Sari la conținut

Amestec Benzina+ulei


Vishco
 Share

Postări Recomandate

marca moto: Mobra 50 S

 

ulei amestec folosit: Arol 2T de la Mol. Pret 10,6 RON /1L . Mi se pare destul de bun. Nu scoate fum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

IJ Planeta 5

 

Petrom 2T30 30-35 ml/l 70.000 lei/litru sau 200ml cind pun benzina de 200.000

 

Decit sa dau mai multi bani pe un ulei mai bun mai bine imi iau un set motor nou ;) Cred ca ies mai ieftin.

 

Nu cred ca merita full sintetic de 400.000 :lol: la comuniste. Eu stiam ca uleiul full sintetic e facut sa aiba aceeasi viscuozitate intr-o plaja foarte mare de temperatura si nu cred ca e cazul pt motoarele in 2T.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

ba e, mai ales ca au racirea pe aer si mai ales ca eu numai incet nu merg! de fapt eu nu stiu ce inseamna ture mici si medii!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba e, mai ales ca au racirea pe aer si mai ales ca eu numai incet nu merg! de fapt eu nu stiu ce inseamna ture mici si medii!

 

 

minti :ok: rodajul cum il faci? ;)

 

on-topic: vedeti ca mai sunt topicuri cu aceeasi tema...+ raspunsuri la intrebarile care face mai multa, calamina, mai mult fum... search , search, search :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stihl de amestec 180 litrul..33ml in rodaj si 25 in mod normal. Nu contine silicati si nu apar depuneri in carter.Am folosit Arol pana am desfacut motorul si am vazut ce era inauntru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

minti :P rodajul cum il faci? ;)

 

on-topic: vedeti ca mai sunt topicuri cu aceeasi tema...+ raspunsuri la intrebarile care face mai multa, calamina, mai mult fum... search , search, search :lol:

 

rodajul il fac in 36 de km de forja la a mele! nu vad ture mici! :ok: la altii combin metodele! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

omv x-bike,agip 2t si mai nou omv syn star care cica e pt motoare care functioneaza in conditii extreme sau in competitii adica ce imi trebe mie ;) .e vreo 33 ron.agipu scoate mai putin fum din cate am vazut io.vreau sa mai incerc castrol tt.oricum romanesc n-o sa folosesc niciodata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai fratilor!

nu bagati ulei de amestec de la petrom ca nu e de bine. pe langa faptul ca la stop cei din spate aprind proiectoarele de ceata, uleiul arata foarte urat nici nu vreau sa ma gandesc cat se bucura calamina ca a gasit un loc de popas pe piston.

pentru 30 40k in plus folositi printa sau arol. sunt net superioare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am pus si eu in Honditza mea 2T petrom si intr-adevar facea un fuuuuum.

Acum Agip 2T City (170.000 dupa scumpiri repetate). Nu face fum si nici nu miroase ca ala de la Petrom.

Nu am pus altceva, deci nu pot spune e bun/e rau.

 

Remi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!Eu am un ETZ 250 din 87 si folosesc Rompetrol(vinzatorul mi-a spus ca e de fapt Prista Oil), dar nu prea sunt fericit cu fumul, as vrea sa schimb cu Stihl.Va astept cu opinii. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...