Sari la conținut

2004-gsxr600


Andi
 Share

Postări Recomandate

Si daca s-ar fi dat gratis nici nu v-ati fi uitat la el...carcotasilor! :) :( :)

Cred ca e singurul motor cu personalitate dpdv al design-ului. Restu' zici ca-s facute la aceeasi matritza doua cate doua! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si daca s-ar fi dat gratis nici nu v-ati fi uitat la el...carcotasilor! :)  :(  :)

Cred ca e singurul motor cu personalitate dpdv al design-ului. Restu' zici ca-s facute la aceeasi matritza doua cate doua! :)

 

... esti sigur ??? da de yamaha ce zici ?? de unde a copiat stilul ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

l-au pocit...arata mai bine editia precedenta.

Nu e adevarat. Editia precedenta avea far de Hayabusa si nu imi prea placea. Asta are un design chiar deosebit. Mie unul imi place cum arata farul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si daca s-ar fi dat gratis nici nu v-ati fi uitat la el...carcotasilor! :)  :(  :)

Cred ca e singurul motor cu personalitate dpdv al design-ului. Restu' zici ca-s facute la aceeasi matritza doua cate doua! :)

 

... esti sigur ??? da de yamaha ce zici ?? de unde a copiat stilul ?

Nu stiu daca exista stiluri la categoria supersport care sa nu fie comparate pentru ca in fond asta este stilul sport si asta e linia lor,e ca si cum ai spune ca motoarele seamana toate intre ele pentru ca au doua roti.De aici mai departe diferentele se fac in liniile de finete chiar daca la exterior prima vedere spune altceva.

Acestea fiind spuse ,zi-mi si mie te rog ce STIL observi tu ca s-a copiat aici?Intr-adevar yamaha e un motor cu performante foarte bune si un design uimitor,dar daca doreai sa zici "cumetre...mie imi place yamaha!"atunci bravo tie...gustu' nu se discuta.Insa noooo,daca unuia ii place ceva ,se gaseste intotdeauna altu sa zica ,ca ce-i place lui e mai ciumec...

da de yamaha ce zici ??   de unde a copiat stilul ?

post-6-1078902099_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Ia ...... poate vezi asa vreo asemanare.... :( Gsx-urile au fost din totdeauna frumose, si cu personalitate. Au evoluat foarte frumos in timp .... Schimbarile nu au fost radicale (oarecum), dar de finete. Asta mi se pare cel mai frumos model. O sa aplice oare schimbarea si la clasa superioara? Probabil ca acum testeaza piatza

post-6-1080663322_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

si modelul de 750 e la fel de frumos poate chiar mai frumos vopsit

si pe deasupra e si cel mai bun motor de pe piata pentru muritorii de rind ca supersport

motoarele de 1000 mi se par exagerate si nu e numa parerea mea m-am bucurat sa citesc un articol sa vad ca am aceeasi parere cu KEVIN SCHWANTZ.

cit depre design mi se pare ca SUZUKI e singurul motor sport de pe piata care arata a motor PROFI si nu exercitiu de design

post-6-1082890490_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca sa nu vi se para exagerata asocierea cu Kevin Scwantz va spun ca ininte sa apara articolul in revistaUNIVERS MOTO discutam cu un amic posesor al unui zx7r si bun in ale ghidonajului cu scoala de pilotaj la activ(in germania) tocmai acest subiect.

de cind s-a refacut integral drumul de poiana in argoul nostru il numim "circuitul de poiana".

pe acest asa zis "circuit" ne dam weekend de weekend cind e sezon si nu-s intilniri.

doi onorabili proprietari de R1 si GSX-R-1000 sint pieduti sistematic si fara drept de replica de acest ZX7 cu toate ca au 50 de cai in plus si motoare mai usoare si experienta pe deasupra. tragem deci concluzia ca un cuplu si o putere prea mare corelate cu greutatea unui fulg nu sint tocmai ideale pe sosea si performantele lor din hirtii nu pot fi exploatate decit de profesionisti pe circuite si cu slck-uri . altfel aceste date ramin mindria hirtiilor si eventual a liniilor drepte .

oricum cititi articolul din UNIVERS MOTO din arilie 2004.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...