Sari la conținut

Yamaha Thunderace


Borkonnen
 Share

Postări Recomandate

De cateva zile ma gandesc sa trec la carenate. Acum vreo doi ani, inainte de GSX si de ganduri serioase de a-mi lua motor, am avut un vis, din senin, in care se facea ca plecam pe o motocicleta de viteza cu cauciuc lat pe spate spre Japonia. Probabil ca asta o fi menirea mea.

 

Lasand poezia la o parte, mi-a atras atentia zilele astea Thunderace-ul Yamaha. Din cate am mai citit pe ici-colo, se pare ca e o sportiva nervoasa cu calitati de tourer, lucru mai rar intalnit.

 

Daca ati avut asa ceva sau stiti mai multe, dati-va cu parerea.

 

 

 

Uite si poze.

post-5785-1147362236_thumb.jpg

post-5785-1147362243_thumb.jpg

post-5785-1147362253_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ce se vede din poze...pare sa aiba o pozitie destul de confortabila pt utilizarea cotidiana...si in plus de asta arata si foarte bine!!! B) parerea mea... :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu despre thundeRACE, io am thunderCAT, cea de 600... super motocicleta, o sportiva cu aptitudini pronuntate de touring.

banuiesc ca nici cea de 1000 nu se dezice.

ptr mai multe, vezi aici. io sunt pe sectiunea cu CAT... B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Thunder Race a fost motorul la care ma gandeam eu dupa ce mi-am vandut fostul motor ZX9. Este un motor foarte foarte fiabil se gasesc in Germania motociclete care au trecut de 100.000 KM.

Este un motor foarte rezistent, poate fii folosit si la calatoriile mai lungi fara probleme. Este foarte rapid.

 

Mai multe va poate spune si Ghosrider el a avut un Thundercat pe care l-am calarit si eu si m-a impresionta placut acel model.\

 

Succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

UIte si o comparatie la nivelul anilor 97

http://motorcycle.com/mo/mccompare/97opensb/yamaha.html

Am un prieten care s-a dat cu ea 2 sezoane, i-a placut motoreta, e de vanzare acum, se poate vedea la Tomina in curte, omu si-a luat R1 si o da.

Am stat si eu pe ea si am loc desi am 1.90, e lunga dar se pare ca e reusita. N-am mers decat in paralel cu el, pare ca trage foarte bine.

Noroc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Votez pentru cea din stanga. Mare clasa.

 

Da chiar, ce-o fi, in general, cu producatorii de vitezane, de le pun tot felul de culori si abtibilduri tembele? Eu cred ca motociclistii sunt, totusi, oameni seriosi, in maera majoritate. Ma gandesc ca nu poti fi mare damblagiu si sa supravietuiesti prea mult pe o vitezana pacatoasa.

 

Producatorii de ce n-or fi oameni seriosi? Eu, cand vad un cavasachi verde fosforescent cu abtibilduri manga zone (si suzuki etc.) imi aduc aminte de o colega din liceu care venea imbracata tot timpul cu fuste scurte de plastic si geaca asortata, pe care o poreclisera copiii "cosmonauta".

 

Ferrari de ce nu lipesc pe masini zig-zaguri fosforescente?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...