Sari la conținut

Sperieciori Party


ACMR
 Share

Postări Recomandate

Asociatia Umanitara "Comunitatea Mototciclistilor din Romania" va invita sambata, 31 octombrie, in Iron City (Blanari 21) incepand cu orele 21.00 trecute fix la "Sperieciori Party", petrecere cu scopuri caritabile.

 

Muzica pe tema si distractie pe masura asigurate de MC Valkiria.

 

Invitam toti curajosii sa participe la concursul serii "Cel mai ingenios realizat costum". Inscrierile se fac la bar in seara evenimentului.

 

Intrarea in club este de 20 lei, reprezentand consumatie integrala.

 

 

 

Toate donatiile facute, se vor indrepta catre Razvan, varul colegului si prietenului nostru ORL, un tanar de 22 ani, student al Facultatii de Constructii Civile, Industriale si Agricole, din cadrul U.T.C. Bucuresti, care din masina in care se afla ca pasager, in data de 21 Septembrie 2009, a ajuns pe patul de spital, cu grave probleme la coloana, semiparalizat.

 

In prezent se afla internat la Spitalul Clinic de Urgenta Bagdasar-Arseni din Bucuresti, dar starea lui nu s-a imbunatatit foarte mult. Singura sansa este o clinica din Germania, unde a si fost acceptat pentru operatie. Aceasta trebuie efectuata urgent, iar familia lui este pusa in groaznica situatie de a face rost de circa 20 000 euro (costul operatiei), fara a mai lua in calcul si cheltuielile de transport si spitalizare si tinand cont de faptul ca parintii au cheltuit deja foarte mult de cand este Razvan internat.

 

Asadar, bifati-va in carnetele "Sperieciori Party", sambata, 31 octombrie, 21.00, Iron City Club!

 

prev%20post%20copy.jpg

Editat de ACMR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 270
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Are vreo legatura cu cei care deja au stabilit ca se intilnesc acolo si pun de un party 'ca anul trecut'?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu, o sa fie o petrecere intr-o camera si alta in cealalta camera

 

 

zanule ce te uiti mah...

 

 

stai ca acum am citi mai bine, pai bine mah sunt atatia motociclisti care au nevoie de ajutor si voi ati ales sa ajutati pe varul prietenului vostru ORL ? care era pasager in MASINA?

 

hai ca asta e tare :rolleyes:

Editat de Florin_FZN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are vreo legatura cu cei care deja au stabilit ca se intilnesc acolo si pun de un party 'ca anul trecut'?

 

Vreo legatura in ce sens?

 

Organizam acolo, tocmai pentru ca a fost si anul trecut ceva asemanator, mai ales ca o parte din cei care merg in acel loc, sunt si utilizatori ai acestui forum. Scopul nostru este ca toata lumea sa se simta bine si cei care doresc, sa si doneze pentru a-l ajuta pe Razvan.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreo legatura in ce sens?

 

Organizam acolo, tocmai pentru ca a fost si anul trecut ceva asemanator, mai ales ca o parte din cei care merg in acel loc, sunt si utilizatori ai acestui forum. Scopul nostru este ca toata lumea sa se simta bine si cei care doresc, sa si doneze pentru a-l ajuta pe Razvan.

Pai era o mina de oameni care s-a mobilizat sa faca acelasi lucru, fara un nume anume, tot acolo, tot in acelasi scop. Ma gindeam sa stiti unii de altii si sa nu se trezeasca oamenii ca tre sa plateasca intrarea la o bauta pe care s-au organizat-o. Va intelegeti voi. Poate chiar va uniti fortele. :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stai ca acum am citi mai bine, pai bine mah sunt atatia motociclisti care au nevoie de ajutor si voi ati ales sa ajutati pe varul prietenului vostru ORL ? care era pasager in MASINA?

 

hai ca asta e tare :rolleyes:

 

Nu este numai prietenul nostru, al ACMR, sunt multi oameni care il cunosc pe acest forum, mai ales din topicurile de reconditionat motociclete vechi.

Tinand cont de faptul ca este un utilizator cu activitate in domeniu si tinand cont de faptul ca lumea se intreba daca nu se poate organiza o petrecere ca cea de anul trecut pentru varul lui, da, am vrut sa il ajutam.

 

In alta ordine de idei, evenimentul a aparut, fara sa ne fi planificat sa facem ceva cu ocazia Halloween-ului (este stiut faptul ca ACMR tocmai ce a trecut printr-o schimbare organizatorica importanta), dovada si anuntarea destul de tarzie a petrecerii - alte localuri au anuntat petreceri cu aceeasi ocazie, de acum doua saptamani aproape. Asadar, nu se poate spune ca l-am ales pe varul lui Orl in defavoarea altuia, care poate ar fi fost sau nu mai indreptatit sa primeasca ajutorul nostru.

 

Sper ca am expus destul de bine punctul nostru de vedere.

Daca mai sunt nelamuriri, asteptam intrebari.

Editat de ACMR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari ACMR ptr ce faceti!

 

Este normal ca la cati accidentati sunt sa ramana multi pe dinafara. Asta este, nu ii poti salva si multumi pe toti. Dar daca din cati forumisti si motocilcisti exista , ar da fiecare cate putin, poate ca ar putea fi ajutati mult mai multi decat se poate acum. In loc ca unii sa fie carcotasi, mai bine ar veni la party ca sa realizeze 2 lucruri : unul - sa ofere un mic ajutor si al doilea - sa se distreze.

 

Off topic : Daca stau sa pun intrebarea cati dintre noi au donat sange , sunt mai mult decat sigura ca multi vor tace.

Asa ca mai terminati cu polemicile , doar ca sa faceti posturi si mai bine faceti ceva ca sa existe mai multe actiuni caritabile si sa fie ajutati cat mai multi oameni

Respect!

Editat de q_simi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai era o mina de oameni care s-a mobilizat sa faca acelasi lucru, fara un nume anume, tot acolo, tot in acelasi scop. Ma gindeam sa stiti unii de altii si sa nu se trezeasca oamenii ca tre sa plateasca intrarea la o bauta pe care s-au organizat-o. Va intelegeti voi. Poate chiar va uniti fortele. :rolleyes:

 

Noi nu stiam ca mai exista un grup care vrea sa stranga donatii pentru Razvan.

Bonul acela de consumatie (ATENTIE!), din cate stim noi, o sa il plateasca oricum toata lumea - de cateva saptamani s-a pus aceasta regula pentru zilele de vineri si sambata si apartine barului, nu noua.

Din punctul nostru de vedere, cu cat mai multa lume, cu atat mai bine si daca cineva doreste sa ne unim fortele, cu mare placere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa ajuti un om e un lucru mare si consider ca nu conteaza daca e motociclist sau nu, e OM, un suflet, care are nevoie de ajutor din partea oricui; putini stiu prin ce trece el acum, dureri groaznice, calmante peste calmante, perfuzii grupa mare, stare psihica jalnica...

 

noi ii putem aduce fericirea si pana la urma cred ca asta e cel mai frumos lucru din lume, sa redai zambetul unui om decazut

 

 

hai, asfalt gonflabil si moarte conservarilor :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

voi fi acolo si pt aceasta cauza nobila

 

carcotasilor le recomand sa ia in serios ce scrie ACMR sau poate nu cunoaste toata lumea ce inseamna acest ACMR?! nu-s glume si nici abureli, nepotisme si alte minuni 'ingineresti' nascocite de poporu nostru artist in misculatii! sunt doar realitati, cel mai important e sa ajutam cat si cu ce putem, cand e cazul!!!

 

eu, una, am donat sange ani la rand, eram sunata din tara sa donez, eram nelipsita, o luam chiar pe mama dupa mine sa doneze si ea; mereu am ajutat si fara sa cunosc persoana in cauza, atunci cand pot ajuta, ajut cu orice, important e sa aflu, pt ca din suflet vine ajutorul si chiar se simte; nu mai dau exemple de alte sustineri pt ca nu e asta scopu acestui topic!

 

haideti sa fim cati mai multi prezenti si mai ales cu sufletele deschise, sa fim optimisti :lol:

 

zilele se scurg rapid asa ca as fi incantata sa citesc cat mai multe raspunsuri afirmative la aceasta chemare :D

 

aveti grija de voi si o saptamana bestiala sa avem :rolleyes:

 

mada moto

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

FOARTE MARE RUGAMINTE

 

Incercati sa pastrati topicul cat mai la obiect si sa nu va mai certati; exista si optiunea de PM.

Nu obligam pe nimeni sa faca ceva impotriva propriei vointe, doar ne-am anuntat intentiile.

 

Multumim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are vreo legatura cu cei care deja au stabilit ca se intilnesc acolo si pun de un party 'ca anul trecut'?

 

Tu ce crezi? :D

 

nu, o sa fie o petrecere intr-o camera si alta in cealalta camera

 

Of course ca este aceeasi petrecere - de Halloween in Iron City unde se vor trange donatii pentru Razvan.Si da, il ajutam ACUM pe el, pentru ca ACUM are celmai mare nevoie!

 

Si ca sa trecem la lucruri serioase - aici alegem costumele :lol: sau aici? :rolleyes:

 

Mihaela

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu ce crezi? :D

Eu nu cred, eu AFLU. :rolleyes:

 

N-am vazut eu bine sau a disparut afisul. Mai ziceti si voi ceva. Cine vine, ce faceti,...hai cu dezvaluirile.

Editat de ser79ban
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu o sa fiu calugarita :D si se pare ca am deja doritori la poze :rolleyes: evident ca voi poza cu doritorii doar daca DONEAZA

 

Sunt sigura ca vom scoate bani buni pentru Razvan caci o sa fiu insotita de o "dracusoara" foarte senzuala si sexi cu care sunt sigura vor vrea barbatii sa se pozeze...

 

P.S. insotitoare mea senzuala si sexi este si blonda (doar la culoarea parului ma refer :lol: )

Editat de iollele
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prev%20post%20copy.jpg

 

 

Amanunte foarte detaliate despre ce o sa se intample exact, nu vrem sa dam prea multe, pentru a nu va strica surpriza.

Spunem doar atat:

la concursul de costume, va fi apreciata munca depusa de fiecare pentru realizarea costumelor. Asadar puneti mana pe ac, ata, panza, hartie, tabla zincata sau mai stim noi ce materiale vreti sa folositi si dati frâu liber imaginatiei. Nu spunem ca acesta va fi criteriul de inscriere in concurs al costumelor, ci doar ca ne-ar placea sa vedem cat mai multe costume "home-made".

Cat despre premiu.... va va aduce aminte multa vreme de aceasta seara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De cand astept cu interes evenimentul. :lol: Abia ajtept sa nu vin. :D

 

Dar up-side down de la mine, ca se merita. :rolleyes:

Editat de alex ripper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De cand astept cu interes evenimentul. Abia ajtept sa nu vin.

 

Dar up-side down de la mine, ca se merita.

 

Nu te cred! :lol:

 

... si cum ziceai ca se numeste costumul? :D

 

@Adi: ... it was only the begining :rolleyes:

 

@ACMR: si care ar fi acel premiu??? :moron:

 

@Iolelle: vreau si eu foto :laugh:

 

@Kiddo, Alexutzza: cand programam repetitiile?

 

M.

Editat de Phaniske
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am postat pe topicul de l-am deschis pt Razvan:

 

/index.php?...t&p=2164268

 

Va multumesc, si sper sa o facem la fel de lata si reusita ca si datile trecute, impreuna!Sa ne adunam iar cu totii spre a petrece si participa la un eveniment frumos, in speranta ca acest baiat va reusi din nou sa mearga...

 

Ne auzim in Iron, de halouin :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...