Sari la conținut

Gata Si De Vanzare


baluba16
 Share

Postări Recomandate

  • 4 weeks later...
  • Răspunsuri 115
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vizitator moto_comuniste

Iron_Maiden___Mother_Russia.mp3

 

Se lucreaza. Incet si mai mult noaptea pentru ca am foarte putin timp liber.

Motoreta e demontata complet, am dat jos vopseaua si am dat o mana de chip pe aripi si o cutie laterala.

 

post-6260-1150959729_thumb.jpg post-6260-1150962141_thumb.jpg

post-6260-1150959844_thumb.jpg post-6260-1150959996_thumb.jpg

post-6260-1150959923_thumb.jpg post-6260-1150960063_thumb.jpg

post-6260-1150960149_thumb.jpg post-6260-1150960227_thumb.jpg

post-6260-1150960379_thumb.jpg post-6260-1150960473_thumb.jpg

 

post-6260-1150960670_thumb.jpg post-6260-1150960799_thumb.jpg

 

Acuma urmeaza sa mai fac usoare retusuri cu chit, sa dau jos vopseaua de pe cadru, o cutie laterala, rezervor si bascula. In paralel o sa lucrez si la motor unde trebuie sa schimb bucsa de la blotz si ambreajul.

 

Sunt complet in ceata cu instalatia electrica. Aveti cumva o schema pentru instalatie de 56? Motoreta o sa fie 100% originala, deci inclusiv instalatia electrica de 6V

 

PHOENIX___In_umbra_marelui_urs.mp3

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Vizitator moto_comuniste

Cumpar pentru IZH 56':

 

1. Kilometraj (ceas)

2. Stop spate

 

Daca aveti asa ceva de vanzare postati aici, trimiteti PM sau e-mail la moto_comuniste@yahoo.com.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am eu un stop spate, dar mai bine ii fac o poza si o pun pe forum, ca sa fii sigur ca este ceea ce cauti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator moto_comuniste

Am eu un stop spate, dar mai bine ii fac o poza si o pun pe forum, ca sa fii sigur ca este ceea ce cauti

ok! Multumesc! Pana o sa postezi poza zi-mi te rog si un pret!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Vizitator moto_comuniste

Azi de dimineata am luat "de la" vopsit in camp electrostatic:

-cadru

-roti

-ghidon

-suporti (ghidon/motor)

-cric lateral

-partea inferioara a amoritzoarelor fata

 

Revin cu foto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator moto_comuniste

Asa cum ziceam, revin cu poze:

 

post-6260-1155880588_thumb.jpg post-6260-1155880684_thumb.jpg

post-6260-1155880760_thumb.jpg post-6260-1155880829_thumb.jpg

post-6260-1155880898_thumb.jpg post-6260-1155880968_thumb.jpg

 

-Vopsit in camp electrostatic = 600.000 lei (la mica intelegere)

-Astfel de vopsiri se pot face in Alba Iulia la ateleierul situat dincolo de podul peste Ampoi, in partea stanga sau la ALSTING

-"Sablarea" pieselor si pregatirea lor pentru vopsire am facut-o eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Vizitator moto_comuniste

Cate orificii are bucsa boltului de la pistonul de 56 si cum sunt amplasate?

Unde gasesc de cumparat o bucsa de bronz grafitat de preferat noua?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Da am acte, doar ca sunt pe numele unei persoane din Blaj. Ultima verificare tehnica pe numele prorietarului figureaza in 1991. Dupa investigatii internautice si telefonistice am aflat ca proprietarul ar fi murit, insa in 18-20 luna asta, o sa fac o "descindere" in Blaj la adresa din acte sa vad cum stau lucrurile.

Mai e de lucru la motocicleta, asa ca aspectele legale mai au de asteptat. Pe moment ma intereseaza doar sa aflu costul acestor "treburi legale" si-s o garamada de necunoscute ca de exemplu:

-ce se intampla daca fostul proprietar nu a platit impozitul?

-cat costa actele de succesiune in cazul in care proprietarul din acte e mort

-cat costa repunerea in crculatie (pt ca neavand ITP-u si asigurarea la zi sigur a fost scos din circulatie...)

-etc

 

Concluzie: pe cat e de fascinanta partera tehnica, pe atat e de scarboasa si f__ta "partea cu actele". La inscrierea unui automobil nou mi-a venit sa-mi iau campii asa ca inainte sa incep cu motocicleta asta cred ca tre' sa ma duc intr-o statiune montana sau sa fac cateva sedinte la psiholog.

 

FU****I IN GURA DE BIROCRATI IMPUTITI!!!!

 

IAR AM SCRIS DE PE CONTU' LU' FRATI-MEU!!

Editat de axi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator moto_comuniste

Da am acte, doar ca sunt pe numele unei persoane din Blaj. Ultima verificare tehnica pe numele prorietarului figureaza in 1991. Dupa investigatii internautice si telefonistice am aflat ca proprietarul ar fi murit, insa in 18-20 luna asta, o sa fac o "descindere" in Blaj la adresa din acte sa vad cum stau lucrurile.

Mai e de lucru la motocicleta, asa ca aspectele legale mai au de asteptat. Pe moment ma intereseaza doar sa aflu costul acestor "treburi legale" si-s o garamada de necunoscute ca de exemplu:

-ce se intampla daca fostul proprietar nu a platit impozitul?

-cat costa actele de succesiune in cazul in care proprietarul din acte e mort

-cat costa repunerea in crculatie (pt ca neavand ITP-u si asigurarea la zi sigur motocicleta a fost scoasa din circulatie...)

-etc

 

Concluzie: pe cat e de fascinanta partera tehnica, pe atat e de scarboasa si f__ta "partea cu actele". La inscrierea unui automobil nou mi-a venit sa-mi iau campii asa ca inainte sa incep cu motocicleta asta cred ca tre' sa ma duc intr-o statiune montana sau sa fac cateva sedinte la psiholog.

 

FU****I IN GURA DE BIROCRATI IMPUTITI!!!!

IAR AM SCRIS DE PE CONTU' LU' FRATI-MEU!! Coane ALEKO sterge te rog postul de mai sus!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Imi puteti spune si de la cine e motorul si cat ma costa pe mine vopsitul in ALba Iulia pentru ca si eu sunt din Blaj!!!! Merci :finger:

 

Si inca ceva "moto_comuniste" daca afli ceva despre succesiune acte si chesti deastea vreau sa stiu si eu cum sta treaba ca si eu sunt in aceeasi situatie !! Merci !!! :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Vizitator moto_comuniste

Imi puteti spune si de la cine e motorul si cat ma costa pe mine vopsitul in ALba Iulia pentru ca si eu sunt din Blaj!!!! Merci :moron:

 

Si inca ceva "moto_comuniste" daca afli ceva despre succesiune acte si chesti deastea vreau sa stiu si eu cum sta treaba ca si eu sunt in aceeasi situatie !! Merci !!! :P

 

Despre vopsit in Alba: Kerosen (ii gasesti in "Grupul Chopperistilor" datele de contact), la Autolux sau la intrare in Micesti. Toata lumea lucreaza bine, dar daca vrei ceva deosebit iti recomand sa te duci la Kerosen.

 

In ce priveste motocicleta ce face obiectul acestui topic e aproape gata. Din pacate a trebuit sa fac cateva compromisuri:

1.Nu am avut comenzi asa ca i-am pus comenzi de IZH noi

2.Pe fata nu i-am gasit capacul de aluminiu de la roata asa ca i-am pus capac de roata de 18 (tot de IZH)

3.Cel mai dureros: din motive practice a trebuit sa renunt la aprinderea originala. O sa aiba aprindere electronica de 12 V de Minsk. Are cineva o schita dimensionata a flansei cu care se face adaptarea?

 

In ce privesc actele DUREREEEEEEEEEEEEEEEE! :crack: Nu reusesc sa dau de fostul proprietar. Parca ar fi intrat in pamant! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in ce privesc actele DUREREEEEEEEEEEEEEEEE! angryfire.gif Nu reusesc sa dau de fostul proprietar. Parca ar fi intrat in pamant!

 

 

parca de asta se plangeau si cei care au postat prin primele pagini... deh ...

 

sper sa fie ok desenul

post-5125-1169742833_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator moto_comuniste

parca de asta se plangeau si cei care au postat prin primele pagini... deh ...

 

sper sa fie ok desenul

 

Harciogule ITI MULTUMESC FRUMOS! :crack: :lol: :moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

super treaba asta cu izh-ul moto_comuniste....dureaza, dar daca reusesti cu tot cu acte, merita...felicitari, si spor la treaba in continuare...e frumos ca o reconditionezi, si nu tre sa fii suparat pt cele care nu sunt originale...si eu am la simson problemele astea, dar, in mare parte, e original, si cele ce lipsesc se pun, in timp, stii asta...vei reusi, si asta ma bucura...inca odata, felicitari, si baga poze sa vedem cum arata jucaria clasica...spor la treaba :crack:

 

cat despre Baluba16 pot spune ca ma bucur pt pusti...mai e lume care la 15 ani face asa ceva, si este de laudat acest fapt...nu trebuie sa te lauzi, sa te consideri ca stii....niciodata nu poti stii totul...toata viata noastra e o invatare continua, sa stii asta...sa te tii de meserie, ca e frumos...eu, m-am apucat tarziu de astea si nu sunt amre geniu, dar, pun pasiune in ceea ce fac, si imi iese, pt ca fac cu sufletul si astfel, munca mi se pare placuta, usoara...

 

mult noroc tuturor :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...