Sari la conținut

Am Gasit Asta Intr-un Garaj...


Postări Recomandate

...Surpriza! Am gasit asta pe forumul vecin si prieten...cred ca e aceiasi motocicleta...de fapt sint sigur...http://www.pro-bike.ro/forums/index.php?showtopic=15237&hl=BMW

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt tare curios sa aflu care e ala care a vandut-o aici, sa mai stim si noi cine se ocupa de tzepe. intr-adevar, pare sa fie aceeasi motocicleta. zici ca e luata de la un mos. cine e ala??? B)

 

 

 

 

omul a luat-o direct de la Focsani sau de aici din Bucuresti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca mosul e tipul ala care a postat pe PRO si acest prieten al meu a vrut sa para mai demna de credibilitate persoana care l-a pacalit...d'aia l-a imbatrinit asa...un prieten de-al meu care are Broasca(masina,VW),vorbea despre un mos care ii vindea piese stricate pe niste preturi astronomice,atunci cind nu se pricepea:"...si atit m-a fraierit mosul ala,ca pina la urma am devenit prieteni.. B) ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

B) Nu e mare rusine ca si-a luat tzeapa grav, desi daca vre-oa sa-si ia BMW, trebuia sa stie totul despre motor. Mai mare rusine e ca nu l-ai oprit cum trebuie. :blink:

Spune-ne cat a dat pe M si numele si adresa tzeparului din focsani "ando".

 

Greenefect, chiar ai de invatat. Diferente intre M72 si BMW sunt garla chiar si intre primele modele de M. Uralul si EMW-ul sunt alta mancare de peste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

B) Nu e mare rusine ca si-a luat tzeapa grav, desi daca vre-oa sa-si ia BMW, trebuia sa stie totul despre motor. Mai mare rusine e ca nu l-ai oprit cum trebuie. :blink:

Spune-ne cat a dat pe M si numele si adresa tzeparului din focsani "ando".

 

Greenefect, chiar ai de invatat. Diferente intre M72 si BMW sunt garla chiar si intre primele modele de M. Uralul si EMW-ul sunt alta mancare de peste.

 

///cind am vazut eu motocicleta prima data deja dadu-se bani (multi)ca aconto...alti nu a mai dat...eu nu am nici o vina,l-am sfatuit dinainte sa o vad sa nu se bage...Aleko,nu ma mai invinui daca nu cunosti dedesupturile afacerii...valicaddy stie mai multe...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scuza-ma dar m-am ofticat ca tocmai de la ala a muscat momeala...

Daca se uita pe forum PRO vedea ca licitatia ajunsese la 7 milioane, pe care poate ca i-ar fi meritat. A si intrebat tzeparul daca nu ofera careva mai mult. Daca nu o lua prietenul tau probabil ca nu o lua nimeni pe bani multi.

Eh, macar sa faca din ea ce a fost odata. B) Sa ne tii la curent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da....rezervorul ala cu usita nu s-a facut doar de rusi? B) oricum,parca bmw-ul

are cilindrii mai rotunzi.MADE IN URSS

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe motrul de bmw apare emblema caracterisitica in mai multe locuri.

cel mai mirat am fost cand am gasit emblema absolut impecabila pe bloc, dar ascunsa privirii de carcasa ambreiajului (monodisc, uscat) cu ocazia schimbarii materialului de pe disc.

Al meu a fost modificat, in sensul ca avea alternator de dacie antrenat cu o curea trapezoidala direct de o fulie de pe vechiul dinam.

Dupa ce am facut o mega restaurare (mai putin carburatoarele), l-am dat pe un televizor unui fost vecin. Ma gandesc ca atasul era opera de arta.

Si modelele originale au avut usita pe rezervor, in care intrau niste acte, o sticluta plata cu schnaps, etc.

Emblema apare clar si pe rezervor, si pe ceasul de bord si pe cadru, etc.

Din ce povvestiti voi aici, e clar marfa ruseasca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...