Sari la conținut

Vulcanizari MOTO


Mexicanu'
 Share

Postări Recomandate

De ceva vreme am descoperit ca roata spate pierde aer , am cautat pe net si am vazut ca ar fi una in pipera la niste preturi cam exagerate parerea mea...

Sa fie o vuclanizare unde sa se priceapa oamenii sa iti dea roata jos sa iti rezolve problema si sa o puna la loc. Spuneti si voi ce astfel de vulcanizari exista in bucuresti si la ce preturi. Daca se poate mai multe exemple in sectorul 1. multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu te pot ajuta sa gasesti , dar eu am platit 5 lei pentru un nod deala...de la 2 atm pana la 1.2 atm ajungeam cam in 4 zile...si a zis ca nu vede gaura si sa dea jos roata , si n-am fost de acord...daca are alta solutie.Si a luat un furtun cu apa , am ridicat motorul pe cric , am bagat in neutral si am invartit roata , si a gasit gaurica in 2 minute...A pus un cauciuc deala , a umflat-o si doamne ajuta.5 lei m-a costat tot.Cred ca nu ma lua nimic daca il lasam o tura ca si el era ATVist :D).Dar nah , femeia o mai dau , da motoru veci:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ceva vreme am descoperit ca roata spate pierde aer , am cautat pe net si am vazut ca ar fi una in pipera la niste preturi cam exagerate parerea mea...

Sa fie o vuclanizare unde sa se priceapa oamenii sa iti dea roata jos sa iti rezolve problema si sa o puna la loc. Spuneti si voi ce astfel de vulcanizari exista in bucuresti si la ce preturi. Daca se poate mai multe exemple in sectorul 1. multumesc

 

Ia uite b0$$ ce iti dau eu tie pentru ca imi esti prieten. :D

 

http://www.pro-bike.ro/forums/index.php?showtopic=60355

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ceva vreme am descoperit ca roata spate pierde aer , am cautat pe net si am vazut ca ar fi una in pipera la niste preturi cam exagerate parerea mea...

Sa fie o vuclanizare unde sa se priceapa oamenii sa iti dea roata jos sa iti rezolve problema si sa o puna la loc. Spuneti si voi ce astfel de vulcanizari exista in bucuresti si la ce preturi. Daca se poate mai multe exemple in sectorul 1. multumesc

 

Din cate stiu la vulcanizare nu accepta sa iti demonteze ei roata.si acel cauciuc se numeste snur.45 lei,poti sa demontezi tu roata si te duci la vulcanizare si platesti 5 lei! 45 vs 5 :D

Editat de MiCrOb
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu te pot ajuta sa gasesti , dar eu am platit 5 lei pentru un nod deala...de la 2 atm pana la 1.2 atm ajungeam cam in 4 zile...si a zis ca nu vede gaura si sa dea jos roata , si n-am fost de acord...daca are alta solutie.Si a luat un furtun cu apa , am ridicat motorul pe cric , am bagat in neutral si am invartit roata , si a gasit gaurica in 2 minute...A pus un cauciuc deala , a umflat-o si doamne ajuta.5 lei m-a costat tot.Cred ca nu ma lua nimic daca il lasam o tura ca si el era ATVist :D).Dar nah , femeia o mai dau , da motoru veci:))

Aceiasi chestie o patesc si eu bag 2 atm in 5 zile 1.2 nu am mers o data 2 saptamani avea 0.8 in ea... si nu stiu ori o fi gaura ori o pierde pe la janta... o sa incerc si eu cand s-o mai incalzi cu fortunu cu apa. multzam ...

Mesaj completat

Ia uite b0$$ ce iti dau eu tie pentru ca imi esti prieten. :P

 

http://www.pro-bike.ro/forums/index.php?showtopic=60355

Pai boss asa ceva gasisem si eu in pipera tot la banii astia... :laugh: Ceva mai ieftin caut , dar pana la urma daca nu gasesc solutie ma duc acolo draq macar sa mi-o faca. Plm mai trebuie sa ii schimb si lantzu...E cea mai schumpa curva , macar merita...

Mesaj completat

Din cate stiu la vulcanizare nu accepta sa iti demonteze ei roata.si acel cauciuc se numeste snur.45 lei,poti sa demontezi tu roata si te duci la vulcanizare si platesti 5 lei! 45 vs 5 :D

O sa incerc si varianta asta macar sa aflu pe unde e gaura....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ceva vreme am descoperit ca roata spate pierde aer , am cautat pe net si am vazut ca ar fi una in pipera la niste preturi cam exagerate parerea mea...

Sa fie o vuclanizare unde sa se priceapa oamenii sa iti dea roata jos sa iti rezolve problema si sa o puna la loc. Spuneti si voi ce astfel de vulcanizari exista in bucuresti si la ce preturi. Daca se poate mai multe exemple in sectorul 1. multumesc

 

mama, ai dat 800 de euro pe motocicleta si te zgarcesti la 45 de ron? hai 30 ca mai am si eu sa iti dau 15 :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intre craci. Vezi ca sunt doua. Nimereste unde crezi ca e de cuviintza. :D

:D buna asta !!!!!!! :laugh:

Mesaj completat

mama, ai dat 800 de euro pe motocicleta si te zgarcesti la 45 de ron? hai 30 ca mai am si eu sa iti dau 15 :D

pai tu tre sa imi dai 300 ron ... :P o sa vad astept sa vina caldura draq...

Mesaj completat

nu se vaita da el nu umbla cu maruntis

La valoarea mea !!! Suntem 2 facem cat 10 ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vedeti de ce e bine sa fii cuminte in timpul anului ?! Cui a fost cuminte si s-a purtat frumos si-a mancat tot din farfurie i-a adus mosu' o vulcanizare la 10 lei/pana. Din pacate am uitat cum ii zice la strada... Tii, ce ghinion... Cred ca e amnezie cauzata de injuraturi si balacareli... Asta e... Dati si voi 45 pe o pana si gata. Mare jmekerie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vedeti de ce e bine sa fii cuminte in timpul anului ?! Cui a fost cuminte si s-a purtat frumos si-a mancat tot din farfurie i-a adus mosu' o vulcanizare la 10 lei/pana. Din pacate am uitat cum ii zice la strada... Tii, ce ghinion... Cred ca e amnezie cauzata de injuraturi si balacareli... Asta e... Dati si voi 45 pe o pana si gata. Mare jmekerie...

adik????

Mesaj completat

Impartise cineva la arc intr-o zi niste fluturase cu vulcanizari da s-au ales prafu de ele..

Mda... nu ati pastrat nici unu ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa ma roata asa pana la primavara . :D

Pai oricum nu ii fac nimik pana nu se incalzeste , ca trebuie sa ii pun si bateria pe redresor ca mi-a fost lene sa o scot... acu doar ma interesez...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce e ma asa greu sa scoti roata, bagi ceva presiune in ea si o bagi in apa, daca nu observi nici un loc pe unde scapa, incearca sa bagi putin iaurt, o sa umple porii si e posibil sa tina, desi la cum zici ca iti scapa presiune nu prea as crede ca sunt pori.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce e ma asa greu sa scoti roata, bagi ceva presiune in ea si o bagi in apa, daca nu observi nici un loc pe unde scapa, incearca sa bagi putin iaurt, o sa umple porii si e posibil sa tina, desi la cum zici ca iti scapa presiune nu prea as crede ca sunt pori.

 

Sunt niste spray-uri speciale,cu un fel de spuma.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce e ma asa greu sa scoti roata, bagi ceva presiune in ea si o bagi in apa, daca nu observi nici un loc pe unde scapa, incearca sa bagi putin iaurt, o sa umple porii si e posibil sa tina, desi la cum zici ca iti scapa presiune nu prea as crede ca sunt pori.

Pai o sa fac chivule si treaba asta da pe frigu asta ce draq.... am vazut o sarma i-am dat o flegma da nu iesea aer... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, poti folosi si spray-urile cu spuma. Au pe louis daca imi aduc bine aminte sau poti gasi si in benzinarii, a mai fost discutata pe forum tema asta.

Daca oi avea gaura cred ca pot sa bag tot sprayu... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...