usor? :moto: Tare hazliu mai esti prietene,daca te vedea omu cand zgariai masina tot asa-i ziceai?ne vedem miercuri seara la ARC?tre' sa ai un pic de cojones ca nu e mereu miercuri seara la ARC

 

P.S.-scuza-ma ca te-am facut bosorg comunist,esti doar un tanar cu mentalitate de bosorg comunist!

Editat de renegatu'wannabe
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tarka ...stii cum e...pana o patesti prima oara...ca acu stau poa sa semnalizeze sa incetineasca si sa-mi faca si cu farurile...ca tot nu ies pana nu-l vad ca face dreapta prin stanga mea!!!!...PARANOIA!!?!?!?>...putin spus:)))....Partea buna e ca io eram cu un ford transit(masina de lucru) deci...io n-am patit mare lucru ...dar loganu....:ok:...noroc cu full casco!:moto:

Editat de antemiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tarka ...stii cum e...pana o patesti prima oara...ca acu stau poa sa semnalizeze sa incetineasca si sa-mi faca si cu farurile...ca tot nu ies pana nu-l vad ca face dreapta prin stanga mea!!!!...PARANOIA!!?!?!?>...putin spus:)))....Partea buna e ca io eram cu un ford transit(masina de lucru) deci...io n-am patit mare lucru ...dar loganu....:ok:...noroc cu full casco!:moto:

 

Pai asta era ideea.Nu mai iesi altadata pana nu vezi fraierul ca se duce intreaba lui.Se intampla frecvent faza descrisa de tine.Si eu era sa mi-o fur asemanator.Si de atunci suflu si in iart.Nu ar vrea nimeni sa i se intample asta cand este pe motor.E bine ca ai invatat ceva din experienta avuta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vad ca tare curajosi sunt copiii din ziua de azi din spatele tastaturii. anonimitatea asta e un bonus de +50 la tupeu.

ala cu masina l-a blocat intentionat nu din intamplare si ry a facut foarte bine ce-a facut. daca aveam o administratie locala competenta ar fi sunat la politie si in 10min i-ar fi ridicat lui ala masina de acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe vorba buna si pe neaplicarea legii infloreste precum mucegaiul nesimtirea!

 

Sa lovesti intentionat o masina, sa o zgarii, sa dai foc unui motor... astea nu sunt incadrate la aplicarea legii.

Vorba buna trebuie sa fie intotdeauna prima metoda de atac. Dupa aceea... mai vedem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dear tarka!

 

nu m-am suparat, tocmai pentru ca nu am spus niciodata ca stiu foarte bine pe romaneste. si cei...? :crack: toti ati inteles ce am vrus sa zis, asa ca...care-i problema? :)

iar pe de alta parte iarasi tre' sa va zic ca ati confundat treaba! :ok: 80% dintre cei care scriu aici, cred ca scopul e sa lovesc pe toata lumea si sa fac cat mai mare bagube. NU!!! doar pe cei care nu acord prioritate! asa ca nici itrun caz nu vreu sa stau de vorba cu ei despre Eminescu sau Cosbuc...deci nu prea ma intereseaza daca stiu perfect pe romaneste... :blink:

dar nu m-am suparat, nu-i nici o problema! :moto:

numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...