Sari la conținut

IESIRE ENDURO RAZVAD 7 NOIEMBRIE 2009


bibanu
 Share

Postări Recomandate

Pe data de 7 Noiembrie 2009 organizam o iesire enduro pe dealurile de la Razvad, pe traseu marcat in totalitate cu banda si sageti . Neavand posibilitati de cazare viabile in zona am preferat sa organizam iesirea pentru o singura zi. Incercam sa aducem in zona de campare pe cineva cu cate ceva de mancare(mici, gratare) si de baut (apa, sucuri, bere, tuica fiarta, etc) precum si o ambulanta pentru eventualele accidentari(noi speram sa nu fie nevoie de ea). Avem sprijinul Primariei din Razvad o sa incercam sa aducem si ceva sponsori pentru mici cadouri pentru participanti. Speram ca si vremea sa tina cu noi, astfel incat sa iasa ceva frumos. O sa facem traseul astfel incat sa poata fi practicabil si in conditii de vreme nefavorabila.

Ca si la prima intalnire pe care am organizat-o in 5 septembrie taxa de participare va fi ZERO .

Asa ca va asteptam in numar cat mai mare la start pentru o cursa absolut amicala cu care sa incheiem sezonul.

Tel. contact Cristi Bernad : 0720697975

Razvan Georgescu: 0723278877

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 59
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pe data de 7 Noiembrie 2009 organizam o iesire enduro pe dealurile de la Razvad, pe traseu marcat in totalitate cu banda si sageti . Neavand posibilitati de cazare viabile in zona am preferat sa organizam iesirea pentru o singura zi. Incercam sa aducem in zona de campare pe cineva cu cate ceva de mancare(mici, gratare) si de baut (apa, sucuri, bere, tuica fiarta, etc) precum si o ambulanta pentru eventualele accidentari(noi speram sa nu fie nevoie de ea). Avem sprijinul Primariei din Razvad o sa incercam sa aducem si ceva sponsori pentru mici cadouri pentru participanti. Speram ca si vremea sa tina cu noi, astfel incat sa iasa ceva frumos. O sa facem traseul astfel incat sa poata fi practicabil si in conditii de vreme nefavorabila.

Ca si la prima intalnire pe care am organizat-o in 5 septembrie taxa de participare va fi ZERO .

Asa ca va asteptam in numar cat mai mare la start pentru o cursa absolut amicala cu care sa incheiem sezonul.

Tel. contact Cristi Bernad : 0720697975

Razvan Georgescu: 0723278877

Foarte frumos.

Vin si eu.Cateva detalii despre traseu si la ce ora este startul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Programul va fi urmatorul:

SAMBATA 7.NOV.2009- ora 8-10.30 Inscriere si primire numere de concurs

ora 11.00 Brieffing

ora 11.30-12.00 Start cursa

DUMINICA (daca vor fi doritori si daca vremea ne va permite vom organiza o iesire de cateva ore pe principalele trasee din zona noastra,trasee care nu vor fi marcate, cronometrate, vor fi impartite doar pe doua -trei clase-moto avansati, moto hobby si ATV-si indrumate de catre un organizator.).

Traseul de sambata va fi un traseu combinat de tip enduro , va cuprinde padure, urcari, coborari, terase, zone tehnice si zone de viteza.

De asemenea vrem sa facem si un mic traseu cu obstacole artificiale, de dificultate medie( nu Romaniacs) cu care se va incheia fiecare tur. Asta ca sa fie toti concurentii incalziti la trecerea peste obstacole.

Vom face 4 ture cronometrate cu trecere prin cateva CP . Startul se va da in functie de numerele de concurs.

Vor fi doua clase : motociclete si ATV/ Quad . Sambata nu va exista departajare de tip Profi, Avansati si Hobby .

Cei mai buni castiga!

Nu avem premii asa ca cine este cel mai bun castiga... prestigiu.

In alta ordine de idei, zilele astea o sa ma interesez de posibilitatile de cazare in Targoviste si langa, o sa afisez cate camere au disponibile , tarifele si numerele de contact de la receptiii, insa as dori sa primesc din partea voastra o confirmare de prezenta la intalnirea noastra , in care sa specificati si daca doriti sa ramaneti peste noapte in zona . Asta pentru a putea discuta ceva concret si la hoteluri.Asa ca va rog mail de confirmare la razvanbiban20@yahoo.com sau PM aici pe forum .

Va asteptam!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Razvane

Nu-ti bate capul cu cazarile. Concentreaza-te pe traseu.

Pune ceva numere de telefon si cine vrea sa se cazeze se descurca. iti spun ca multi o sa se decida sambata dupa tura daca mai raman o zi sau nu, in functie de cum e vremea si de cum au fost traseele.

Spor sa ai

Eu vin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la 4 ture asta suna a enduro-cross (adica traseu mic 8-10 km maxim)

 

Speram sa aiba 20 de km minim. Oricum traseul de pe 5 septembrie a fost de 11 km si am facut cam 7 ture in 2 ore. A fost enduro-cross insa fara traseu de motocross.

Editat de bibanu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CAZARE. O mica lista cu locuri de cazare peaici! Nu am aflat pretul fiecareia dar puteti afla cu un telefon. Sunt cu siguranta mai multe

dar n-am apucat sa le iau la rand.. ;)

 

Hotel Valahia - centru - 0245-634 491/634 459 - camera dubla 163 Ron - single 118 Ron

Hotel Dracula - centru - 0724 015 242 - camera dubla 126 Ron - Single 113 ron.... (cu mic dejun)

Hotel Dambovita - centru - 0245-213 370/ 213 374

Hotel Solarino - Aninoasa (4-5 km de Tgv) - 0726 108 189

Pensiunea Loteia - Valea Sasului-Manastirea Dealu - 0766 522 606/ 0729 829 411 - camera dubla- 120 ron - cam tripla 150 ron

Pensiunea Chindia - Targoviste - 0726 355 514

Pensiunea AS - 0245- 620 013

Pensiunea Casa Domneasca -targoviste - 0245-613 173

Pensiunea King -0245-612 659

Pensiunea Casa Verde - Razvad - 0245-263 357 / 0722 243 426

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi impreuna cu baietii am amenajat zona de "joaca" cu cativa bustenei , o rampa din lemn, un pieptene din trunchiuri , o zona cu cauciucuri si vreo doua trambuline din pamant.Iese ceva foarte frumos si nu foarte greu. Ceva ce poate face si un incepator.Urmeaza luni un mic wall-ride din lemn si in continuare vom termina traseul de marcat. Vremea se anunta stabila, fara ploaie , noi suntem pregatiti, asa ca va asteptam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

treaba asta e acelasi lucru cu bananele de la prologul red bull? :kiss:

 

E in genul aceleia de la Sibiu, dar la o scara mult mai mica. Nu e nimic de speriat.

"Un fleac...m-au ciuruit" :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PREZENT!

Sigur se gaseste cazare in Targoviste (nici 10km). Daca e frumos, ne dam si duminica.

Spor la trasee!!!

de frumos , e tare frumos traseul .

chiar azi am trecut cu un prieten pe acolo (cu ATV-urile) , instantaneu ne-am intalnit cu cristi (tot cu ATV-ul) care ne-a aratat tot traseul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poze ceva?

 

Poze o sa se faca la cursa , probabil si ceva filmari. Ieri ne-am ocupat de traseu, astazi am facut wall-ride.Suntem aproape gata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CAZARE. O mica lista cu locuri de cazare peaici! Nu am aflat pretul fiecareia dar puteti afla cu un telefon. Sunt cu siguranta mai multe

dar n-am apucat sa le iau la rand.. :kiss:

 

Hotel Valahia - centru - 0245-634 491/634 459 - camera dubla 163 Ron - single 118 Ron

Hotel Dracula - centru - 0724 015 242 - camera dubla 126 Ron - Single 113 ron.... (cu mic dejun)

Hotel Dambovita - centru - 0245-213 370/ 213 374

Hotel Solarino - Aninoasa (4-5 km de Tgv) - 0726 108 189

Pensiunea Loteia - Valea Sasului-Manastirea Dealu - 0766 522 606/ 0729 829 411 - camera dubla- 120 ron - cam tripla 150 ron

Pensiunea Chindia - Targoviste - 0726 355 514

Pensiunea AS - 0245- 620 013

Pensiunea Casa Domneasca -targoviste - 0245-613 173

Pensiunea King -0245-612 659

Pensiunea Casa Verde - Razvad - 0245-263 357 / 0722 243 426

 

Sal, care din pensiuni sunt mai aproape de Razvad?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal, care din pensiuni sunt mai aproape de Razvad?

 

 

in afara de Hotel Solarino care e la 10 km distanta de cele din centru....toate sunt apropiate de Razvad..max 10 min cu maisna !

Nu ar trebui sa iti faci griji in privinta distantei Razvad-Targoviste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...