Sari la conținut

Turcia 2010


mih
 Share

Postări Recomandate

Salutare.Am vorbit de tura asta cu Rul(salut),la bikes on ice si sincer nu l-as lasa singur intre vitezane

Intru si eu cu Varadero(singur pe moto,evident daca ma primiti)

:rolleyes: Salut!!M-a bucur ca te-ai hotarat!!!amanunte si detalii poti obtine de la MIH !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

o sa fie fun :rolleyes:

ma bate gandul sa zac un pic pe acolo .

dragos, rul, mih,.- love bre

 

cine stie , macar sa arunc undita - stie cienva de o cazare ok in ASSOS ?

 

m-ar interesa informatii directe nu linkuri de pe gogu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CINE S-A DECIS CA PARTICIPA LA TURA CU PRICINA, VA ROG PM LA @MIH

 

DEADLINE 15 MARTIE, DUPA DATA RESPECTIVA SUNTETI ON YOUR OWN

 

@MIH, STRANGE LISTA SI SA NE APUCAM!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut ,

 

In urma ultimelor retusuri facute, situatia se prezinta asa :

 

-Sambata dimineata (1 MAI) plecat in directia : - Bucuresti - Giurgiu (Grupare la vama ora 6 dimineata ca la max 6 jumate sa plecam mai departe)- (E85) - Ruse (BG) - Veliko Tarnovo (BG) - Stara Zagora Sredec - Simeonovgrad - Harmanli -Svilengrad (BG)(regrupare + mancare)-vama- Edirne (TR)- Kesan (TR) - Kavakkoy(TR) - Bolayir(TR) - Eceabat(TR) - Kilidilbahir(TR)(regrupare) -ferry- Canakkale(TR)(regrupare) -696 KM

 

- Duminica (2 MAI) ~ plecam la 9.30 AM dupa mic dejun in directia : Canakkale - Troia(vizitat troia ,un suc scurt + regrupare, plecam mai departe around 11.00 AM) - Izmir(troia-izmir=298 km) – Selcuk – Kusadasi (regrupare in Kusadasi la ora 16.00, cazare, plaja/aqualand sau bere dupa caz:D) => 394 km

 

- Luni (3 MAI) : ~ plecam around 9 AM din Kusadasi in directia Efes si adiacente (cetatea templiera, manastirea de langa, Meryemana) cu plecare spre gumusluk via bodrum la ora 16.00 (152km)

 

- Marti (4 MAI) – plecam pe la 11 din Bodrum in directia Fethiye (vedem : Harpy Tomb , Xanthian Obelisk, regrupare + mancat) si plecam catre Oludeniz unde ne vom si caza.244 km

 

- Miercuri (5 MAI) Plecam din Oludeniz la ora 9 in directia Cappadocia - 828 km via Kale, Antalia (300 km Oludeniz-Antalia regrupare + masa ), ora 13.30 plecam mai departe in directia Konia ora 17 (regrupare + masa 1h) , plecam la 18 spre Nevsehir unde vom ajunge pe la 20.30

 

- Joi (6 MAI) - Cappadocia – vizitam orasul subteran + restul atractiilor

-

- Vineri (7 MAI) Plecam din Cappadocia la ora 9 in directia Istambul via Ankara unde ne regrupam si mancam la 12.30 , plecam la 14.00 in directia Istambul unde ne vom regrupa din nou in jurul orei 20 – (742) km

 

- Sambata (8 MAI) Istambul si imprejurimi

 

- Duminica (9 MAI) Istambul - Bucuresti (700) km– plecam la ora 10.30 din Istambul pe ruta Edirne ajungem la 13.30 regrupare + masa si plecam mai departe la 14.30 catre –Silvengrad - Stara Zagora (ora 16) - Ruse – Giurgiu (regrupare in vama la ora 18.30)

 

Si ... avem asa :

 

1. masina – 3 oameni

2. Eu + prietena – CBR 600

3. Otto – Gsxr 1000

4. Nils – CBR 600

5. Raul + Nevasta - Vstorm 1000

6. Dragos - Varadero

7. Marius + Alina – CBR 954

8. Mustaciosu2007

9. Vlad (Classic_vld)

 

posibili care intentioneaza dar nu am confirmare din partea lor:

 

Robert

Stefan (fanefane)

Alex (zircon)

Adam

PingyXP (Alex)

Singurelul_GS

Dan (boomer)

Alex (Foxbat)

 

 

Cazari :

 

1 MAI – vom face rezervare in Canakkale

2 MAI – la fata locului in Kusadasi

3 MAI – la fata locului in Bodrum

4 MAI - la fata locului in Oludeniz

5 MAI – vom face rezervare in Nevsehir

6 MAI - rezervare Nevsehir

7 MAI – vom face rezervare in Istanbul

8 MAI – rezervare Istanbul

9 MAI – cazare acasa:P

 

Voi uploada o harta a itinerariului maine cum de altfel pentru cei care mi-au confirmat prezenta le voi comunica un cont pentru a vira 100 Euro/persoana (cu mentiunea ca aceasta suma va fi folosita sau nu cu returnarea banilor pentru a face rezervari)

 

Deasemenea, daca Doru ne poate ajuta cu acest itinerariu in varianta Garmin ar fi super.

 

Thanx

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna seara mihule

 

stiu ca cam "inchisa" sau poate s a discutat anterior - imi dau si eu cu parerea

E o zi grea , aia pana in Cappadocia.Dat fiind ca stiu ce vorbesc( anul treciut am fost cam pe acelasi traseu ) - ti as face o sugestie- mai aloca o zi pentur Pamukkale. E interesant de vazut partea aia de lacuri si de calcar. Poate ca mai bine scoti instanbulul unde timpul e scurt rau

 

Sper sa nu te deranjeze ideea mea,. just 2 cents :)

 

REspecte

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna seara mihule

 

stiu ca cam "inchisa" sau poate s a discutat anterior - imi dau si eu cu parerea

E o zi grea , aia pana in Cappadocia.Dat fiind ca stiu ce vorbesc( anul treciut am fost cam pe acelasi traseu ) - ti as face o sugestie- mai aloca o zi pentur Pamukkale. E interesant de vazut partea aia de lacuri si de calcar. Poate ca mai bine scoti instanbulul unde timpul e scurt rau

 

Sper sa nu te deranjeze ideea mea,. just 2 cents :)

 

REspecte

:) CE TE BAGI..VI CU NOI BINE, DACA NU, FA-TI TOPIC SEPARAT!!! :) ..gluma zilei!!

Acum serios..si eu as fi vrut un pic pe la Pamukale dar sa vedem ce zice gasca sau mai bine zis cum se v-a merge,cat de obositi si ce chef mai avem atunci..cel mai bine vom hotara la fata locului. :)

PS astept contul sa-l umplu!! :lol:

Editat de rul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) CE TE BAGI..VI CU NOI BINE, DACA NU, FA-TI TOPIC SEPARAT!!! :) ..gluma zilei!!

Acum serios..si eu as fi vrut un pic pe la Pamukale dar sa vedem ce zice gasca sau mai bine zis cum se v-a merge,cat de obositi si ce chef mai avem atunci..cel mai bine vom hotara la fata locului. :)

PS astept contul sa-l umplu!! :lol:

 

Bre, stii ca te iubesc. Chiar daca n ai venit :)

Hai ca te sun mai pe seara

Da, imi fac topic separat dar mi e ca se umple de sfaturi si varianta si eu sunt mai sfios din fire si ma sperii usor.

Oricum nu te bucura ca s-ar putea sa nu scapi. de mine in turcia adica

sa tra

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bre, stii ca te iubesc. Chiar daca n ai venit :lol:

Hai ca te sun mai pe seara

Da, imi fac topic separat dar mi e ca se umple de sfaturi si varianta si eu sunt mai sfios din fire si ma sperii usor.

Oricum nu te bucura ca s-ar putea sa nu scapi. de mine in turcia adica

sa tra

love ,bre ..nu stiu daca este a ta sau ai luat-o de la cineva dar este una dintre cele mai mucalite expresii auzite pana acum!! :) o baclava si un dans din buric ..anytime :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anunt Important

 

Asociatia Motociclistilor din Romania este in contact permanent cu omologii din strainatate, in acest caz cu cei din Istanbul. S-a creat de asemenea in cadrul AMR "Long Ride Sector", un departament special al motociclistilor de cursa lunga. Acesta trebuie sa fie condus si organizat chiar de motociclistii de cursa lunga, asa cum vor ei.

referitor la colegii turci, sunt foarte saritori si simpatici, au sediul in Maslak-Istanbul (pe partea europeana) si au chiar si posibilitati de depanare in caz de probleme.

 

In ceea ce ma priveste va urez succes in acesta calatorie superba pe care o planuiti, mai ales ca in aceeasi perioada si eu voi fi "oarecum in zona", adica pana in Bangladesh si inapoi cu Aprilia Pegaso. Eu plec cam pe 14 aprilie si ma intorc in 30-40 zile, adica din pacate nu o sa ma pot alatura grupului vostru pe distanta pana la Istanbul.

contactele AMR sunt:

 

Cosmote: 0760.877.129

Vodafone: 0725.818.769

Orange: 0748.084.832

Romtelecom voce: 021.668 01 79

Romtelecom FAX: 021.668 01 77

Acestea sunt operabile in fiecare zi lucratoare, intre 10.00 si 14.00

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cosmote: 0760.877.129

Vodafone: 0725.818.769

Orange: 0748.084.832

Romtelecom voce: 021.668 01 79

Romtelecom FAX: 021.668 01 77

Acestea sunt operabile in fiecare zi lucratoare, intre 10.00 si 14.00

 

Salut Dan ,

 

Multumim ptr postul tau dar am rugamintea daca se poate sa ne dai un numar direct (daca detii unul) just in case la care putem apela "non stop" contra cost evident in cazul in care apar probleme de natura tehnica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dl. Burak, 00905322463129.

Este membru in coducerea Clubului din Istanbul, vorbeste engleza bine, este de meserie inginer automatist-electronist si este trup si suflet motociclist. Spuneti ca sunteti motociclsiti romani prieteni cu Dan Popescu din Romania si va asigur ca, in caz de nevoie va face tot posibilul sa va ajte, el sau un alt coleg de-al lui, din diferite zone ale Turciei. cand va hotarati exact cand plecati si cam pe ce rute, o sa-i trimit si un email sa-i anunt de grupul vostru inimos, sa fie vigilenti.

Daca vreti, puteti trece si pe la ei pe la club, au intalniri cred ca in fiecare seara.

 

bafta si asfalt uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Platit :)

 

 

gata , fug cu banii cand se strang mai multi :lol:

 

@ Otto , apuca-te de cautat cazari mai repede :)

@ Dan, multumesc frumos;)

Editat de mih
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gata , fug cu banii cand se strang mai multi :)

 

@ Otto , apuca-te de cautat cazari mai repede ;)

@ Dan, multumesc frumos;)

Cat de departe ai ajuns!! :wacko: nu trebuie sa astepti sa se stranga ne spui unde esti si ti trimitem acolo :)

Editat de rul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rezervarile au fost facute,cei care trebuiau sa mearga,sunt pe lista,ceilalti nu,cam asta a fost.

rog sa se inchida topicul.

nu vrem sa mai fim deranjati de toti cei care isi dau cu parerea, ca majoritatea de pe motociclism.ro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...